Elvir Koljic s-a accidentat din nou / Foto: Captură Digi Sport

Video Voluntari - Universitatea Craiova | Elvir Koljic s-a accidentat din nou! Atacantul s-a rupt după ce a încercat o foarfecă

31.10.2019, 22:49
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Voluntari - Universitatea Craiova | Elvir Koljic (24 de ani), atacantul bosniac al craiovenilor, a fost lovit de ghinion în meciul din optimile Cupei României. Revenit luna trecută după o accidentare, Koljic a devenit din nou indisponibil pentru echipa din Bănie.

În minutul 69, Koljic a vrut să încerce o foarfecă, însă a aterizat rău și s-a lovit la spate. Acesta a mai încercat să joace, însă peste câteva minute i-a făcut semn lui Victor Pițurcă să îl schimbe, deoarece nu a mai putut continua.

Atacantul fusese trimis în teren în minutul 49, însă nu a rezistat decât aproximativ 20 de minute pe teren. Koljic s-a dus direct la vestiare, fără a aștepta ca Nicușor Bancu să fie pregătit pentru intrarea în teren, iar românul l-a înlocuit abia după câteva secunde. Atacantului i-a fost scandat numele de către fanii olteni care au făcut deplasarea la Voluntari.

Video cu accidentarea lui Koljic:

Elvir Koljic revenise în septembrie, după accidentarea din preliminariile EURO 2020

Elvir Koljic a revenit în septembrie după accidentarea suferită în meciul de debut pentru Bosnia, din preliminariile EURO 2020, Atacantul craiovenilor a intrat pe teren în minutul 86, în locul lui Edin Dzeko, dar a părăsit terenul accidentat, după doar 3 minute.

Bosniacul a reuşit în sezonul precedent al Ligii 1 să înscrie 13 goluri pentru Universitatea Craiova. De asemenea, Koljic a mai marcat un gol şi în Cupa României.

• 2.000.000 de euro este valoarea lui Elvir Koljic, conform Transfermarkt

Etichete: universitatea craiova , elvir koljic , koljic craiova

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat din Cehia la o terasă din România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Video Bayern - Real Madrid 2-2. Vinicius a reușit o ”dublă” și finalista Champions League se va decide în Spania!

Video Alex Mățan s-a calificat în finala Ligii Campionilor! A reușit două pase de gol și a fost eroul echipei

Exclusiv Dan Șucu, ironizat după cea mai recentă decizie de la Rapid. ”Gigi Becali are un concurent”

Cei de la Gazzetta dello Sport, ”vrăjiți” de Dennis Man! Topul în care românul e primul

Răsturnare de situație! Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Luka Modric

Mihai Rotaru, în culmea fericirii după succesul cu Rapid: ”Te iubesc, dar nu ca pe o victorie în minutul 90”

A adus victoria Universității Craiova și a recunoscut: ”Etapa trecută am fost cel mai slab, acum iau 3 puncte”

PEROZElizabeth Hurley, irezistibilă într-o rochie minusculă din dantelă și latex. "Nu ieși așa în public pentru că o să provoci accidente"

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Dat afară de Gică Hagi, Constantin Budescu s-a refugiat în vila de peste 500.000 de euro pe care o are la Ploiești citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

S-a schimbat legea RCA pentru toți șoferii din România, o lovitură fără precedent pentru români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Oana Radu susține că două luni a dormit pe unde a apucat, după divorț, din cauza fostului soț. "Mi-au dispărut lucruri personale"