România va organiza EURO 2026 la handbal feminin! Anunțul făcut de Federație

profimedia-0826420920

România a revenit spectaculos și și-a asigurat calificarea la EURO!

HANDBAL: ROMANIA - CROATIA, EHF EURO 2024 (28.02.2024)

Scandal după meciul Rapidului din Liga Campionilor: ”E un idiot! Să nu mai intre în sală”

Beatrice Edwige

Pe ce loc a încheiat România la Campionatul Mondial de handbal feminin! Am ratat calificarea la turneul preolimpic

romania

Calculele calificării României în sferturile de finală ale CM, după victoria cu Japonia

profimedia-0828119992

Video România - Japonia 32-28. Victorie importantă pentru ”Tricolore”. Buceschi, MVP - Pintea s-a accidentat

crina pintea romania profimedia

România face spectacol la Trofeul Carpați! Victorie la 10 goluri diferență

romania

România a bătut din nou Elveția! Naționala de handbal feminin a obținut prima victorie la Trofeul Carpați

romania-handbal

Video Nu putea fi mai dramatic! Așa a învins-o Rapid pe echipa care a câștigat precedentele trei ediții de EHF Champions League

hora rapid

România este favorită să organizeze EURO 2026 la handbal feminin. Președintele federației a dat toate detaliile

HANDBALL : Macedoine du Nord vs Roumanie - Euro Feminin - 09/11/2022

Video Ferencvaros - Rapid 24-24. Giuleștencele au ratat dramatic victoria, după o revenire spectaculoasă

handbal

Video Esbjerg - Rapid 30-28. Giuleștencele încep cu stângul aventura din grupele Champions League

rapid esbjerg

Scandal “monstru” la handbal: meci întrerupt din cauza arbitrajului! Două jucătoare au ajuns la spital

baia mare

Ungaria, campioană europeană la U19! Victorie clară în finala de la Pitești

ungaria

România a câştigat medaliile de bronz la Campionatul European U19

romania u19

România – Ungaria 26-34, la Campionatul European U19. “Tricolorele” vor juca pentru medalia de bronz

romania ungaria

România s-a calificat în semifinalele EURO U19 la handbal feminin!

romania u19

România și-a aflat adversarele de la Campionatul Mondial de handbal feminin! ”E o grupă dificilă”

Cristina Neagu, cel mai bun inter stânga din lume. Românca, în echipa sezonului anunțată de EHF

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-BREST BRETAGNE HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (5.02.2023)

CSM București a câștigat Cupa României! Neagu și Pintea au făcut diferența

cristina neagu

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-CSM SLATINA, LIGA FLORILOR (16.05.2023)

Cristina Neagu a răbufnit: "Hoție! E greu să joci împotriva sistemului, 7 contra 9"

Neagu-nervii

Video Nervi și lacrimi după CSM București - Esbjerg 31-33. Cristina Neagu s-a certat cu toată lumea la finalul partidei

neagu

Video Vipers Kristiansand - Rapid 40-31. Giuleștencele, eliminate în sferturile Ligii Campionilor

HANDBAL FEMININ:RAPID BUCURESTI-VIPERS KRISTIANSAND, LIGA CAMPIONILOR SFERTURI DE FINALA (30.04.2023)

Reacția lui Adi Vasile, după înfrângerea suferită de CSM București cu Esbjerg, în sferturile Ligii Campionilor

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-CS GLORIA BISTRITA NASAUD, LIGA FLORILOR (19.04.2023)

Reacția lui Kim Rasmussen, după ce Rapid a fost învinsă de Vipers în sferturile Ligii Campionilor

kim

România și-a aflat posibilele adversare din preliminariile EHF EURO 2024

romania handbal

România, cu un pas la Campionatul Mondial de handbal feminin! ”Tricolorele” au făcut spectacol cu Portugalia

sorina

Lotul naționalei României de handbal feminin pentru barajul cu Portugalia. Rapid dă cele mai multe jucătoare

romania ehf euro

CSM București și-a aflat adversara din semifinalele Cupei României

CSM București, printre echipele calificate în semifinalele Cupei României. Toate rezultatele

cristina neagu crina pintea

Adrian Mutu intervine în scandalul Rapid - Cristina Neagu. Sfat pentru handbalistă

mutu-neagu-colaj

CSM București iese la atac! Comunicat-fluviu după jignirile aduse Cristinei Neagu de galeria Rapidului

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-RAPID BUCURESTI, CUPA ROMANIEI (20.02.2023)

Rapid contraatacă, după injuriile fanilor la adresa Cristinei Neagu: “Declarațiile ei au inflamat atmosfera”

Video Metz - Rapid 36-34, în Liga Campionilor. Campioana României va evolua în ”optimi”. Gazdele, direct în ”sferturi”

metz-rapid

Video Bietigheim - CSM București 25-27, în Champions League. Șase victorii la rând pentru ”Tigroaice”

neagu

Video Esbjerg - Rapid 35-30, în grupele Ligii Campionilor. Campioana României, fără șanse în Danemarca

esbjerg-rapid

Video Rapid - Buducnost 39-29, în grupele Champions League la handbal feminin. Al șaptelea succes pentru giuleștence

rapid-buducnost-final

Video CSM București - Vipers Kristiansand 27-24, în grupele Champions League. ”Tigroaicele” iernează pe primul loc în grupă

Video Storhamar - Rapid 29-36. Spectacol făcut de giuleștence în Norvegia

HANDBAL FEMININ:RAPID BUCURESTI-STORHAMAR, LIGA CAMPIONILOR GRUPA B (23.10.2022)

rapid 2

Două mutări importante la CSM București! “Suntem pe drumul cel bun”

csm bucuresti

Video&Foto Norvegia a devenit campioană europeană pentru a noua oară după 27-25 cu Danemarca în finală

norvegia campioana handbal (9)

România și-a aflat adversara din play-off-ul pentru Campionatul Mondial din 2023

Posibilele adversare pentru România în play-off-ul pentru Campionatul Mondial din 2023

Cristina Neagu și Crina Pintea, nominalizate pentru echipa ideală a Campionatului European de handbal feminin

SKOPJE, MACEDONIA - NOVEMBER 9: Crina Pintea of Romania, Sanja Dabevska of North Macedonia and Christina Neagu of Romania during the Preliminary Round - EHF EURO 2022 match between North Macedonia and Romania at the Arena Boris Trajkovski on November 9, 2

Video Franța - Germania 29-21. Franța și Muntenegru merg în semifinalele EHF EURO 2022

franta-germania

Florentin Pera, “foarte nervos” după meciul România – Muntenegru: “Jucătoarele mele au câștigat”

Cifrele meciului de coșmar dintre România și Muntenegru. Cristina Neagu și Iulia Dumanska s-au remarcat

romania-muntenegru-dumanska

Video Cristina Neagu, aproape de lacrimi! Și-a vărsat frustrarea pe arbitre, după România - Muntenegru 34-35

neagu

Video Dublă accidentare horror în finalul partidei dintre România și Muntenegru! Fanii și-au pus mâinile în cap