Florinel Coman, în meciul cu Dunajska Streda / Foto: Facebook @FCSB

Mihai Stoica, anunț îngrijorător despre situația lui Florinel Coman, schimbat la pauza meciului Dunajska Streda - FCSB

04.08.2022, 08:05
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Florinel Coman (24 de ani) nu a rezistat decât 45 de minute în confruntarea câștigată de FCSB contra slovacilor de la Dunajska Streda, scor 1-0, în prima manșă a turului trei preliminar din Conference League.

Nicolae Dică (42 de ani), antrenorul vicecampioanei României, l-a schimbat la pauză pe Florinel Coman, iar în locul său l-a introdus pe Răzvan Oaidă (24 de ani).

Mihai Stoica a explicat de ce Florinel Coman a fost schimbat la pauza meciului cu Dunajska Streda

Mihai Stoica (57 de ani), managerul general al FCSB-ului, a anunțat că Florinel Coman a fost schimbat la pauza meciului cu Dunajska Streda pentru că ar putea avea o accidentare serioasă.

Nu vreau să-i jignesc pe cei care ne jignesc, poate doar să le dau ceva sugestii referitoare la meseriile pe care ar trebui să le îmbrățișeze. Vreau să-i și informez că Florinel Coman e suspect de ruptură musculară”, a transmis Mihai Stoica, pe Facebook.

Dacă se va confirma că Florinel Coman are ruptură musculară, în funcție de gravitatea accidentării, fotbalistul riscă să stea în afara terenului pentru o perioadă cuprinsă între 14 zile și până la câteva luni.

Dunajska Streda - FCSB 0-1, în prima manșă din turul 3 preliminar. Joonas Tamm, al doilea gol în 3 zile

Pe cochetul stadion din Slovacia, Nicolae Dică i-a aruncat în luptă încă din primul minut pe jucătorii sosiți în urmă cu două zile, Bogdan Rusu și David Miculescu.

FCSB s-a instalat la conducerea partidei încă de la început, când Rusu a trecut pe lângă gol de două ori în primele 3 minute. La originea fazei a doua a fost celălalt transfer, Miculescu.

Slovacii au dat replica prin lovitura liberă a lui Szantho, care s-a dus în bară. A fost cea mai mare ocazie a gazdelor. A urmat apoi golul anulat al lui Olaru, în minutul 24, pe motiv de offside.

Până la pauză, șutul lui Edjouma, de la distanță, nu a nimerit ținta, iar execuția frumoasă a lui Octavian Popescu a trecut aproape de poartă.

Dunajska Streda - FCSB 0-1, în prima manșă din turul 3 preliminar

În startul reprizei secunde, Olaru a tras din afara careului, dar nu a avut nici el noroc. Dunajska Streda a avut apoi o șansă prin Krstovic, care a fost însă deposedat de Dawa în careu.

După șutul de la distanță a lui Ovidiu Popescu, gazdele au rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Kruzliak, din minutul 67.

La doar două minute distanță a urmat golul celor de la FCSB, când Tamm a șutat din voleu la centrarea lui Radunovic.

Până la final, a mai fost doar o semiocazie a lui Krstovic, dar Târnovanu a reținut ușor șutul și Dunajska Streda - FCSB s-a încheiat 0-1.

Returul se dispută pe 11 august, iar câștigătoarea acestei duble va juca în play-off împotriva învingătoarei dintre Viking și Sligo Rovers.

Etichete: mihai stoica , florinel coman , accidentare florinel coman , turul trei preliminar conference league , fcsb - dunajska streda , schimbare florinel coman

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj

”De ce FCSB?”. Marius Ștefănescu, enigmatic: ”Ce să fac, să mă pun rău cu patronul?”

La șase zile după ce a câștigat titlul, Darius Olaru a spus de la cine a primit cel mai emoționant mesaj

Ce concluzie a tras Gică Hagi, după 1-4 cu Sepsi: ”Gol pe centru ca la copii”. Precizarea făcută de ”Rege”

Teodora a spus tot! Cum a trăit Mihai Stoica câștigarea campionatului cu FCSB, după 9 ani de pauză

Claudiu Keșeru e convins, după ce FCSB a câștigat titlul: ”E momentul să plece”

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place