Video Academica Clinceni - Dinamo 2-2. Încă un pas greșit făcut de ”câini”, în cursa pentru play-off

24.11.2019, 14:05
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Academica Clinceni - Dinamo 2-2. ”Câinii” fac un nou pas greșit spre play-off. Pe un teren îmbibat de apă, echipa lui Dusan Uhrin a fost condusă cu 2-0, dar a reușit să revină până în pauză.

Dinamo rămâne departe de play-off, după ce a remizat la Clinceni, și are o singură victorie în deplasare sezonul acesta. Alb-roșii au avut galerie mare la meciul în care s-au dat patru goluri în prima repriză.

Gazdele au deschis scorul în minutul 12, când Cebotaru a marcat din penalty. 10 minute mai târziu, Clinceni conducea cu 2-0, după golul lui Merloi.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Sorescu a dat semnalul revenirii pentru Dinamo

Deian Sorescu a reușit de departe cel mai frumos gol al partidei în minutul 32, iar Dinamo a egalat prin Slavko Perovic în prelungirile primei reprize. Daniel Popa șI Montini au ratat două ocazii uriașe după pauză, iar meciul s-a terminat 2-2.

Academica rămâne neînvinsă de când s-a mutat pe stadionul renovat din Clinceni.

Știrea inițială.

Căpitanul Dan Nistor strânge rândurile. Dinamo vine cu galerie mare la Clinceni, ca să ia toate punctele puse în joc contra Academicii.

Dezamăgit de naţională, Dan Nistor are o singură dorinţă: s-o ducă pe Dinamo în play-off. Cu doar un punct în ultimele două etape, "alb-roşiii" forţează victoria la Clinceni.

Moralul e bun - jucătorii au primit o parte din restanţele salariale şi promisiuni că vor fi cu banii la zi până la finalul anului.

"Nu va veni falimentul...Nu, astea sunt poveşti de adormit copiii", a declarat Dan Nistor.

Nistor vrea să se retragă de la Dinamo, unde îl cheamă şi pe naşul său, Mihai Pintilii.

"Am o relaţie foarte bună cu suporterii, cu oamenii din conducere şi va fi foarte greu să plec de la această echipă.

Mi-aş dori să devin antrenor secund, nu principal. Mi-aş dori să mai joc alături de el pentru că eu cred că mai poate să joace. (Dar ar putea să vină de la FCSB la Dinamo?) Păi şi Danciu a venit de la Steaua la Dinamo, prima dată toată lumea l-a apostrofat şi acum e o legendă a clubului Dinamo", a spus Nistor.

Pintilii devine liber de contract în vară, după patru ani în tricoul "roş-albaştrilor".

Academica Clinceni - Dinamo (13:30, Digi Sport 1). Echipele probabile

Academica Clinceni: Vâlceanu - G. Matei, Chatzerioglu, Patriche, P. Pârvulescu - Cebotaru, Merloi - Fl. Achim, Buziuc, R. Ion - Vojtus.

Dinamo: Piscitelli - D. Ciobotariu, Klimavicius, M. Popescu, L. Corbu - I. Filip, Mrzljak - Sorescu, Nistor, R. Moldoveanu - Perovic.

Arbitri: Andrei Chivulete - Andrei Constantinescu şi Gabriel Stroe.

Academica Clinceni - Dinamo va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 13:30. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

Etichete: dan nistor , academica clinceni dinamo , academica clinceni dinamo live text , academica clinceni dinamo live video

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit

Pensia lui Rică Răducanu: nu s-a ferit să spună suma pe care o încasează lunar

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj

”De ce FCSB?”. Marius Ștefănescu, enigmatic: ”Ce să fac, să mă pun rău cu patronul?”

La șase zile după ce a câștigat titlul, Darius Olaru a spus de la cine a primit cel mai emoționant mesaj

Ce concluzie a tras Gică Hagi, după 1-4 cu Sepsi: ”Gol pe centru ca la copii”. Precizarea făcută de ”Rege”

”Trăsnit!”. Nistor a dat declarația serii și l-a ”taxat” pe Bauza, după momentul controversat din FCU Craiova - ”U” Cluj

Verdictul medicilor, după ce Dan Nistor a fost lovit dur în meciul de la Galați. Ce se va întâmpla cu jucătorul

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place