Finalul de meci din Inter - Verona 2-1 / Captură: Digi Sport

Video Interzis cardiacilor! Gol în prelungiri, ratare cu poarta goală, penalty trimis în bară și eliminare în doar 10 minute

06.01.2024, 17:13
  • Media: Liga Digisport, joi, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, joi, 19:30, DGS 1

Inter Milano - Verona 2-1 a fost un meci cu extrem de multe evenimente și, cu siguranță, una dintre partidele sezonului în Serie A.

În minutul 74, scorul era 1-1 după reușitele semnate de Lautaro Martinez și Thomas Henry, dar ce a urmat a fost total neașteptat.

Gol în prelungiri, ratare cu poarta goală, penalty ratat și eliminare în doar 10 minute

După ce Arnautovic a scos mingea din poartă și era să scape printre degete victoria echipei sale, Frattesi a marcat în minutul 90+2 pentru a-și duce echipa în avantaj.

Două minute mai târziu, Darko Lazovic a fost eliminat pentru comportament nesportiv, chiar dacă fusese schimbat în minutul 46.

Câteva momente mai târziu, Verona a dus toată echipa, inclusiv portarul în atac la o fază fixă pentru a încerca să egaleze, dar a fost prinsă pe contraatac, iar poarta era goală. Totuși, Barella și Alexis Sanchez nu au putut să înscrie și au semnat o ratare monumentală.

Faza a fost întoarsă, întrucât cei din camera VAR au semnalat un penalty comis în careul lui Inter. Oaspeții au primit penalty, dar același Thomas Henry, care marcase golul echipei sale, a ales să execute și lovitura de pedeapsă.

Acesta a trimis mingea în bară și a ratat, iar mingea ajunsă la un coechipier a fost și ea trimisă pe lângă poartă și Sommer a scăpat.

VIDEO cu finalul de meci din Inter - Verona 2-1

Marko Arnautovic a scos mingea din poartă

Inter a marcat golul victoriei în minutul 90+4 prin Frattesi, însă cu câteva minute înainte a avut o ocazie monumentală. În minutul 79, Dimarco, care tocmai și-a prelungit contractul cu Inter, a centrat dintr-o lovitură liberă din lateral, iar unul dintre jucători a deviat mingea periculos spre poartă.

Portarul oaspeților era ca și bătut, însă Marko Arnautovic a intervenit. Austriacul a vrut să împingă el mingea în poartă, însă s-a poziționat greșit, iar faza l-a prins în alergare.

Astfel, acesta a scos mingea din poartă și a evitat un gol ca și făcut al echipei sale.

Totuși, Arnautovic a avut noroc, deoarece Inter a câștigat în cele din urmă meciul și a rămas pe primul loc în Serie A, în fața lui Juventus.

VIDEO cu ratarea lui Marko Arnautovic

Etichete: serie a , inter milano , inter verona

Cei trei bărbați care transformă India într-o superputere economică. Țara va devansa Germania și Japonia până în 2027

Un oraș liniștit de coastă din statul indian Gujarat a atras mai multă atenție în luna martie decât Davos și Coachella. Miliardari și vedete din toată lumea au zburat la Jamnagar, depășind capacitatea micuțului aeroport cu avioanele lor private și zborurile charter. Cu toții au venit să petreacă împreună cu cel mai bogat om din Asia, Mukesh Ambani, unul dintre cei trei bărbați care joacă un rol fundamental în procesul de transformare a Indiei într-o superputere economică, potrivit CNN.

”Cea mai frumoasă femeie din lume”, gata să spună totul despre Ilie Năstase: ”Nu mai pot să trăiesc în minciună. E dureros”

Video Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj

Al-Khelaifi a răbufnit după eliminarea PSG-ului din semifinalele UEFA Champions League!

Qatarul trece la fapte după eșecul din Champions League: transfer de 100.000.000€ la PSG!

Foto De nicăieri! S-a retras la 32 de ani și a luat pe neașteptate întreaga lume a tenisului

FCSB, aproape de marea lovitură în mercato! Gigi Becali a făcut anunțul

Video Titularul lui Real Madrid care a sărbătorit din mașină, alături de fani, calificarea în finala Champions League

Medicul FCSB-ului a vorbit în premieră: ”O accidentare gravă, pe care n-am mai văzut-o. Ne-a picat lumea”

”Se face astăzi transferul lui Florinel Coman?” Gigi Becali, detalii despre afacerea de cinci milioane de euro

Cum poate CFR Cluj să câștige aproape un milion de euro în mai puțin de o lună fără să facă nimic