Dennis Man a jucat ultimele minute din Verona - Parma / Foto: captura Digi Sport

Video Hellas Verona - Parma 2-1 | Dennis Man și Mihăilă au animat atacul oaspeților pe finalul partidei

15.02.2021, 23:42
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Parma a suferit un nou eșec, 1-2, pe terenul celor de la Hellas Verona în etapa cu numărul 23 din Serie A.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au început meciul pe banca de rezerve și s-au bucurat după ce Karamoh a obținut un penalty transformat de Karamoh.

Însă Verona a egalat repede la șutul lui Dimarco, deviat de Grassi. Iar gazdele au dominat partida și au întors rezultatul dintr-o fază fixă când Barak a marcat un gol istoric - cel cu numărul 1000 pentru gruparea gialloblu în campionat.

Imediat a intrat Valentin Mihăilă, iar cu 5 minute înainte de final a fost trimis în teren și Dennis Man.

Fostul jucător de la FCSB a centrat perfect pentru Zirkzee în prelungiri, dar olandezul a trimis peste transversală.

Parma suferă a 13-a înfrângere, a 4-a la rând și rămâne pe penultimul loc. Următorul meci este cu Udinese pe teren propriu.

UPDATE Minutul 90+5 Final de partidă.

UPDATE Minutul 90+4 Centrare excelentă a lui Dennis Man pentru Zirkzee, dar lovitura de cap a olandezului trece peste transversală.

UPDATE Minutul 88 Combinație bună între Mihăilă și Gervinho, dar căpitanul Parmei nu-l învinge pe portarul advers.

UPDATE Minutul 87 Intră și Dennis Man în locul lui Andrea Conti.

UPDATE Minutul 85 Mihăilă vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Tameze.

UPDATE Minutul 69 Intră Valentin Mihăilă în locul lui Karamoh.

UPDATE Minutul 62 Goool Verona!!! Barak aduce pe gazde în avantaj cu golul cu numărul 1000 al clubului în Serie A. Verona dominase copios partea a doua.

UPDATE Minutul 46 A început repriza secundă. Valentin Mihăilă, printre cei trimiși la încălzire de Roberto D'Aversa.

UPDATE Minutul 45+2 S-a încheiat prima repriză.

UPDATE Minutul 38 Putea fi 2-1 pentru Verona! Dimarco execută magistral o lovitură liberă, dar portarul Seppi a scos de sub transversală!

UPDATE Minutul 13 Goool Verona!!! Gazdele egalează prin Federico Dimarco, a cărui reluare a fost deviată de Grassi.

UPDATE Minutul 7 Goool Parma!!! Juraj Kucka a transformat lovitura de la 11 metri, deși portarul ghicise colțul.

UPDATE Minutul 5  Karamoh a obținut un penalty după duelul cu Silvestri.

UPDATE Minutul 1: A început partida de pe Bentegodi.

Parma merge la Verona după trei înfrângeri în ultimele trei etape și trebuie să câștige pentru a se apropia de locul 17, primul aflat deasupra zonei retrogradabile.

Echipele de start:

Hellas Verona (3-4-2-1): Silvestri - Lovato, Gunter, Cetin - Lazovic, Tameze, Ilic, Dimarco - Barak, Colley - Lasagna.

Parma (4-3-3): Sepe - Conti, Osorio, Bani, Gagliolo - Kucka, Grassi, Kurtic - Gervinho, Cornelius, Karamoh.

Rezervele Parmei: Colombi, Iacoponi, Pezzella, Brugman, Zirzkee, Cyprien, Sohm, Regufe, Mihăilă, Dierckx, Brunetta, Dennis Man.

LIVE VIDEO Hellas Verona - Parma, de la 21:45, la Digi Sport 2. Echipele probabile

• Verona: Silvestri - Dawidowicz, Gunter, Magnani - Lazovic, Tameze, Ilic, Dimarco - Barak, Bessa - Lasagna
  • Parma: Sepe - Conti, Bani, B. Alves, Gagliolo - Kucka, Brugman, Kurtic - Mihaila, Zirkzee, Gervinho

Meciul Hellas Verona - Parma va fi transmis în direct pe Digi Sport 2 și în format live video pe site-ul digisport.ro.

8,5 milioane de euro a plătit Parma pentru transferul lui Valentin Mihăilă, iar dacă suma plătită pentru Dennis Man ajunge la 13 milioane de euro, așa cum susține Gigi Becali, atunci italienii au cheltuit nu mai puțin de 22,5 milioane de euro pentru cei doi jucători români.

După înfrângerea cu Bologna, scor 0-3Parma este pe locul 19 în Serie A, cu doar 13 puncte acumulate în 21 runde, dar distanța față de Torino, ocupanta ultimei poziții care asigură menținerea în Serie A, este de trei puncte.

Clasament Serie A

Roberto D'Aversa: ”Nu mai avem nicio scuză, trebuie să adunăm puncte”

Iar antrenorul Parmei, Roberto D'Aversași-a avertizat jucătorii înaintea unei partide vitale pentru echipa aflată pe penultimul loc în Serie A.

”Mai sunt etape rămase, dar fiecare meci trebuie tratat ca o finală. Campionatul nu se încheie acum, dar nu mai putem depinde de alții. Nu mai avem nicio scuză, e momentul ca faptele să vorbească pentru noi.

Le-am explicat jucătorilor ce vreau de la ei - mingi în adâncime pentru a marca repede. Nu am văzut asta la meciul trecut (n.r. 0-3 cu Bologna). Băieții încearcă să facă ce le zic eu, dar și-au cam pierdut încrederea.

În viață trebuie să ai foame, să ai ambiție. Aștept mult mai mult și de la cei mai vechi, dar și de la noile achiziții.

Cine va intra pe teren trebuie să dea 120% pentru a învinge. Avem nevoie de o scânteie, de un declic pentru a reuși victoria, singurul leac pentru situația în care ne aflăm.

Cred 100% în salvarea de la retrogradare, nu m-aș fi întors altfel”, a declarat antrenorul Parmei la conferința de presă.

Etichete: parma , stranieri , hellas verona , dennis man , valentin mihaila , valentin mihaila parma , dennis man parma

O tânără care a crezut că este mahmură a ajuns până la urmă la spital iar medicii i-au spus că mai are doar 12 luni de trăit

O tânără de 19 ani care se simțea rău după o vacanță cu prietenele și credea să suferă de mahmureală a primit o veste devastatoare de la medici.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Leo Messi a mers la șefii lui Inter Miami și le-a cerut să transfere un nou star

Video După 25 de mintue de coșmar, Sabalenka a revenit spectaculos și s-a calificat în finală

Postecoglou nici nu vrea să audă de Drăgușin! Varianta surpriză pregătită pentru apărarea lui Spurs

Prima reacție a lui Valentin Mihăilă, după ce Parma a promovat în Serie A

Exclusiv ”Cu siguranță nu va mai rămâne la Parma”. Care e ”prețul corect” al lui Dennis Man: ”Poate juca la orice echipă de top”

PEROZ61 de ani? Demi Moore le face "concurență" fiicelor ei, în cele mai noi imagini needitate în care apar toate în costum de baie

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului citeşte ştirea pe Prosport.ro

Aryna Sabalenka, pe urmele Simonei Halep. Ce a făcut jucătoarea clasată pe locul 2 WTA citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place