Denis Alibec este un atacant pur sânge când joacă contra lui Dinamo

Video Dinamo, victima sa preferată! Alibec, la al 8-lea gol marcat ”câinilor”, în tricoul Astrei

15.09.2018, 10:35
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

VIDEO Dinamo - Astra 1-2 | Pentru Denis Alibec (27 de ani) meciul cu Dinamo a picat cum nu se poate mai bine. A reușit să marcheze primul său gol, după o ”secetă” de 7 luni, iar asta poate însemna un nou început pentru internaționalul român. De ce a picat bine? Pentru că Alibec pare că dă cel mai bun randament când evoluează contra ”câinilor”, dintre toate echipele din liga 1. Prin golul înscris vineri seară, Denis a ajuns la al 8-lea gol marcat în poarta roș-albilor. Până la această întâlnire, Alibec se lăuda cu 6 goluri în campionat și cu una în Cupa Ligii, toate în tricoul fostei campioane.

Atacantul Astrei a avut un început de meci bun în Ștefan cel Mare. După câteva pase inspirate, Alibec a reușit să spargă ghinionul în minutul 13, când a reluat în plasă, din 6 metri, centrarea perfectă a lui Begue.

VIDEO cu golul marcat de Alibec

Alibec nu mai marcase de pe 3 februarie 2018,  când a înscris pentru FCSB în partida cu Gaz Metan Mediaș. Alibec și-a continuat recitalul și repriza a doua. Atacantul Astrei i-a pasat decisiv lui Moise la golul 2 marcat în minutul 66. De asemenea, Denis Alibec i-a mai oferit o pasă superbă și lui Balaure, însă acesta din urmă a ratat.

VIDEO cu pasa de gol a lui Alibec

”Mă bucur că am câștigat și contează asta foarte mult pentru grup. A fost ceva nou și atâta tot, suntem aceeași jucători, tot noi suntem în teren. Avem o echipă bună, un grup puternic și cred că ne putem bate la campionat", a spus Denis Alibec, la flash-interviul acordat după meci, la microfonul Digi Sport.

Dacă va continua pe acest drum și va mai înscrie, atunci Alibec ar putea pleca de la Astra în pauza de iarnă, mai ales că Marius Șumudică face presiuni pentru a-l aduce la Al Shabab. Prietenul Budescu îl așteaptă la Al Shabab, acolo unde a dat, vineri, un gol fabulos

"E încă prea devreme. Mai e până acolo, am marcat doar un gol și cei de acolo vor să vadă mai mult", a mai spus Alibec.

10 goluri a marcat Alibec împotriva lui Dinamo, 8 pentru Astra și 2 pentru FCSB.

VIDEO cu rezumatul partidei

Etichete: dinamo , denis alibec , video gol alibec , alibec dinamo , video dinamo - astra 1-2

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Reacția presei din Spania, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Foto MM Stoica n-a mai răbdat și i-a răspuns lui Tudorel Stoica. ”Trăiești o mare dezamăgire”

Exclusiv ”Ancelotti e numărul 1. L-a depășit pe Guardiola” / ”Am văzut pasa anului”. Concluziile serii după magicul Bayern - Real 2-2

Video Skjern - Dinamo 34-38. Calificare de răsunet a ”Dulăilor” în Final Four-ul EHF European League

Avertisment pentru Denis Alibec, înainte de posibilul transfer la FCSB: ”Va păți exact ca data trecută”

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Situație ”explozivă” la națională înainte de EURO 2024! Jucătorul român riscă să rateze turneul final din Germania citeşte ştirea pe Prosport.ro

Dramă pentru spanioli în miezul nopții. Ce a pățit Rafael Nadal la Madrid citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret