euroliga-1

Video Olympiacos - Maccabi Tel Aviv 73-80. Seeley, cel mai bun marcator al meciului

Video CSU Sibiu - BC Timisoara 80-77. Ardelenii au ajuns la 4 victorii consecutive

galatasaray barcelona

Video Galatasaray - FC Barcelona 78-64. A treia înfrângere la rând pentru catalani

csu sibiu timisoara

25.11.2016, 21:40
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

CSU Sibiu continua seria excelenta din Liga Nationala și a ajuns la patru victorii consecutive. ÎN DIRECT la Digi Sport, ardelenii au trecut cu 80-77 de BC Timișoara.

Sibienii au controlat prima parte si au intrat la pauza mare cu avantaj de 8 puncte, 43-35. Repriza secunda a adus revenirea Timisoarei, insa oaspetii nu au reusit sa intoarca rezultatul.

Cu Davis in mare forma, 19 puncte si 4 pase decisive, Sibiul a castigat cu 80-77. Ambele echipe au acumulat cate 15 puncte in clasament, insa banatenii au jucat cu un meci mai mult.

Autostrada Bucureşti-Piteşti seamănă acum cu un câmp de luptă, o spun chiar muncitorii.