Lionel Messi a marcat două goluri în Barcelona - Betis 5-2 / Foto: Getty Images

Video FC Barcelona - Betis 5-2. Recital al catalanilor pe Camp Nou! Dublă Messi în a doua repriză

07.11.2020, 19:15
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

FC Barcelona a învins fără drept de apel pe Real Betis, scor 5-2, într-un meci din etapa a 9-a din La Liga.

Leo Messi a privit prima repriză din tribună, alimentând speculațiile despre o posibilă accidentare. Și a fost 1-1 la pauză după ce Ousmane Dembele a deschis scorul, iar Antoine Griezmann a ratat un penalty.

Sanabria a egalat pentru Betis chiar înainte de pauză, iar Ronald Koeman l-a trimis imediat pe teren pe Messi. Argentinianul s-a remarcat imediat la golul lui Griezmann, apoi a transformat un penalty după un henț comis de Mandi pe linia porții.

Loren Moron a reaprins speranța în tabăra oaspeților, dar Messi și Pedri au alungat orice emoții. Barcelona este deocamdată pe locul 8 în Primera, dar are două meciuri mai puțin disputate.

UPDATE Minutul 90+5 Final de partidă pe Camp Nou.

UPDATE Minutul 89: GOOOOL Barcelona!!!!  Pedri înscrie din pasa lui Sergio Roberto.

UPDATE Minutul 82: GOOOOL Barcelona!!! Messi face dubla cu primul său gol din acțiune în acest sezon.

UPDATE Minutul 72: GOOOOL Betis! Loren Moron înscrie după o acțiune a lui Alex Moreno.

UPDATE Minutul 61 GOOOOL Barcelona! Messi transformă lovitura de la 11 metri pentru 3-1.

UPDATE Minutul 57 Messi se distrează în careu, pasă pentru Dembele al cărui șut este scos de pe linia porții de Mandi, dar cu brațul drept. Penalty pentru Barcelona și eliminare pentru jucătorul lui Betis după consultarea VAR.

UPDATE Minutul 49: GOOOOL Barcelona!!!! Centrare Jordi Alba, Messi sare peste minge și Griezmann înscrie.

UPDATE Minutul 46 A început repriza a doua. Messi a intrat în locul lui Ansu Fati.

UPDATE Minutul 45+2 : GOOOOL Betis!!! Sanabria egalează chiar înainte de pauză.

UPDATE Minutul 33: Apără Bravo penalty-ul executat de Griezmann!

UPDATE Minutul 31: Penalty pentru Barcelona la duelul dintre Ansu Fati și Mandi.

UPDATE Minutul 26: Griezmann reia precis din pasa lui Pedri, dar mingea șterge bara.

UPDATE Minutul 22: GOOOOL Barcelona! Ousmane Dembele intră în careu și șutează puternic pentru 1-0.

UPDATE Minutul 9: Ansu Fati îl pune la încercare pe portarul Claudio Bavo.

UPDATE Minutul 8: Vine replica lui Betis! Carvalho reia puternic, dar Ter Stegen respinge cu o paradă.

UPDATE Minutul 5: Griezmann, foarte aproape să deschidă scorul dar șutul său trece milimetric pe lângă poartă. Este imitat apoi de Ansu Fati.

UPDATE Minutul 1: A început partida.

A fost ținut un moment de reculegere în memoria lui Tonny Bruins Slot, fost secund al lui Johan Cruyff la Barcelona. -

FC Barcelona vine după patru etape consecutive fără succes în La Liga, iar astăzi se duelează cu Real Betis, în runda cu numărul 9. Înaintea meciului de pe Camp Nou, FC Barcelona se află pe locul 12, cu opt puncte. Real Betis ocupă poziția 7, cu 12 puncte. Real Sociedad este lider, cu 17 puncte.

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba - De Jong, Busquets - Dembélé, Pedri, Ansu Fati - Griezmann.

Betis: Bravo - Emerson, Mandi, Bartra, Álex Moreno - William Carvalho, Guido Rodríguez; Joaquín, Canales, Tello - Sanabria.

LIVE VIDEO FC Barcelona - Betis, de la 17:15, în direct la Digi Sport 1

Chiar dacă vine după patru etape la rând fără victorie în campionat, FC Barcelona este favorită la casele de pariuri. Catalanii au o cotă de 1.40 pentru o victorie în această după-amiază, în timp ce oaspeții au o cotă de 7.50.

Meciurile din La Liga pot fi urmărite în direct pe canalele Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.

LIVE VIDEO FC Barcelona - Betis, de la 17:15, în direct la Digi Sport 1. Echipele probabile

• FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busquets, De Jong - Pedri, Messi, Fati - Griezmann
  • Betis: Bravo - Emerson, Mandi, Bartra, Moreno - Carvalho, Rodriguez - Fekir, Canales, Tello - Sanabria

Etichete: fc barcelona , real betis , meciuri barcelona , live video barcelona betis

Doi soți români au fost arestați pentru viol în grup în Italia. Ce au descoperit polițiștii în telefonul femeii

Doi soți români au fost arestați în Catania, Italia, fiind acuzați de viol în grup și vătămare corporală, victima lor fiind o tânără din Republica Moldova. Bărbatul de 41 de ani și soția lui de 37 au fost reținuți după ce polițiștii au descoperit în telefonul femeii filmări cu agresiunile sexuale la care a fost supusă tânăra moldoveancă.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Lovitura primită de Petrolul Ploiești

Video Bayern - Real Madrid 2-2. Vinicius a reușit o ”dublă” și finalista Champions League se va decide în Spania!

Concluziile trase de eroul lui Dortmund, după ce a adus victoria cu PSG: ”Rămânem umili”

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu, dialog încins la TV. ”Un mincinos patologic. Rapidist frustrat” / ”Nu vă e rușine?”

Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea PSG-ului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League

Exclusiv După ce suporterii le-au strigat ”afară din Giulești”, Andrei Borza le-a transmis un mesaj fanilor

Barcelona face primul transfer al verii: un campion mondial cu Argentina!

David De Gea, la un pas să revină după un an de pauză! Cu ce echipă negociază

PEROZElizabeth Hurley, irezistibilă într-o rochie minusculă din dantelă și latex. "Nu ieși așa în public pentru că o să provoci accidente"

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Dat afară de Gică Hagi, Constantin Budescu s-a refugiat în vila de peste 500.000 de euro pe care o are la Ploiești citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Oana Radu susține că două luni a dormit pe unde a apucat, după divorț, din cauza fostului soț. "Mi-au dispărut lucruri personale"