Kie - Barcelona, în semifinalele Ligii Campionilor / Foto: captură video Digi Sport

Video THW Kiel - Barcelona 30-34, în semifinalele Ligii Campionilor EHF. Spaniolii vor întâlni Vive Kielce în ultimul act

18.06.2022, 20:33
  • SuperLiga: Hermannstadt - Poli Iași, luni, 15:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Barcelona (Spania) a învins-o pe marea rivală THW Kiel (Germania), scor 34-30 (18-17), sâmbătă, în semifinalele Ligii Campionilor EHF, și va juca finala împotriva polonezilor de la Vive Kielce.

• În prima semifinală, disputată tot sâmbătă, Kielce a învins-o pe Veszprem, scor 37 - 35, și a reușit să se califice în finală.

Barcelona s-a calificat în finala Ligii Campionilor!

Chiar dacă primul act a fost unul echilibrat, ibericii au reușit să-și construiască un succes memorabil în repriza secundă. Au fost mult mai inspirați în fața porții, iar acest lucru s-a putut observa foarte ușor pe tabelă.

Finala Ligii Campionilor ediția 2021/2022, între Barcelona și Vive Kielce, va avea loc duminică, 19 iunie, de la ora 19:00.  De asemenea, finala mică a competiției le va pune față-n față pe Veszprem (Ungaria) și THW Kiel (Germania), de la ora 16:15.

Liga Campionilor EHF | Kiel - Barcelona 30-34

UPDATE | Final: Kiel - Barcelona 30-34! Ibericii s-au calificat în finala competiției, la capătul unei partide în care și-au demonstrat superioritatea.

UPDATE | Min. 45: Kiel - Barcelona 24-29. Spaniolii s-au destașat pe tabelă și au prima șansă, în acest moment.

UPDATE | Pauză: Kiel - Barcelona 18-19. Handbal de cea mai bună calitate prestat de cele două formații.

UPDATE | Min. 14: Kiel - Barcelona 8-8. O primă jumătate de repriză extrem de echilibrată.

UPDATE | A început partida!

Începând cu ora 19:00 va avea loc duelul dintre Kiel și Barcelona. Gazdele au eliminat PSG în faza precedentă a competiției după o dublă absolut impresionantă. În partida tur, disputată în Franța, duelul s-a încheiat la egalitate, scor 30 - 30, urmând ca în Germania, Kielce să învingă la un singur gol, 33 - 32.

Barcelona s-a duelat cu Flesburg pentru un loc în Final Four. În primul meci, care a avut loc în Germania, Barcelona a câștigat cu 33 - 29, urmând ca în Spania, catalanii să se impună cu 27 - 24.

Liga Campionilor EHF, Digi Sport 1 | Veszprem - Kielce 35-37, în Final Four

Kielce a trecut pe terenul celor de la Veszprem, scor 37 - 35 și s-a calificat în următorul act al competițiției. Acolo formația germană ar putea da peste Kiel sau Barcelona, care se vor duela începând cu ora 19:00, în direct la Digi Sport 1.

Duelul dintre Veszprem și Kielce a fost unul echilibrat. În prima repriză, meciul le-a aparținut gazdelor, care au și intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, 18 - 16. În actul secund, Kielce a fost cea care s-a aflat la conducerea jocului, reușind să revină pe tabela de marcaj și în final să se impună în primul meci din Final Four.

Liga Campionilor EHF, Digi Sport 1 | Veszprem - Kielce 35-37

UPDATE Veszprem - Kielce 35-37: Kielce s-a impus pe terenul lui Veszprem, după ce a reușit să revină în actul secund. La pauză, gazdele conduceau cu 18-16, însă repriza secundă le-a aparținut în totalitate celor de la Kielce.

UPDATE Veszprem - Kielce 20-22: Oaspeții trec în avantaj, după un start de repriză foarte bun.

UPDATE Veszprem - Kielce: A început repriza secundă.

UPDATE Veszprem - Kielce 18-16: Gazdele intră în avantaj la pauză, la capătul unei reprize în care s-a aflat la conducere în cea mai mare parte a timpului.

UPDATE Veszprem - Kielce 7-5: Duelul este unul extrem de disputat. Gazdele sunt în avantaj după 10 minute scurse din prima repriză.

UPDATE: A început meciul.

Veszprem luptă pentru primul trofeu al Ligii Campionilor din istorie. În faza precendentă a competiției, formația maghiară a trecut de Aalborg, după 36 - 29, respectiv 35 - 37. De partea cealaltă, Kielce a învins Montpellier, scor 31 - 28, 30 - 22 și visează să ajungă în marea finală din acest an.

Etichete: barcelona , final four , kiel , veszprem , kielce , liiga campionilor

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul unde lua masa, după o postare în care anunța unde era. Numele ei fusese legat de un traficant de droguri care fusese ucis în închisoare.

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model