Foto Au fost nevoiți să aterizeze de urgență, după ce avionul a fost lovit de o pasăre, la 9.000 metri altitudine

Video CSU Sibiu - U BT Cluj 84-83. Primul eşec stagional al clujenilor

ICIM Arad - CSM Satu Mare 71-89. Oaspetele au maximum de puncte în noul sezon

sibiu cluj baschet

28.10.2017, 21:22
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

U-BT Cluj nu mai este invincibilă - a suferit prima înfrângere din acest sezon, pe terenul lui CSU Sibiu. Semifinalistă în sezonul trecut, echipa pregătită de Dan Fleşeriu s-a impus la diferenţă de un punct.

Primele două sferturi au avut un scenariu asemănător - gazdele au condus cu 21-17 după primele zece minute, dar campionii şi-au adjudecat cu acelaşi scor actul secund.

După 38-38 la pauza mare, clujenii au trecut la conducere în sfertul al treilea, la capătul căruia aveau două puncte avans.

Deşi sibienii au început bine ultimul act, tot oaspeţii au dictat ritmul până spre final, când aruncarea de excepţie a lui Tyler Laser a întors din nou scorul.

Căpitanul lui CSU Sibiu a încheiat cu 30 de puncte partida, câştigată cu 84-83 de gazde, care au două succese în primele trei etape.

sursa foto: U BT Cluj

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

Video U-BT Cluj - Phoenix Galaţi 91-75. A opta victorie în zece etape pentru ardeleni. Urmează derby-ul

cluj baschet

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video U BT Cluj - Dinamo Tbilisi 94-74. Ardelenii şi-au asigurat calificarea în a doua fază din FIBA Europe Cup

u bt cluj

Video Lukoil Academic Sofia - U BT Cluj 73-88. Ardelenii rămân cu maximum de puncte în FIBA Europe Cup