Pique demonstrează că are clasă și la jonglerii. Cum s-a distrat fundașul cu apărarea lui Deportivo

30.04.2018, 09:53
  • Fotbal: Eibar - Oviedo, miercuri, 22:00, DGS 2

• MEDIA: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

VIDEO Deportivo - Barcelona 2-4. În meciul cu Deportivo la Coruna, pe Estadio Riazor, Barcelona avea nevoie de un punct pentru a deveni campioana a Spaniei, dar elevii lui Ernesto Valverde au obținut victoria, cu 4-2, rezultat care a retrogradat echipa lui Florin Andone. În repriza a doua, gazdele au egalat la 2, dar cu câteva minute înainte de gol, Pique a înfrumusețat un atac al Barcelonei cu un număr spectaculos de jonglerie. Fundașul catalan a preluat un balon în careul advers, pe genunchi, apoi s-a îndepărtat spre marginea terenului jonglând cu mingea de 7 ori!

Barcelona a deschis scorul prin Coutinho, care a înscris superb după o pasă de la Dembele. Messi a dublat avantajul în minutul 38, după o pasă a lui Luis Suarez. Doar două minute s-au bucurat catalanii, care au primit gol prin Perez, care a trimis în plasa porții lui Ter Stegen cu un șut plasat din centrul careului.

În minutul 64, apărarea Barcei a fost făcută șah-mat. Galicienii s-au aruncat în atac, Borja Valle i-a pasat lui Lucas Perez, care a întors pentru Emre Colak, iar turcul a trimis simplu în poartă pentru 2-2.

Echipa lui Valverde a accelerat pe final. În minutul 82, după o altă fază splendidă de tiki taka autentic, între Messi și Suarez, argentinianul a punctat pentru a doua oară. După alte trei minute, Barcelona a tranșat soarta meciului, printr-o fază trasă la indigo, tot cu Luis Suarez la serviciu și cu Messi la finalizare, pentru definitivarea hat-trick-ului care a decis victoria ce i-a adus Barcelonei titlul.

VIDEO Momentul de virtuozitate al lui Pique

Etichete: la liga , fc barcelona , deportivo la coruna , pique , jonglerii

Anchetă după ce o femeie care a sunat la 112 a fost găsită moartă în casă. Polițiștii au mers acolo, dar au stat în fața clădirii

Sunt verificări interne la Poliția din Brăila, după ce o femeie care a sunat disperată după ajutor la 112 a fost găsită moartă în casă, după 24 de ore de la apel. Aceasta nu a apucat să le dea adresa agenților, care spun că au cercetat zona, dar nu au reușit să identifice locul de unde a fost dat telefonul.

După răsturnări spectaculoase de situație, au fost anunțate rezultatele finale ale alegerilor. Ropote de aplauze în sală

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. CFR Cluj a rezolvat două mutări în aceeași zi

"Băi, Hagi, băi! Ăsta e caracter?" Scene regretabile la sosirea "Tricolorilor" la hotelul din Germania

Foto S-a îndrăgostit de ea și a avut nevoie de 6 luni pentru a o cuceri. ”Se făcea că nu vede. A fost puțină aroganță”

”Spuneți-i domnului Gigi Becali să mă sune!”. Atacantul așteaptă oferta FCSB-ului

Exclusiv Florin Prunea a auzit ce a spus Dan Șucu despre Daniel Niculae și nu s-a abținut: ”Totul a fost numai de fațadă”

Oficial Ce decizie! Tottenham și-a dat afară cel mai scump jucător din istoria clubului

Oficial Farul a renunțat la fotbalistul cu 5 titluri în Liga 1: ”Mulțumim pentru toate reușitele”

Adio, Cristi Manea! Galatasaray negociază cu fotbalistul lui Manchester United

Girona, transfer pentru Champions League! S-a înțeles cu un jucător de la Liverpool

Real Madrid s-a decis! Vrea să-l vândă pe Rodrygo și i-a stabilit un preț ”astronomic”

PEROZDakota Johnson, accident vestimentar pe covorul roșu. Vântul i-a ridicat rochia la spate și a lăsat la vedere mai mult decât trebuia

FILM NOWJennifer Connelly uimește de fiecare dată cu frumusețea ei clasică. Actrița de Oscar, șic într-o fustă mini și pantofi cu toc

Gigi Becali, prima reacție după ce Bauza şi Baeten au ajuns la CFR! Patronul FCSB anunță: „Nu o să dormim nici noi!” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Noul Nadal, câștigător al Roland Garros, nu se dopează dar folosește metode tradiționale! Sticluțele speciale conțineau "oțet de murături" citeşte ştirea pe ziare.com

Cât plătești curentul electric dacă lași pornit aerul condiționat toată ziua: Cum scădem consumul de energie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, într-un costum de baie minuscul. S-a pozat în oglinda de acasă, înainte de a ieși pe terasa pe care are și piscină