Video Poli Iaşi - Hermannstadt 0-2 | Flavius Stoican e convins că poate redresa echipa

Stoican, dezamăgit după remiza cu Astra. Ce promisiune a făcut pentru meciul cu FCSB

28.07.2018, 23:41
  • Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United - Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

VIDEO Politehnica Iași - Astra Giurgiu 1-1. Poli Iași şi Astra Giurgiu au terminat la egalitate în etapa a doua din Liga 1, scor 1-1. Cele două echipe şi-au împărţit reprizele şi ocaziile în Copou. După victoria cu FCSB, din prima etapă, oaspeţii au controlat prima parte. În repriza secundă, moldovenii au luat inițiativa încă din start și, după ce au ratat trei mari ocazii, au deschis scorul prin Frăsinescu. Pe final, Astra a înscris din penalty, prin Llullaku. Denis Alibec a revenit pe teren în minutul 72, dar nu a reușit acțiuni notabile la poarta ieșenilor.

Flavius Stoican, antrenorul moldovenilor a oferit declarații la cald, după finalul partidei.

"Au fost două reprize diametral opuse. Nu mi-a plăcut că am intrat timorați pentru această partidă, dar una peste alta, bravo jucătorilor pentru munca depusă! Sunt trist pentru că puteam să terminăm cu o victorie, dar cred că un egal reflectă realitatea de pe teren. Am fost dezamăgit că puteam să obținem victoria, chiar dacă nu am jucat așa cum mi-am dorit în prima repriză. În a doua repriză am schimbat sistemul", a declarat Stoican.

Stoican a vorbit și despre factorii care au determinat revenirea spectaculoasă a echipei sale.

"Faptul că avem un jucător de bandă, Panțîru, care cred că va ajunge foarte mare, faptul că-l avem pe Andrei Cristea, care este un jucător care creează ocazii din nimic, faptul că l-am blocat pe Balaure în repriza a doua", a dezvăluit antrenorul Iașiului.

În ceea ce privește duelul cu FCSB din etapa următoare, Stoican avertizează:

"Până acum am întâlnit două echipe din play-off, două echipe bune. Suntem mulțumiți că ne batem de la egal la egal cu echipele care vor în play-off. Pentru meciul cu FCSB, cu siguranță mergem să jucăm. Suntem o echipă care o să pună probleme".

Pentru derby-ul de mâine seară dintre FCSB și Dinamo, Stoican e de părere că echipa lui Gigi Becali pornește cu prima șansă.

"Cred că FCSB este favorită. Au mai multe meciuri, este o echipă omogenă, care deși nu a început așa cum trebuie, au un avantaj", a opinat Stoican.

Etichete: astra , poli iasi , astra giurgiu , flavius stoican , stoican , iasi astra

BBC: „Nu a fost un eșec. A fost trădare!” Un comandant ucrainean povestește cum rușii au invadat Harkovul trecând granița nestingheriți

În ultimele zile, forțele ruse au ocupat în jur de 100 de kilometri de teritoriu ucrainean din regiunea Harkov; în estul Ucrainei, Rusiei i-a luat luni de zile ca să obțină aceleași rezultate, relatează BBC. „Nu a fost nicio primă linie de apărare. Rușii au intrat pur și simplu”, a spus un comandant din trupele speciale care au eliberat teritorii vaste în timpul ofensivei surpriză a armatei ucrainene din toamna anului 2022.

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni

Laurențiu Reghecampf a sunat-o pe Anamaria Prodan. Ce au decis cei doi. ”N-are sens”

OUT! Gică Hagi a anunțat că-l dă afară pe cel mai bine plătit jucător de la Farul. Lovitură și pentru FCSB

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Video Spaniolii l-au chemat pe Ianis Hagi la flash-interviu, după Real Madrid - Alaves! Reacția "Prințului"

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a văzut pe Radu Drăgușin cu Manchester City și a dat verdictul

Cel mai bun cu Real Madrid! Nota lui Ianis Hagi, după ce a încercat să dea golul carierei pe Bernabeu

Exclusiv Verdict categoric în privința lui Tony da Silva, după ce a salvat-o pe Poli Iași de la retrogradare