Video Victorie cu gust amar pentru CSM CSU Oradea în FIBA Europe Cup
articol scris de Digi Sport09.02.2023, 15:41
CSM CSU Oradea a învins clar echipa cipriotă Keravnos BC, scor 93-72 (23-14, 23-13, 18-21, 29-24), în ultimul meci din Grupa L a FIBA Europe Cup, în Oradea Arena, în direct pe Digi Sport.
![csm oradea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDIl/MkYwOSUyRjE2NzQ5OTJfMTY3NDk5Ml9j/c20tb3JhZGVhLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD0xN2MyN2Y4OWU1MGI1ZmU0ZmU0MzI4NWE5OWM5ZDJhNQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
CSM CSU Oradea a ratat calificarea în "sferturile" FIBA Europe Cup
În ciuda victoriei, CSM CSU Oradea a ratat calificarea în sferturile de finală ale competiției.
Orădenii aveau nevoie ca echipa poloneză Anwil Wloclawek să învingă pe teren propriu formaţia germană Brose Bamberg, iar acest lucru nu s-a materializat, oaspeţii câştigând cu 90-86.
Orădenii au controlat trei sferturi din meciul cu Keravnos şi şi-au luat revanşa după înfrângerea suferită în Insula Afroditei, care i-a costat, în cele din urmă, calificarea în faza următoare.
VIDEO Rezumatul partidei CSM CSU Oradea - Keravnos
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Mark Ogden Jr, cu 21 puncte, 6 recuperări, a fost cel mai bun jucător al echipei antrenate de Cristian Achim. S-au mai remarcat Donatas Tarolis, cu 14 puncte, 4 recuperări, Stephen Holt, cu 14 puncte, Erick Neal, cu 12 puncte, 4 recuperăr, 4 pase decisive, şi Josh Bostic, 11 puncte.
Ousman Krubally a fost MVP-ul oaspeţilor, cu 15 puncte, 12 recuperări. Zach Thomas a contribuit cu 10 puncte, 9 recuperări, Oleksandr Mişula cu 13 puncte, iar Nikos Stylianou cu 12 puncte.
Brose Bamberg a ocupat primul loc în clasamentul final al grupei, cu 10 puncte, urmată de Anwil Wloclawek, 10 puncte, CSM CSU Oradea, 9 puncte, Keravnos BC, 7 puncte. Primele două clasate s-au calificat în sferturile de finală ale FIFA Europe Cup.
Etichete: baschet masculin , csm oradea , fiba europe cup , keravnos bc
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...