Gianluca Scamacca în tricoul lui West Ham / Foto: Getty Images

Dawa și Tamm l-au "anihilat" pe Scamacca! Italianul, "corigent" după meciul cu FCSB. Notele fotbaliștilor lui West Ham

09.09.2022, 11:33
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

West Ham s-a impus joi seară în meciul contra celor de la FCSB, scor 3-1, în cadrul grupei B din Conference League

Echipa lui David Moyes a dat toate cele 3 lovituri în ultimele 25 de minute ale partidei, iar britanicii nu au fost deloc impresionați de prestația "ciocănarilor".

Gianluca Scamacca, lăsat "corigent" de britanici la meciul cu FCSB

Presa londoneză nu i-a menajat deloc pe elevii lui Moyes și le-a oferit note mici, comparativ cu scorul final. Cea mai mare notă acordată de Football London a fost cea a lui Jarrod Bowen, intrat la pauză. Englezul a fost cel care a transformat penalty-ul din minutul 69.

De notat este și faptul că Gianluca Scamacca, transferat vara aceasta pentru 36 de milioane de euro, a fost singurul fotbalist al lui West Ham care nu a reușit să ia notă de trecere. Media obținută de "ciocănari" a fost 6,13.

"Primul meci al lui după accidentare și s-a văzut asta. A trimis un șut pe lângă când Downes i-a pasat, ar fi trebuit cel puțin să nimerească poarta. A fost scos la pauză, după ce i-a făcut zile negre lui Cornet", au scris britanicii despre atacantul italian.

Iată notele acordate de cei de la Football London pentru jucătorii lui West Ham, în meciul cu FCSB:

Echipa de start: Areola (5) - Coufal (6), Kehrer (6), Ogbonna (6), Emerson (6) - Downes (7), Rice (7), Lanzini (5) - Cornet (6), Scamacca (4), Benrahma (5).

Rezerve: Antonio (7), Paqueta (7), Bowen (8), Fornals (7).

Britanicii recunosc: "Lui West Ham i-a fost predată o lecție dură!". Reacția presei engleze, după eșecul lui FCSB

În presa britanică, West Ham a fost criticată pentru prestația din prima repriză, în care n-a trimis niciun șut pe spațiul porții, iar FCSB a marcat un gol.

"Ciocănarii au fost conduși la pauză, dar tripla schimbare a lui David Moyes s-a dovedit a fi momentul decisiv, după ce Antonio, Paqueta și Bowen au ridicat nivelul unei evoluții modeste, venită în circumstanțe neașteptate", au remarcat cei de la Standard

"Într-o noapte sumbră și supusă morții Reginei Elisabeta a II-a, West Ham și-a început campania din Conference League cu o victorie în fața oaspeților români.

Dar oamenilor lui David Moyes cu siguranță nu le-a ieșit de la început așa cum au vrut, după ce Andrei Cordea le-a adus avantaj la pauză. A fost nevoie de o remontare la vestiare pentru a reveni în meci", au scris și cei de la Newham Recorder

"Ciocănarii au avut de muncă pentru a debuta cu o victorie. Lui West Ham i-a fost predată o lecție dură a faptului că este nevoie de efort pentru a reuși în competițiile europene, după ce s-a luptat să revină cu FCSB pentru a obține o victorie în primul meci de Conference League.

Vizitatorii români au produs o surpriză șocantă, dar nu și nemeritată în prima repriză, când Cordea l-a învins pe Areola la bara a doua, după ce defensiva ciocănarilor a fost prinsă dormind", au mai scris britanicii de la Mail Plus

Etichete: west ham , note , grupe conference league

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Reacția presei din Spania, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Foto MM Stoica n-a mai răbdat și i-a răspuns lui Tudorel Stoica: ”Trăiești o mare dezamăgire”

Exclusiv ”Ancelotti e numărul 1. L-a depășit pe Guardiola” / ”Am văzut pasa anului”. Concluziile serii după magicul Bayern - Real 2-2

Exclusiv Gigi Becali a ezitat, apoi i-a rostit numele! Ce jucător vrea la FCSB: "E unul care nici nu vă trece prin cap!"

Cât ghinion! Primul verdict despre Vlad Chiricheș, după ce a ieșit accidentat la derby-ul cu Rapid

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Situație ”explozivă” la națională înainte de EURO 2024! Jucătorul român riscă să rateze turneul final din Germania citeşte ştirea pe Prosport.ro

Dramă pentru spanioli în miezul nopții. Ce a pățit Rafael Nadal la Madrid citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret