Garita a deschis scorul pentru FC ARgeș, în derby-ul local cu CS Mioveni / Foto: captură Digi Sport

Video CS Mioveni - FC Argeș 0-1, în derby-ul argeșean. VAR-ul a întârziat meciul cu peste 13 minute, pentru două decizii

19.08.2022, 20:00
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Derby-ul argeșean dintre CS Mioveni și FC Argeș, din etapa a șasea, a fost câștigat de oaspeți cu 1-0. Garita a marcat singurul gol al meciului, după o fază lucrată de cel mai căutat jucător din echipă, Ișfan.

CS Mioveni - FC Argeș 0-1, în derby-ul argeșean

Meciul a început cu ocazia argeșenilor, când Garita a fost deposedat în careu de Scarlatache. În ultimul minut din prima repriză, gazdele au cerut gol după o fază în care Mioveniul susține că mingea trimisă de Dumitru a fost reținută de portar dincolo de linia porții.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

După intervenția VAR-ului, care a durat 3 minute, arbitrul nu validat golul. La ultima fază a primei părți, portarul Mioveniului a rețiunut la rădăcina barei mingea șutată de Ișfan.

VAR-ul a întârziat meciul cu peste 13 minute, pentru două decizii

Argeșul a dechis scorul în minutul 55, prin Garita, după o fază lucrată frumos de Ișfan. Mioveniul a avut apoi o ocazie uriașă, dar a șutat aiurea, după o centrare care l-a găsit pe Garutti singur cu portarul.

În minutul 82, VAR-ul a intervenit din nou, după ce golul lui Garita a fost anulat pe motiv de offside. De această dată, verificarea fazei a durat 10 minute, iar CS Mioveni - FC Argeș s-a încheiat 0-1.

VIDEO cu rezumatul meciului CS Mioveni - FC Argeș 0-1:

CS Mioveni și FC Argeș se întâlnesc vineri, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1, în runda cu numărul șase din Liga 1.

CS Mioveni - FC Argeș, ora 18:00, LIVE VIDEO la Digi Sport 1, în derby-ul argeșean. Gazdele sunt pe ultimul loc

CS Mioveni este codașa Ligii 1 în momentul de față, iar elevii lui Alexandru Pelici au doar un punct acumulat în cinci meciuri. Argeșenii au patru eșecuri și un egal și vin după o înfrângere pe terenul celor de la Universitatea Craiova, scor 0-1.

De cealaltă parte, FC Argeș ocupă locul 13 în Liga 1 și are șase puncte acumulate. Trupa lui Andrei Prepeliță are două victorii și trei eșecuri în acest sezon, iar în runda precedentă a cedat împotriva celor de la U Craiova 1948, scor 0-2.

Programul etapei a 6-a din Liga 1

Toate partidele etapei cu numărul 6 urmează să fie în DIRECT pe programele Digi Sport, dar și în format LIVE TEXT și VIDEO pe digisport.ro. De asemenea, programul transmisiunilor este disponibil tot pe site.

Etichete: liga 1 , etapa 6 , cs mioveni fc arges

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”

Ange Postecoglou, reacție sinceră după ce Tottenham a ajuns la trei înfrângeri consecutive: ”Este corect să spun”

Exclusiv Gigi Becali, sfătuit să îl transfere urgent pe Denis Alibec. ”Singurul jucător care poate face asta”

Oficial A pariat de 50 de ori și acum a primit o nouă suspendare. Ce a transmis Federația

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZ"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului citeşte ştirea pe Prosport.ro

Revenire fantastică în a doua semifinală de la Madrid Open. Ce jucătoare se vor întâlni în ultimul act citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place