Dan Petrescu / Foto: captură Digi Sport

Video&Foto Dan Petrescu a dat cu șutul în căciulă! ”Bursucul”, un car de nervi la Universitatea Craiova - CFR Cluj

11.02.2023, 20:42
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:00, DGS 1

• Baraj SuperLiga: Mioveni - Botoșani, vineri, 20:00, DGS 1

Universitatea Craiova - CFR Cluj a fost un meci extrem de așteptat de toată lumea, mai ales că se aștepta un spectacol total la nivelul gazonului.

UPDATE Ora 20:55. Dan Petrescu a fost un car de nervi pe întreaga durată a primei reprize. După golul anulat lui Deac, ”Buruscul” s-a agitat și mai tare. Spre finalul primelor 45 de minute a răbufnit și a șutat în căciula pe care o purtase până atunci pe cap.

Șutul antrenorului campioanei a fost spre propria bancă de rezerve, astfel că ”mingea de ocazie” a ajuns direct la unul dintre ”secunzii” săi.

VIDEO cu momentul în care Dan Petrescu a șutat în căciulă

Dan Petrescu, extrem de furios! CFR a marcat, dar golul a fost anulat de VAR. Meci ”încins” la Craiova

Partida din Bănie, la care nu au venit foarte mulți spectatori, a avut parte de faze la ambele porți, extrem de spectaculoase, dar și de un moment care l-a scos din minți pe Dan Petrescu.

În minutul 17,  după o centrare de pe dreapta, Bîrligea a deviat la Krasniqi, care a trimis mai apoi în față. Atent, Deac a țâșnit din spatele fundașilor olteni și a reluat cu capul, destul de jos, pe lângă Laurențiu Popescu, portarul-surpriză din poarta oltenilor.

Bucuria fotbaliștilor echipei campioane a fost de scurtă durată pentru că a intervenit VAR-ul.

Specialiștii au decis că a fost ofsaid la Krasniqi, astfel că golul a fost anulat de ”centralul” Marcel Bîrsan, spre disperarea lui Dan Petrescu. ”Bursucul” a vociferat, a urlat, s-a uitat și spre arbitrul de rezervă, dar nu a avut ce face, pentru că scorul a rămas la acel moment la fel ca la început.

Petrescu nu a stat deloc liniștit nici în minutele care au urmat. Spre finalul primei reprize a fost surprins când a dat cu șutul în căciulă.

VIDEO cu golul anulat din minutul 17 al partidei Universitatea Craiova - CFR Cluj

Surpriză în poarta oltenilor, la meciul cu CFR Cluj

Antrenorul celor de la Universitatea Craiova, Eugen Neagoe, a surprins pe toată lumea prin decizia de a-l titulariza între buturi pe Laurențiu Popescu, în detrimentul lui David Lazar, un fotbalist care a cocheta cu echipa națională a României, pentru care a și apucat să debuteze.

Laurențiu Popescu este un portar de 26 de ani, fără prea multă experiență la nivelul Ligii 1. Are doar 24 de meciuri pe prima scenă a fotbalului românesc.

Giedrius Arlauskis, pus pe liber de Universitatea Craiova

Locul de titular în poarta Universității Craiova a rămas vacant, după ce lituanianul Giedrius Arlauskis și-a reziliat contractul, recent, în urma unor discuții pe care le-a avut cu șefii din Bănie.

Anunțul a fost făcut la emisiunea Fotbal Club, chiar de către patronul echipei, Mihai Rotaru.

"Nu e vorba de o listă, dar unii jucători sunt la final de contract, alții nu intră in vizorul staff-ului tehnic. Am reziliat deja cu Arlauskis.

Vreau să îi mulțumesc, a dat dovadă de caracter. Totul a durat cinci minute, nu a cerut nici măcar un euro în plus.

Nu a contat momentul de la Farul. Am început să ne reconsiderăm obiectivele", a spus Rotaru.

Etichete: dan petrescu , deac , krasniqi , gol anulat cfr cluj , universitatea ctraiova - cfr cluj

O profesoară va sta la închisoare 13 ani după ce s-a aflat ce i-a făcut unui elev, timp de un an

O profesoară de liceu din Arkansas, care a apărut la o emisiune celebră în SUA după ce elevii i-au făcut o dedicație specială, va merge la închisoare pentru că a abuzat sexual de zeci de ori un copil.

UEFA i-a transmis un mesaj lui Istvan Kovacs, după finala Europa League! Fanii au reacționat imediat

Gestul făcut de Xabi Alonso după umilința din finala Europa League. S-a dus direct la Istvan Kovacs

Foto Ce lovitură! A refuzat naționala României și a fost convocat de altă țară la EURO 2024

”Investiția secolului”. David Beckham a dat lovitura: de la 25 de milioane la un miliard!

Surpriză de proporții: clubul cu care ar urma să semneze Jurgen Klopp

Exclusiv Se pregătește revoluția în SuperLigă! Schimbări majore de regulament din sezonul viitor

Ianis Hagi a fost scos la vânzare! Clubul care vrea să înceapă imediat negocierile pentru transfer

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ce poze a postat Octavian Popescu din vacanță și a reacționat

O legendă a fotbalului mondial a prezis toate rezultatele de la EURO: crede că România va face o mare surpriză

E gata: Dan Petrescu a rezolvat primul transfer la CFR Cluj! Fotbalistul a confirmat mutarea

Neil Lennon s-a pregătit temeinic înainte să vină la Rapid. Cei doi antrenori din SuperLigă care l-au impresionat

PEROZLogodnica lui Jason Statham, val de reacții pe Instagram după ce a postat imagini nud din camera de hotel de la Cannes

FILM NOWAna de Armas, zâmbet dulce pe plajă. Actrița și-a etalat silueta într-o bustieră și fustă mini, în imagini de peste 1,6 milioane de like-uri. „Cât de frumoasă ești!”

Ofertele pe care le-a refuzat noul pariu al lui Gigi Becali pentru a semna cu FCSB citeşte ştirea pe Prosport.ro

S-a despărțit de iubit și își caută un partener de călătorie pentru o vacanță în Halkidiki. Ce pretenții are turista din România citeşte ştirea pe ziare.com

Stațiunea din România pe care mulți au uitat-o, dar e la mare căutare acum. Prețuri mici, condiții bune citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia și-a pus fanii pe jar cu noile fotografii. Artista, în dresuri transparente și cu decolteul la vedere: „Alex e norocos”