Neymar s-a săturat și n-a mai stat pe gânduri. Huiduit din nou, le-a transmis un mesaj scurt fanilor lui PSG

24.04.2022, 08:29
  • SuperLiga: CFR - Farul, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 2

PSG a câștigat titlul în Franța pentru a 10-a oară în istorie, după ce a terminat la egalitate, pe teren propriu, meciul cu Lens, scor 1-1.

Neymar, mesaj pentru fanii lui PSG

Neymar a fost titular la gruparea pariziană și a fost din nou huiduit de fanii prezenți pe Parc des Princes. Starul brazilian s-a săturat și a avut un mesaj pentru contestatari.

"Încă mai am contract cu PSG. Voi mai fi aici încă 3 ani, așa că încetați să mă mai huiduiți sau trageți aer în plămâni!", a afirmat Neymar, conform Goal.com.

Fanii celor de la PSG și-au fluierat din nou favoriții, la pauza meciului cu Lens, când scorul era 0-0.

La finalul meciului, mulți dintre suporteri au plecat de pe Parc de Princes fără să asiste la festivitatea de premiere.

VIDEO PSG - Lens 1-1 | Golurile

PSG, campioană în Ligue 1, după remiza cu Lens

PSG avea nevoie doar de un punct înaintea acestui joc pentru a ieși campioană și la obținut, în cele din urmă. Parizienii puteau obține toate cele trei puncte din această confruntare, însă oaspeții au egalat pe final, deși jucau în inferioritate numerică.

Trupa lui Mauricio Pochettino a făcut o primă repriză modestă cu Lens. Singurul remarcat al primelor 45 de minute a fost Hakimi, care a ratat deschiderea scorului în minutul 26, după ce a scăpat singur cu portarul, dar a fost blocat în ultimul moment.

Întorși de la cabine, Mbappe & Co și-au dorit mai mult. După ce francezul a ratat ocaziile începutului de repriză, Lionel Messi a ieșit la rampă în minutul 68.

Fostul star de la Barcelona a marcat un eurogol în poarta celor de la Lens. Argentinianul nu i-a dat nicio șansă portarului advers cu execuția sa din afara careului de 16 metri, iar PSG a trecut în avantaj, după ce Danso fusese eliminat de la oaspeți, după cumul de cartonașe galbene.

Deși au jucat în 10 oameni, cei de la Lens nu s-au dat bătuți și au egalat pe final de meci. Corentin Jean a înscris simplu, din careul de șase metri, după ce a fost servit de către Machado, în minutul 88 al jocului.

În urma remizei înregistrate, PSG și-a adjudecat al 10-lea titlu de campioană din istorie. Parizienii au acumulat 78 de puncte în clasament, cu 4 etape înainte de final, în timp ce Marseille, ocupanta locului doi, are 62 de puncte, cu un meci mai puțin disputat.

Lens ocupă locul șapte în Ligue 1, cu 54 de puncte din 34 de jocuri și mai speră la prinderea unui loc pentru cupele europene.

Etichete: psg , neymar

Cum a ajuns „Regele Cripto” al Canadei, care trăia în vile de lux și conducea mașini scumpe, să fie răpit, bătut și arestat

Aiden Pleterski a fost răpit din centrul orașului Toronto în mijlocul nopții în decembrie 2022. Răpitorii l-au eliberat pe cel poreclit „Regele Cripto” după trei zile, dar cu o condiție: trebuia să facă rost de bani cât mai repede. Nu era ultima dată – și nici prima – când tânărul canadian, care se dădea drept un geniu al afacerilor cu criptomonede și promitea „investiții inteligente”, avea să intre în încurcătură, relatează BBC.

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

Foto Adrian Mutu s-a întâlnit cu ”my friend” Cristiano Ronaldo! Cadoul primit de la portughez

Acord! Luka Modric urmează să semneze ultimul contract din carieră! Salariu cu 50% mai mic

Adio! Louis Munteanu a făcut anunțul

Marius Șumudică pune ”paie pe foc” înainte de Rapid - FCSB: ”Au luat primul lor titlu. Suntem la egalitate acum!”

Dennis Man, gata să semneze "contractul carierei"! Fotbalistul a sosit în România

Exclusiv Marcel Pușcaș a participat la privatizarea Stelei: ”Numele a fost inclus”. Unde a greșit Gigi Becali

Exclusiv Marius Lăcătuș a surprins pe toată lumea înainte de Dinamo - Csikszereda: ”Sincer îți zic”

Luis Enrique a anunțat ”revoluția”, după plecarea lui Mbappe: ”Va fi foarte greu să joci pentru PSG”

După 9 ani și 20 de trofee, a anunțat că pleacă de la PSG! Unde ar putea ajunge

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWOlivia Wilde, fizic impresionant în colanți și bustieră, la ieșirea de la sala de fitness. Actrița, o împătimită a antrenamentelor intense

De ce e ignorat Marius Șumudică de Dan Șucu pentru postul de antrenor la Rapid citeşte ştirea pe Prosport.ro

Răzvan Lucescu, dorit pe banca unei echipe mari! Duminică joacă "finala" pentru titlu în Grecia citeşte ştirea pe ziare.com

Accident aviatic în România. Avion prăbușit la Buzău, care ar fi fost cauza citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia, într-o salopetă descheiată până la abdomen, "asortată" cu o atitudine de femme fatale. "Pur și simplu perfectă"