Bucuria dinamoviștilor după victoria cu Veszprem / Foto: captura Digi Sport

Video Dinamo - Veszprem 31 -29 | Victorie dramatică pentru ”dulăi” în Liga Campionilor

28.10.2021, 21:20
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Dinamo a învins-o pe Veszprem cu 31-29 în etapa cu numărul 6 din Liga Campionilor la handbal masculin, în direct la Digi Sport 3.

A fost o victorie mare într-un meci special, cele două cluburi fiind legate de fostul handbalist Marian Cozma. Mai mult, Veszprem era liderul grupei.

Elevii lui Xavi Pascual s-au detașat la 13-9 în prima repriză, dar maghiarii au redus din handicap după primele 30 de minute, scor 14-13 pentru handbaliștii români.

Scenariul s-a repetat în repriza secundă - Dinamo a avut din nou 4 goluri avans, dar a tremurat pe final. Ghedbane a evitat egalarea, iar Ghionea (7 goluri )și Bannour au alungat emoțiile.

După 6 meciuri jucate, Dinamo are patru puncte (două victorii și patru înfrângeri), și se clasează pe locul cinci în grupa B.

Dinamo - Veszprem 31-29

UPDATE Minutul 60: Final dramatic, dar Dinamo se impune cu 31-29, după golurile lui Ghionea și Bannour. Bucurie mare după a doua victorie din Liga Campionilor.

UPDATE Minutul 59: Ghedbane apără fantastic în fața lui Nenadic,golgeterul lui Veszprem.

UPDATE Minutul 58: Veszprem s-a apropiat la un singur gol și a forțat egalarea, dar Ghedbane a făcut minuni, menținând diferența, 29 -28 pentru Dinamo.

UPDATE Minutul 45: Dinamo are avantaj de 4 goluri, 23-19, grație și paradlor portarului Ghedbane.

UPDATE Minutul 30: Dinamo conduce la pauză cu 14-13. Ghionea a stabilit scorul rimei reprize cu o aruncare de la 7 metri. Campionii României au condus și cu 13-9, dar au pierdut concentrarea în finalul primei părți.

UPDATE Minutul 16: Dinamo - Veszprem, scor 6-6, după ce oaspeții au avut mereu două goluri avantaj. Sorhaindo a egalat pentru trupa lui Xavi Pascual.

UPDATE Minutul 1: A început partida.

Suporterii nu vor putea asista la meciul Dinamo - Veszprem, din cauza ultimelor restricții impuse de autorități în privința pandemiei de COVID-19.

Antrenorul lui Dinamo, Xavi Pascual, a prefațat duelul din Sala Dinamo: "Nimic nu este imposibil! Nu există așa ceva în sport, dar va fi foarte complicat. În această grupă, toate adversarele noastre sunt bune, dar și noi suntem Dinamo.

Nu este un dezastru că jucăm fără fani, dar este important. Ei sunt inima noastră, iar noi luptăm pentru ei, dar aceasta este situația și trebuie să o acceptăm".

Dinamo în Liga Campionilor. Clasamentul grupei

Etichete: veszprem , liga campionilor la handbal masculin , cs dinamo , dinamo veszprem

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat din Cehia la o terasă din România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali

Exclusiv Baiaram e OUT! Țara surpriză în care e trimis la tratament fotbalistul Craiovei

"Pleci de la FCSB?" Ce răspuns a dat Risto Radunovic în presa din Muntenegru

Video Alex Mățan s-a calificat în finala Ligii Campionilor! A reușit două pase de gol și a fost eroul echipei

"Mi-e scârbă și îmi ajunge!" Mihaela Evi anunță că se retrage după "mizeria" de la meciul de sâmbătă

PEROZElizabeth Hurley, irezistibilă într-o rochie minusculă din dantelă și latex. "Nu ieși așa în public pentru că o să provoci accidente"

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Dat afară de Gică Hagi, Constantin Budescu s-a refugiat în vila de peste 500.000 de euro pe care o are la Ploiești citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

S-a schimbat legea RCA pentru toți șoferii din România, o lovitură fără precedent pentru români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Oana Radu susține că două luni a dormit pe unde a apucat, după divorț, din cauza fostului soț. "Mi-au dispărut lucruri personale"