sziarto

Video Exclusiv Szijarto e zen sub panou. Reportaj special cu cel mai titrat baschetbalist din Liga Națională

Video CSU Sibiu - CSM CSU Oradea 69-63, în primul meci al finalei mici din Liga Națională

finala baschet

Video U-BT Cluj - Steaua 87-85. Ardelenii au câştigat cu emoţii primul meci al finalei

baschet sibiu-1

18.05.2017, 22:01
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

ÎN DIRECT la Digi Sport, CSU Sibiu a câştigat primul meci al finalei mici a Ligii Naţionale cu CSM CSU Oradea. Sibienii s-au impus la o diferență de 6 puncte.

În faţa propriilor fani, echipa pregătită de Dan Fleşeriu a început bine şi a condus cu 19-14 după primul sfert. La pauză, gazdele au avut patru puncte avans, iar la finalul actului al treilea diferenţa s-a micşorat la doar un punct.

Deşi au reuşit în mai multe rânduri egalarea (57-57, 59-59, 63-63), orădenii nu au putut evita înfrângerea.

S-a terminat 69-63 pentru CSU Sibiu, care poate obţine bronzul în Liga Naţională dacă se impune şi în următorul meci, de la Oradea, ÎN DIRECT la Digi Sport 3, luni, de la ora 19:00.

Igor Mijajlovic, cu 20 puncte, 4 recuperări, 7 pase decisive, a fost cel mai bun om al gazdelor, alături de Christopher Cooper Williams, 16 p, 18 rec.

De partea cealaltă, Sean Barnette a reuşit 13 p, 6 rec, Sean Denison a contribuit cu 12 p, 3 rec, 4 pd, Titus Nicoară cu 11 p, 8 rec, iar Will Franklin cu 11 p, 4 pd.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

CSM Oradea - SCM Timişoara 81-87. Eşec surprinzător al bihorenilor pe teren propriu