Video Antal face furori la Zalgiris Vilnius! Este golgheter în UEL. Evoluțiile tuturor românilor

27.07.2018, 10:12
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Atacantul Liviu Antal a marcat golul prin care formaţia lituaniană Zalgiris Vilnius, care a învins-o pe FC Vaduz cu 1-0, joi, pe teren propriu în prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League. Antal, care a fost integralist, a marcat în minutul 86, acesta fiind al treilea gol înscris de fostul golgheter al Ligii 1 în tot atâtea partide din acest sezon al cupelor europene pentru Zalgiris. La baltici a mai jucat Serge Nyuiadzi (ex-Astra Giurgiu), din minutul 62, în timp ce Marquinhos (ex-Oţelul, Astra) şi Venelin Filipov (fost la FC Voluntari) au rămas de banca de rezerve.

VIDEO cu golul marcat de Antal

FC Ufa (Rusia) a terminat nedecis acasă cu NK Domzale, 0-0, Ionuţ Nedelcearu fiind integralist la gazde. Kehinde Fatai (ex-Astra) a intrat la pauză, iar Cătălin Carp (fost la CFR Cluj, Steaua, FC Viitorul) a fost introdus în min. 76.

NK Maribor a remizat pe terenul formaţiei georgiene Cihura Sacihere, 0-0, la vicecampioana Sloveniei jucând din minutul 60 mijlocaşul Alexandru Creţu. În minutul 62 a intrat şi Dare Vrsic (ex-FC Timişoara).

Bogdan Gavrilă a jucat la FC Valletta din minutul 65, în meciul terminat cu scorul de 1-1, în deplasare, cu Zrinjski Mostar (Bosnia).

Mihai Răduţ a fost titular la Lech Poznan, fiind înlocuit după 77 de minute, în meciul cu Şahtior Soligorsk (Belarus), 1-1, în deplasare.

Gabriel Enache a fost integralist la Partizan Belgrad, care a dispus cu 1-0 acasă de Trakai (Lituania).

Sparta Praga, cu trei români prezenţi pe teren pe tot parcursul meciului, portarul Florin Niţă, fundaşul dreapta de conjunctură Alex Chipciu şi mijlocaşul Nicolae Stanciu (Bogdan Vătăjelu nu a fost inclus în lot), a fost învinsă în deplasare de echipa sârbă Spartak Subotica cu 2-0.

Portarul Gabriel Sava a fost rezervă la Dundalk, în meciul de acasă cu AEK Larnaca (Cipru), terminat cu 0-0.

Fundaşul Răzvan Horj a jucat din min. 64 la Ujpest, surclasată cu 4-0 în deplasare de Sevilla.

Clubul belarus Dinamo Brest, prezidat de legendarul argentinian Diego Maradona a obţinut o victorie la limită cu Atromitos, 4-3, dar după ce a condus cu 4-0.

Meciurile din manşa secundă vor avea loc în perioada 31 iulie - 2 august.

Sevilla FC (Spania) - Ujpest Budapesta (Ungaria) 4-0

Etichete: europa league , sparta praga , romani europa league , stanciu sparta praga , antal gol europa league , evolutii romani europa league

Doi soți români au fost arestați pentru viol în grup în Italia. Ce au descoperit polițiștii în telefonul femeii

Doi soți români au fost arestați în Catania, Italia, fiind acuzați de viol în grup și vătămare corporală, victima lor fiind o tânără din Republica Moldova. Bărbatul de 41 de ani și soția lui de 37 au fost reținuți după ce polițiștii au descoperit în telefonul femeii filmări cu agresiunile sexuale la care a fost supusă tânăra moldoveancă.

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”

FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere MM”

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor Angelescu au rezolvat prima ”mutare” pentru sezonul următor

Cristi Chivu, în fața loviturii carierei! Ajax îi propune un contract pe 5 ani

Exclusiv Gigi Becali s-a hotărât: jucătorul care-i va lua locul lui Florinel Coman: ”N-ați văzut?”

Record absolut! La 38 de ani și 234 de zile a intrat în istorie

Fotbaliștii de la FCSB îl așteaptă pe Gigi Becali la sărbătoarea de titlu: ”Ne-am bucura să fie alături de noi”

Exclusiv ”E dorit cu adevărat Marius Șumudică la Rapid?”. Replica lui Victor Angelescu

Mesajul lui Jurgen Klopp, la ultimul meci european ca antrenor al lui Liverpool: ”Este o nebunie!”

Florin Maxim se gândește la Europa League: "Aici se vor schimba lucrurile!"

PEROZPovestea unei femei care are 22 de copii, la 26 de ani. Imaginile cu prichindeii au făcut furori pe internet: „Ce familie frumoasă!”

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Gică Hagi, lovitură de 75.000.000 de euro! Totul a fost semnat și marele vis al „Regelui” devine realitate citeşte ştirea pe Prosport.ro

Șumudică, lovitură de proporții! "Nu merg la Rapid. Altă echipă din România mă vrea, numărul meu este 0726..." citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Sore, zile pline în costum de baie, pe plaja din Maldive. O săptămână de bronz și relaxare, în care a gustat din toate bucuriile vieții