All Star Game, privat de două dintre vedetele care au participat neîntrerupt în ultimii 18 ani!

VIDEO CSM CSU Oradea - SCMU Craiova 75-70. Gazdele urcă pe primul loc

baschet-1

VIDEO Barcelona - Laboral Kutxa 78-81. Meciul a fost decis în overtime

captura oradea baschet

29.01.2016, 22:42
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

CSM CSU Oradea a învins-o pe SCMU Craiova cu scorul de 75-70 (21-17, 21-21, 14-12, 19-20), vineri seara, îm Arena Antonio Alexe din Oradea, într-un meci din etapa a 18-a a Ligii Naţionale de baschet masculin şi a urcat pe primul loc în clasament.

Oaspeţii au controlat primele şapte minute ale jocului, dar orădenii au recuperat şi au terminat primul sfert în avantaj, 21-17. Gazdele au avut cea mai mare diferenţă pe tabelă în minutul 20, 42-32. Echipa din Bănie a mai fost în avantaj o singură dată până la final, 49-50 (38), dar CSM CSU Oradea conducea cu 56-50 înaintea ultimului sfert. Gazdele s-au menţinut în control în ultimele zece minute şi au obţinut victoria cu 75-70.

Radovan Markovic, cu 18 puncte, 2 recuperări şi 4 pase decisive, s-a evidenţiat de la învingători, alături de Miha Zupan (14 p, 2 rec, 4 pd) şi Sean Barnette (12 p, 8 rec, 3 pd).

De la oaspeţi cei mai buni au fost Darius Hargrove (22 p, 5 rec, 2 pd) şi Cătălin Burlacu (16 p, 2 rec).

În clasament, pe primul loc a urcat CSM CSU Oradea, cu 31 puncte (18 jocuri), urmată de BC Mureş Tg Mureş, 30 p (18 j), U-Banca Transilvania Cluj, 29 p (17 j), SCMU Craiova, 29 p (18 j), CSU Atlassib Sibiu, 28 p (17 j) etc.

NEWS ALERT: Ilie Năstase a fost încătușat și dus la Poliție!

Video CSM CSU Oradea - Steaua 68-82. Roș-albaștrii au urcat pe podium în Liga Națională

baschet steaua

U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 89-74. Ultimele campioane ale României au făcut spectacol în derby

ubt cluj - csm csu oradea

VIDEO. Minoră agresată sexual în scara blocului. Imaginile surprinse de camerele de supraveghere

Presa din Franta, despre 'ultimul proiect nebun' al lui Gigi Becali

Video U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 83-82. Final nebun în derby-ul Ligii Naționale

baschet cluj

Video CSM CSU Oradea - CSU Sibiu 72-73. Final dramatic de partidă. Învingătoarea s-a decis în ultima secundă

baschet sibiu oradea

Video CSM CSU Oradea a pierdut dramatic calificarea în turul secund din Europe Cup