VIDEO Atmosferă relaxată în lotul Greciei, la sosirea la București

captura sosire grecia

VIDEO Preşedintele FRF îl contrazice pe Iordănescu: "Grecia a fost favorita grupei, dar e demotivată"

captura burleanu

Meciul cu Grecia, care ne poate duce mai aproape de Euro, cu stadionul plin. Câte bilete s-au vândut

romania grecia bilete

Arbitru din Belarus la meciul României cu Grecia! Le-a adus noroc cluburilor noastre

kulbakov

Cea mai mare problemă a lui Anghel Iordănescu, înaintea "dublei" cu Ungaria şi Grecia

antrenament nationala

VIDEO Primul antrenament al naționalei: Chiricheș și Filip s-au antrenat separat. De ce întârzie Gabriel Torje

captura antrenament nationala

VIDEO Alba-neagra cu Budescu la lot. ”Mă bucur că atenționarea lui nea Puiu a mișcat ceva în el”

budesc-1

Până la urmă i-a convins! Budescu, în lotul naționalei cu Ungaria și Grecia: ”N-are voie să lipsească”

budsc

Grecia s-a despărțit de antrenorul Sergio Markarian și a numit un nou selecționer

kostas

Adversarul României din preliminariile Euro 2016, Kostas Mitroglou, a ajuns la Benfica

mitroglou

Cadou de nuntă fabulos făcut de Cristiano Ronaldo agentului său Jorge Mendes

mendes

EXCLUSIV Herea și-a găsit echipă! Va juca iar sub comanda lui Răzvan Lucescu

herea-1

VIDEO Luce jr explică de ce nu aduce români la Xanthi, dar dezvăluie: ”E un jucător pe care-l urmărim”

captura razvan interviu

OFICIAL Costin Lazăr va juca și în 2015 tot în Grecia! A semnat cu o rivală a lui PAOK

iraklis costin lazar

VIDEO Muntenegru - Grecia 63-76. Victorie insuficientă pentru calificarea în sferturile Eurobasket 2015

captura baschet muntenegru

VIDEO Insulele Feroe - Grecia 2-1. Fosta campioană europeană a fost făcută de râs! Elenii ies din calcule

bucurie insulele feroe

Hamburg s-a salvat iar. Ce alte echipe din Europa n-au retrogradat niciodată

hamburg karslh

Noul selecţioner al Greciei vrea schimbări: "Trebuie să atacăm mai mult"

markarian

Grecii i-au găsit înlocuitor lui Ranieri. Sergio Markarian, noul antrenor al adversarei României

sergio markarian

VIDEO A înscris un singur gol, dar a fost cel mai frumos din 2014! Goian, reușita anului în Grecia!

goian

Seară neagră pentru adversarele României. Ungaria, Grecia şi Finlanda, învinse în amicale

ungaria rusia

Grecii vor un alt selecționer italian. Trapattoni, posibil înlocuitor al lui Ranieri

trap

Statistic, înfrângerea Greciei cu Faroe e cea mai mare surpriză din istoria fotbalului!

grecia-1

VIDEO Grecia - Insulele Feroe 0-1. Feroezii au produs surpriza preliminariilor

feroe

VIDEO Lupescu: ”Trebuie să batem Irlanda de Nord pentru a avea o iarnă liniștită”

lupescu aeroport

VIDEO Autogolul anului vine din Grecia. Execuția fundașului i-a surprins pe toți

garipa

Gattuso a revenit asupra deciziei de a demisiona de la OFI Creta

gattuso ofi

VIDEO ANALIZĂ Ce am văzut la finlandezi în partida cu Grecia. Nordicii greșesc rar!

pukki grecia

Ranieri nu rămâne dacă nu califică Grecia la Euro 2016

ranieri grecia

Xanthi a remizat, în deplasare, înainte de debutul lui Răzvan pe bancă! Gol Kapetanos

kapetan

VIDEO Grecii au lovit bara, în minutul 88. Faza care putea schimba soarta partidei

faza meciului

Maxim: "Am simţit pe teren că suntem mai buni" / Chipciu: "Nu mi-a fost frică pe final"

maxim

Remarcaţii lui Piţurcă, după victoria din Grecia: "Unul a intrat extraordinar, celălalt a făcut un joc excepţional"

piturca romania

VIDEO Ciprian Marica: ”Am învățat din înfrângerea de la baraj. Le știm punctele slabe, vom avea altă față”

marica conf sus

Premieră în istoria naționalei. ”Se ia în calcul varianta de a se oferi prime de meci”

chipciu romania

Noul căpitan al Greciei: "E o mare onoare! Sper să începem grupa cu o victorie"

salpingidis

Dilema lui Piţurcă. SONDAJ Cine ar trebui să joace fundaş dreapta în Grecia?

piti dileme

Piţurcă regretă accidentarea lui Sânmărtean! De ce au fost convocaţi Tamaş şi Moţi

piti convocari

Meciul Grecia - România se va vedea LIVE, pe un ecran uriaș, la Arena Națională

arena nationala

Ranieri, nevoit să facă o schimbare de ultim moment în lot: Tzavellas, în locul lui Karabelas

kara

Ranieri a convocat de principiu 14 stranieri pentru meciul cu România

ranieri greece

România are un grec șef la arbitri, în timp ce Grecia a numit un scoțian în funcția respectivă

hugh dallas

VIDEO Mircea Lucescu: ”Într-o vreme, Grecia nici nu emitea pretenții cu noi”

romania grecia

Keylor Navas, omul meciului Costa Rica - Grecia

keylor navas

VIDEO Costa Rica-Grecia 1-1 (5-3 d.l.d.). Caraibienii se califică dramatic și întâlnesc Olanda în sferturile de finală

costa rica gol grecia

VIDEO Grecia - Coasta de Fildeș 2-1. Samaras a marcat din penalty, în prelungiri, golul calificării

grecia samaras

Prime de aproape 50.000 € pentru jucătorii Coastei de Fildeş, în caz de calificare

drogba

Ranieri, favorit să preia Grecia, adversara României în preliminariile Euro 2016

claudio ranieri

VIDEO Și în Grecia se decide clasamentul la TAS! Clubul lui Costin Lazăr a pierdut la Comisii locul de UCL

paok panata

Antrenorii rezistă în medie 5 luni la echipele din Liga 1. Doar Grecia stă mai prost

ganea grigoras

Avantaj România. Rezultate slabe pentru adversarele „tricolorilor” din preliminarii