Partida dintre FC Botoșani și CS Mioveni / Foto: Captură Digi Sport

Video FC Botoșani - CS Mioveni 1-1. Trupa lui Dică forțează o remiză pe final

10.03.2023, 19:25
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

FC Botoșani și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 30, ultima din sezonul regulat al Ligii 1.

CS Mioveni încheie sezonul regulat pe ultimul loc în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce FC Botoșani ocupă deocamdată locul 11, cu 32 de puncte.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

FC Botoșani - CS Mioveni 1-1. Remiză spectaculoasă în ultima etapă a sezonului regulat

Moldovenii au controlat prima repriză a înfruntării, iar, în minutul 7, elevii lui Flavius Stoican puteau deschide scorul. Mailat a trimis puțin pe lângă poarta argeșenilor.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 12, când, la o centrare frumoasă a lui Mailat, Mutombo a trimis perfect cu capul în poarta lui Greab.

Zabou a fost aproape să majoreze diferența în minutul 20, iar Cioiu l-a încercat și el pe Greab cu un șut de la marginea careului câteva minute mai târziu.

Argeșenii au dat replica abia în minutul 35, prin șutul lui Rusu. În repriza secundă, Krasniqi a șutat periculos de la marginea careului în minutul 65.

Zabou a pus din nou pericol la poarta argeșenilor în minutul 71, după o fază frumoasă construită de elevii lui Stoican. În minutul 74, Scarlatache a fost aproape de autogol după o respingere greșită.

Eduard Pap a avut o paradă superbă, în minutul 76, la șutul lui Panait de la mare distanță.

Argeșenii au restabilit egalitatea pe final de meci, în minutul 88, de la unsprezece metri, când Rusu a transformat un penalty obținut de Krasniqi.

VIDEO Rezumatul partidei FC Botoșani - CS Mioveni 1-1

Formația din Botoșani nu traversează cel mai bun moment, iar moldovenii nu au mai câștigat de 5 meciuri în Liga 1. Trupa lui Flavius Stoican ocupă locul 12 în clasament și are 31 de puncte acumulate în 29 de meciuri disputate.

De cealaltă parte, CS Mioveni continuă să fie ultima din Liga 1, cu 21 de puncte acumulate. Elevii lui Nicolae Dică au două eșecuri în cele 7 meciuri disputate în 2023 și speră să își îndeplinească în play-out principalul obiectiv al sezonului, salvarea de la retrogradare.

• În tur, CS Mioveni și FC Botoșani au remizat, scor 0-0, iar Flavius Stoican se afla pe banca argeșenilor la acea vreme

Clasamentul din Liga 1

Etichete: liga 1 , cs mioveni , fc botosani

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Costel Gâlcă a făcut toate calculele înaintea derby-ului cu FCSB. De ce este cel mai greu meci al oltenilor

Rangers i-a decis soarta lui Ianis Hagi! Informația venită din Scoția: ”Legăturile sunt arse”

Foto Afacerea de 10 milioane de euro de la Arena Națională de care s-a ales praful

Nu a mai jucat de nouă luni, iar Carlo Ancelotti l-a anunțat titular: ”Suntem cu toții încântați”

”Promisiunea” făcută de Valeriu Iftime dacă Botoșani se va salva de la retrogradare

Video Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0. Echipa lui Andrei Prepeliță, tot mai aproape de promovarea directă

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vine pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place