Prima reacție a lui Dan Alexa după ce a ținut în șah pe FCSB: "Știam că acolo au probleme"

02.02.2019, 16:45
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Dunărea Călărași - FCSB 1-1. Dan Alexa, antrenorul celor de la Dunărea Călăraşi, a comentat remiza cu FCSB, 1-1. Tehnicianul a dezvăluit că s-a pregătit special pentru acest meci, știind că trupa lui Mihai Teja suferă pe axul central al apărării.

De altfel, golul echipei lui Alexa a venit după o gafă a lui Planic, pedepsit de Mediop, care l-a învins ușor și pe Bălgrădean.

"Cred că am jucat bine. Nu am reușit să aducem mai multe puncte, dar este bine că jucătorii noi s-au integrat. Steaua a avut posesie, ocazii la final, rezultatul ne dă încredere pe viitor. Era important să nu pierdem jocul ăsta.

Am mai folosit sistemul ăsta cu Viitorul, acasă, când am pierdut. Steaua are calitate și am considerat că este mai bine așa. Rezultatul este bun, dar mai avem de muncă și mă gândesc deja la meciul cu Chiajna, care este mai important.

Știam că FCSB suferă la fundașii centrali și de aceea am atacat mai mult pe centru. Cred că ne-a ieșit, mai ales că am întâlnit o echipă bună. Nu am fost surprinși, chiar dacă 15 minute am avut de suferit în repriza a doua", a declarat Dan Alexa, la finalul meciului.

FCSB, la debutul antrenorului Mihai Teja pe banca tehnică, a deschis scorul prin Dennis Man ('16), cu un şut splendid din afara careului, la colţul lung. Dunărea, care a adus 12 jucători şi care s-a despărţit de 17, a egalat în minutul 30, prin senegalezul Mediop Ndiaye, după erori comise de fundaşul Bogdan Planic, căpitanul echipei, şi portarul Cristian Bălgrădean.

Gazdele au mai avut o ocazie bună prin Ndiaye (45+3), în timp ce FCSB a irosit oportunităţi prin Man (50), Florinel Coman (59) şi Harlem Gnohere (90+5).

Etichete: dan alexa , dunarea calarasi , fcsb , dunarea calarasi - fcsb 1-1

Sunt extratereștrii pe K2-18b? Telescopul James Webb a fost îndreptat spre planeta pe care au fost detectate semne de viață

Semne de viață extraterestră au fost observate pe o planetă îndepărtată. Potrivit astronomilor, ei au detectat un compus chimic „produs doar de viață” pe Planeta K2-18b, din constelația Leului. Descoperirea făcută acum un an a fost studiată, vineri, cu ajutorul telescopului James Webb, iar rezultatele vor fi aflate peste câteva luni.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

”E cel mai bun atacant român”. Mihai Stoica nu s-a ferit de cuvinte, după titlul câștigat de FCSB

Bogdan Lobonț s-a enervat la conferința de presă: ”Nu puteți să-mi spuneți asta!”

Live Video&Text Poli Iași - UTA 0-0, LIVE VIDEO, ACUM, pe DGS 1. Iacob, eroul arădenilor în prima repriză

Replica surprinzătoare a lui Ioan Varga pentru Gigi Becali, după ce FCSB a câștigat titlul

Foto Giedrius Arlauskis a avut un mesaj savuros pentru Gigi Becali, după ce FCSB a câștigat titlul

Video Când crede Gigi Becali că FCSB a câștigat, de fapt, titlul: ”De atunci am fost campioni!”

PEROZAmal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York

FILM NOWCum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul

Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Dan Șucu și ce a făcut Cristi Borcea, după ce FCSB a luat titlul! citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori