141 rezultate pentru eticheta

halep wta

Oficial: Simona Halep a redevenit numărul 1 în lume! WTA a publicat noul clasament

halep wta lider

"A închis meciul într-o manieră autoritară". Curg laudele pentru Halep, după victoria cu Makarova

halep doha

"Loviturile sale au avut o precizie de metronom". Cum caracterizează WTA victoria Simonei

halep

"Prea mult pentru Bouchard". Ce a scris site-ul WTA, imediat după victoria zdrobitoare a Simonei

Simona Halep

Capitolul la care Simona Halep nu e lider în 2017. Pe ce loc au pus-o bulgarii în topul celor mai buni sportivi balcanici

halep balcani

Lovitură neaşteptată pentru Simona Halep: şi-a pierdut principalul sponsor. Ce s-a întâmplat

hh

Predicții pentru 2018: Halep, detronată în topul WTA. Pe ce loc se așteaptă englezii să ajungă

halep-8

Simona e în top și la bani! Cât a câștigat Halep în 2017. E peste Wozniacki sau Stephens

halep vesela

Darren Cahill, protagonistul celei mai importante decizii din viața Simonei Halep

cahill halep

Încă o lovitură financiară dată de Simona Halep! Ce bonus primeşte de la WTA

simona halep-1

Cinci jucătoare, printre care și Halep, și-au asigurat prezența la Turneul Campioanelor

halep-9

Antrenorul Serenei Williams şi-a pierdut încrederea în Simona Halep: "Văd pe altcineva pe primul loc"

halep-1

Video Laude în presa internațională, după victoria Simonei Halep: "Victorie stimulantă" și "Eforturi în zadar pentru Konta"

Halep BRD

"Incredibil! Ce a fost asta?". Reacţia wtatennis.com după punctul care i-a zdruncinat moralul Simonei

h1

Halep a prefaţat disputa din turul doi, de la Roland Garros. Şi-a adus aminte de Tatjana Maria, dar a omis un lucru

halep

”Se va afirma și pe viitor. Are mare calitate!” Simona Halep, lăudată de un nume mare din WTA

halep re

Simona a dezvăluit care a fost săptămâna perfectă din 2016: ”N-am primit niciun cadou”

Simona Halep se menţine pe locul 4 în clasamentul WTA. Cibulkova a urcat pe 5

halep cibulkova

Video Cifrele Simonei, în 2016. Cum o prezintă WTA pe Halep, înainte de Turneul Campioanelor

halep 2

Simona Halep se menține pe locul 5 în clasamentul WTA. Kerber e lider

halep kerber

WTA laudă jocul prestat de Halep, în primul tur de la US Open: "A pornit ca din tun"

halep-12

OFICIAL: Simona a coborât pe locul 4 în ierarhia WTA; Irina Begu, la cea mai bună clasare a carierei

halep-3

Halep se menține pe 5 în clasamentul WTA. Alte 4 românce în top 100

HALEP TENIS

Video Simona a participat la un concurs inedit, organizat de WTA. Probleme cu "Wozniacki"

simo rade

Roberta Vinci, învinsă de Laura Siegemund. Halep coboară doar pe locul 7 în clasamentul WTA

sh1

Halep, atentă la erori după succesul de la Miami: "M-am grăbit și am greșit"

halep miami-3

WTA vorbeşte despre accidentarea Simonei. "Nu ajung câteva săptămâni de pauză"

VIDEO Simona Halep, dincolo de terenul de tenis. Interviu inedit cu numărul doi mondial

Simona Halep și-a confirmat participarea la al doilea său turneu din 2016

halep

VIDEO Un punct câştigat de Simona, printre cele mai frumoase 4 schimburi ale anului. Votează aici!

simona halep-5

VIDEO Halep, lovitura anului? WTA a anunţat nominalizările. Votează schimbul favorit

GettyImages-494458096

Ingredientele sezonului excelent al Simonei: "A fost mai bun decât 2014, iar la anul voi fi și mai puternică"

Simona Halep se menţine pe locul 2 WTA. Muguruza a întrecut-o pe Sharapova şi a ajuns pe 3

simona-3

Simona Halep se menţine pe locul 2 WTA, Irina Begu a coborât patru poziţii. Cum arată TOP 10

simo-2

Simona a pierdut două meciuri într-o săptămână, dar se menţine pe locul 2 WTA. 7 românce în TOP 200

simona-1

Simona Halep se menţine pe locul 2 WTA. Cum arată topul Road to Singapore dar şi clasamentul câştigurilor

halep simona-2

VIDEO EXCLUSIV Halep va participa la Cincinnati, după ce a avut parte de întâlnirea vieții ei: "Mă simt mai bine!"

captura-halep

Simona Halep şi-a consolidat locul 3 în clasamentul WTA. 5 românce în TOP 100

simo

Veste bună pentru Simona Halep: Sharapova s-a retras de la Toronto și românca se poate apropia de locul 2

sharapova retragere

Halep poate pierde podiumul WTA la finalul săptămânii. De ce depinde situaţia Simonei