Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK / Foto: Profimedia

Video Răzvan Lucescu: ”Am luat-o razna timp de 10 minute”. PAOK, victorie în minutul 90+6 în Conference League

27.10.2023, 08:41
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:00, DGS 1

• Baraj SuperLiga: Mioveni - Botoșani, vineri, 20:00, DGS 1

PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu (54 de ani), s-a impus în meciul din deplasare cu Aberdeen, scor 3-2, în etapa a treia din grupele Conference League.

Trupa lui Răzvan Lucescu s-a impus la meciul din deplasare, după ce a fost condusă cu scorul de 2-0 în startul părții secunde.

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu, succes ”nebun” în Scoția, în grupele Conference League

Formația lui Răzvan Lucescu a fost condusă în repriza a doua după reușitele lui Miovski și Polvara din minutele 50 și 58, dar a reușit să revină prin Despodov, în minutul 73, și prin Vierinha, în minutul 84. Schwab a dat lovitura în minutul 90+6, din lovitură de la 11 metri.

A fost un joc pe care trebuia să-l câștigăm fără îndoială. Am avut faze și în prima repriză, am controlat tempo-ul. În a doua repriză lucrurile au luat-o razna timp de zece minute.

Am continuat să credem și am reușit. Totul este dificil, toți trebuie să fim puternici pentru toate cele 90 de minute. Trebuie să învățăm din aceste situații.

Fiecare joc este dificil și are o perioadă de dificultate, trebuie să fim concentrați 90 de minute. Trebuie să învățăm și să credem până la capăt.

Ne uităm cu siguranță la meciul cu AEK. Avem un meci greu, toată lumea ar trebui să fie încrezătoare și pregătită”, a spus Răzvan Lucescu, la finalul meciului cu Aberdeen, potrivit sport24.gr.

La finalul meciului cu Aberdeen, jucătorii lui PAOK Salonic au sărbătorit alături de galerie.

Clasamentul Grupei G din Conference League

Clasamentul Grupei G din Conference League / Foto: Flashscore

Răzvan Lucescu, în istoria lui PAOK Salonic

În Scoția, Răzvan Lucescu a bifat partida cu numărul 214 la PAOK și, astfel, a devenit antrenorul cu cele mai multe meciuri pe banca tehnică a grecilor din istorie.

Astfel, românul l-a va depășit în acest clasament pe Angelos Anastasiadis (70 de ani), care a pregătit-o pe PAOK în 4 mandate.

De asemenea, Răzvan Lucescu a reușit să stabilească încă un record la PAOK. Concret, formația din Grecia, după ce a învins-o pe Aberdeen cu scorul de 3-2 în etapa a 3-a a grupei de Conference League, a ajuns la cea de-a șasea victorie consecutivă în cupele europene, lucru care nu s-a mai întâmplat niciodată în existența clubului.

Tehnicianul român și-a început al doilea mandat la PAOK la începutul lunii iulie 2021, după ce, în prealabil, acesta mai antrenase gruparea din Grecia în perioada august 2017 - iulie 2019. La echipa din Salonic, Lucescu Jr. are un titlu de campion în Grecia (sezonul 2018 /2019) și două Cupe ale Greciei (sezoanele 2017 / 2018 și 2018 / 2019).

Etichete: razvan lucescu , paok salonic , aberdeen , grupe conference league , aberdeen paok

O profesoară va sta la închisoare 13 ani după ce s-a aflat ce i-a făcut unui elev, timp de un an

O profesoară de liceu din Arkansas, care a apărut la o emisiune celebră în SUA după ce elevii i-au făcut o dedicație specială, va merge la închisoare pentru că a abuzat sexual de zeci de ori un copil.

UEFA i-a transmis un mesaj lui Istvan Kovacs, după finala Europa League! Fanii au reacționat imediat

Gestul făcut de Xabi Alonso după umilința din finala Europa League. S-a dus direct la Istvan Kovacs

Foto Ce lovitură! A refuzat naționala României și a fost convocat de altă țară la EURO 2024

”Investiția secolului”. David Beckham a dat lovitura: de la 25 de milioane la un miliard!

Surpriză de proporții: clubul cu care ar urma să semneze Jurgen Klopp

Exclusiv Alex Crețu a semnat, după ce a ales din trei oferte din SuperLigă

Gică Hagi i-a găsit la Steaua înlocuitor lui David Kiki, transferat de FCSB: ”A fost cel mai bun”

Renunță la Florinel Coman? Noua țintă a qatarezilor: un fotbalist de 55.000.000€

Video&Foto Răzvan Lucescu a ”rupt” ringul de dans după ce PAOK a câștigat titlul. Imaginile care i-au surprins pe fani

Cum a fost numit Răzvan Lucescu de presa din Grecia, la câteva zile după ce i s-a spus ”Mourinho al săracului”

Anunțul făcut în direct, după ce Răzvan Lucescu a ajuns pe lista unei echipe de tradiție din Europa

PEROZLogodnica lui Jason Statham, val de reacții pe Instagram după ce a postat imagini nud din camera de hotel de la Cannes

FILM NOWAna de Armas, zâmbet dulce pe plajă. Actrița și-a etalat silueta într-o bustieră și fustă mini, în imagini de peste 1,6 milioane de like-uri. „Cât de frumoasă ești!”

Ofertele pe care le-a refuzat noul pariu al lui Gigi Becali pentru a semna cu FCSB citeşte ştirea pe Prosport.ro

S-a despărțit de iubit și își caută un partener de călătorie pentru o vacanță în Halkidiki. Ce pretenții are turista din România citeşte ştirea pe ziare.com

Stațiunea din România pe care mulți au uitat-o, dar e la mare căutare acum. Prețuri mici, condiții bune citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia și-a pus fanii pe jar cu noile fotografii. Artista, în dresuri transparente și cu decolteul la vedere: „Alex e norocos”