Duelul dintre Robert Bădescu și Marko Stolnik, la meciul dintre Rapid și UTA / Foto: Captură Digi Sport

Video Greșeala de arbitraj depistată la Rapid - UTA: ”Se duce în el, îl ia în brațe”

29.02.2024, 10:32
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Rapid a învins-o pe UTA Arad, scor 4-1, în cadrul etapei a 28-a a SuperLigii.

Ion Crăciunescu susține că cei de la UTA ar fi trebuit să primească un penalty cu Rapid în repriza a doua

În minutul 66 al partidei din Giulești, la scorul de 2-1 pentru gazde, Marko Stolnik de la UTA Arad a căzut în careu, după un duel cu debutantul Robert Bădescu.

În timpul meciului, arbitrul partidei a lăsat jocul să continue, dar Ion Crăciunescu, fost arbitru FIFA, este de părere că cei de la UTA ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri.

Îl ține. Păi, se duce în el, îl ia în brațe. Alunecă și jucătorul. E penalty. Dacă e fault în careu, e penalty.

Îl prinde cu amândouă mâinile după gât. Nu au ce să caute mâinile amândouă acolo. Cade și peste el”, a spus Ion Crăciunescu, la Fotbal Club

Ce a spus antrenorul celor de la UTA, după 1-4 cu Rapid

Am pornit de la 1-0, după, o fază fixă, 2-0. Apoi am revenit în joc, a venit golul nostru, ne-a dat mai mult curaj. Am început repriza a doua foarte bine, i-am dominat, am avut ocazii. În loc să vină golul de 2-2, am luat noi gol. Le-am făcut cadouri, astăzi a fost ziua cadourilor.

Am avut 25 de minute bune, am avut ocazii clare. Mingea a trecut milimetric, nu am avut nici șansă. Păcat, mai ales că e scorul ăsta, 4-1, se gândește lumea că ce ne-a dominat Rapidul. Realitatea nu e asta.

La golul patru, cascadorii râsului! Tu, arbitru, ce faci? Trebuie să te poziționezi, nu să stai în mijlocul terenului. Așa, la 4-1, dă urât. Îmi pare că scorul e prea drastic.

Le-am zis la pauză să aibă încredere, că știu ce înseamnă să conduci cu 2-0 și să intri cu 2-1 la pauză.

Eu spun că puteam și să câștigăm. Și reacția publicului a fost negativă, pentru că ei nu aveau soluții, i-am blocat foarte bine.

Au fost greșeli mari, decisive. La trei goluri au fost greșeli pe care nu ar trebui să le facă”, a declarat Mircea Rednic, la flash-interviu.

VIDEO Rezumat Rapid - UTA 4-1

Clasament SuperLiga

Etichete: penalty , ion craciunescu , rapid uta , robert bădescu , rezumat rapid uta , marko stolnik

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de la Eurovision 2024, scrie The Independent.

FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

Foto ”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare

Video Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare

Exclusiv Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct

Foto Brutal! Adrian Mititelu a dat afară, în doar câteva ore, șase jucători și un antrenor de la FCU Craiova

Mihaela Buzărnescu a făcut anunțul, la 21 de luni de la ultimul meci oficial jucat

Cei trei jucători care ”l-au dat pe spate” pe Carlo Ancelotti: ”Nu-i cunoșteam prea bine”

Dani Coman s-a răzgândit și este așteptat să semneze: ”Este adevărat!”

Video Decizie controversată de arbitraj la Sepsi - Rapid! Ce arată reluările la penalty-ul ratat de Rrahmani

Exclusiv Ion Crăciunescu a surprins după ce Darius Olaru i-a spus arbitrului ”Băi, prostule!”

PEROZIrina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York

FILM NOWCameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill

Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul citeşte ştirea pe ziare.com

Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol