baschet cluj

Video Steaua - U BT Cluj 75-80. 4 din 4. Ardelenii rămân neînvinși în fața roș-albaștrilor în acest sezon

Video BC Timişoara - BCMU Piteşti 88-67. Mladen Jeremic a terminat meciul cu 33 de puncte

galati craiova baschet

Video Phoenix Galați- SCMU Craiova 84-86. Victorie dramatică a oltenilor

baschet timisoara

18.03.2017, 22:33
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

BC Timișoara a trecut rapid peste eşecul cu Steaua, din etapa trecută a Ligii Naţionale. ÎN DIRECT la Digi Sport, bănățenii s-au impus în meciul cu BCMU Piteşti, pe care l-au controlat de la un capăt la altul.

Baschetbaliştii antrenaţi de Tudor Costescu au intrat extrem de hotărâţi în meci şi aveau după primele 10 minute un avantaj de 13 puncte, 26-13. Jeremic a continuat să facă legea sub panou, iar la pauza mare, bănăţenii conduceau cu 45-28.

Echipa lui Hristu Şapera, fără victorie în Grupa 1-6, nu a reuşit să le pună probleme adversarilor nici în partea a doua a meciului. S-a terminat 88-67 pentru BC Timişoara, care-şi consolidează poziţia a 5-a în clasament, urmată de BCMU Piteşti. Jeremic a încheiat meciul cu 33 de puncte, în timp ce de la oaspeţi s-a remarcat Hunter, cu 15.

baschet timisoara craiova

VIDEO. Aterizare pe furtună cu rafale de 110 km/h, la Düsseldorf

Video BC Timişoara - Steaua 86-83. Bănățenii au urcat pe prima poziție în Liga Națională

Video Dinamo - BCM Piteşti 58-89. A 6-a înfrângere din 6 meciuri pentru bucureșteni