baschet steaua

Video Steaua CSM - Kormend 72-73. Bucureștenii au ratat calificarea în grupele FIBA Europe Cup

Video BC Mureş - SCM U Craiova 78-75. Final incendiar de partidă în prima victorie a ardelenilor din acest sezon

buU baschet

Video CSU Sibiu - CSM Steaua 88-74. Gazdele au obţinut doar a treia victorie în duelurile cu roş-albaştrii

baschet mures

13.10.2017, 21:14

ÎN DIRECT la Digi Sport, BC Mureș a câștigat partida cu SCM U Craiova, din Liga Națională. Ardelenii s-au impus cu 78-75 la capătul unui duel cu un final încins.

Victorie importantă pentru BC Mureș, în liga natională de baschet masculin. În ciuda problemelor financiare de la club, ardelenii au evoluat excelent și au trecut pe teren propriu de SCMU Craiova. BC Mureș a câștigat primul sfert cu 19-15, însă oaspeții au revenit și aveau un punct avans la jumătatea partidei.

În sfertul trei, Craiova a rămas la conducere, fără a reuși să se distanteze însă decisiv, iar gazdele au întors soarta partidei în ultimele minute.

Momentele de final au fost incendiare. Cu trei secunde rămase de jucat, Novak a reușit o aruncare incredibilă de la distanță, cu care ar fi egalat, însa arbitrii dictaseră deja fault.. BC Mureş - SCM U Craiova s-a terminat 78-75, prima victorie pentru ardeleni în actuala ediție a campionatului.

baschet craiova

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video BCMU Piteşti - BC Mureş 72-63. Gazdele au întors rezultatul în ultimul sfert

baschet pitesti

Video CSU Sibiu, ultima semifinalistă a Ligii Naţionale. Victorie în meciul decisiv cu BC Mureş