Mircea Lucescu pregăteşte un nou transfer care va face înconjurul Europei: 50 de milioane de euro

teixeira

Lucescu, aproape de o revenire memorabilă, cu Real. "S-a întâmplat exact ce spuneam eu ieri"

real

VIDEO Șahtior, aproape de o ”remontada” istorică în fața Realului. ”Galacticii” au primit 3 goluri în 11 minute!

lucescu real

SONDAJ Pe cine vor fanii tricolorilor selecţioner la Euro 2016? Unde se va opri România, la turneul final

fani romania-1

'Il Luce', despre revenirea la naţională: "Vreau să rămân în istorie ca omul dat afară după un succes cu 4-0"

il luce

Skoda Xanthi, egalată dramatic în Grecia. Al doilea gol al lui Herea, în 6 zile

xanthi

Fără adversar în Ucraina! Şahtior, în sferturile Cupei, după 9-0 la general cu Ternopil

lucescu

Greu cu liderul! Lucescu jr. și Xanthi au pierdut primul meci din acest sezon. VIDEO

razvan lucescu antrenor

VIDEO Real Madrid - Șahtior 4-0. Trupa lui Lucescu pierde după gafa lui Pyatov și un penalty gratuit

ronaldo gol din penalty

Rezultate strânse, în turul trei preliminar al UCL. FC Basel, pas important spre play-off

champions league

Se destramă Șahtior Donețk. Echipa lui Mircea Lucescu a mai făcut o vânzare: "Este transferul anului pentru noi!"

mircea lucescu sahitor

Mircea Lucescu știe că Luiz Adriano e pe picior de plecare, dar infirmă oficializarea transferului

luiz adriano

VIDEO 'Tricolorii' au plecat spre Belfast: "Vreau să vă spun că suntem încrezători, chiar dacă avem dificultăți"

captura plecare nationala

Raț prezintă rețeta succesului la PAOK: "În aceeași situație se afla și Șahtior, înainte să vină Lucescu. E un semn"

paok rat

VIDEO Răzvan Lucescu, victorie mare în lupta pentru calificarea în cupele europene

lucescu xanthi

VIDEO Performanță rară a lui Bayern. 9 din cei 11 titulari au marcat sau au oferit o pasă decisivă cu Șahtior!

muller bayern

VIDEO Lucescu jr., la trei pași de finala Cupei Greciei! Gol vital reușit în deplasare

razvan lucescu jr

Mircea Lucescu va fi ofertat din nou de Fenerbahce, care îl va lăsa să-și alcătuiască lotul pentru sezonul viitor

fenerbahce lucescu

VIDEO Răzvan Lucescu știe că tatăl său are o misiune dificilă în UCL: "Sunt șanse minime cu Bayern Munchen"

muller xabi ribery

VIDEO EXCLUSIV Mircea Lucescu: ”Dacă nu eram eu, 100% Steaua nu câștiga CCE”

mircea lucescu-2

VIDEO Lucescu așteaptă tragerea la sorți din UCL, dar se teme de o echipă: "E foarte dificil de jucat contra lor"

lucescu guardiola ucl

VIDEO Mircea Lucescu l-ar fi cooptat în staff pe Gâlcă la echipa națională: "Venea să își protejeze jucătorii"

galca keseru steaua

VIDEO Lucescu, nemulțumit după remiza de la Porto. ”Este numai vina mea”

mircea lucescu

Șahtior, opt goluri în ultimele două meciuri. Distanța față de Dinamo Kiev e de 5 puncte

bucurie sahtior 1

Il Luce își poate pierde gratis golgheterul. Englezii îl "vânează" pe Luiz Adriano

luiz adriano aa

VIDEO Răzvan Lucescu știe că tatăl său nu o va părăsi pe Șahtior: "100% rămâne"

razvan lucescu-1

De ce a făcut Mircea Lucescu toate schimbările de la pauză: "Să simtă toată lumea gustul Ligii Campionilor"

lucescu gazon

VIDEO Lucescu n-a uitat de meciul cu Porto: ”Am câștigat în timpul normal de joc”

VIDEO Mircea Lucescu: ”La Kiev, suntem ca niște imigranți! Încerc să-i scot pe băieți din starea asta”

mircea lucescu-1

VIDEO Mircea Lucescu, mut după remiza cu Porto: ”Ce să mai spui când iei două goluri în patru minute?”

mircea lucescu suparat

Egalul lui Mourinho! Mircea Lucescu e al treilea în topul antrenorilor cu cele mai multe meciuri în UCL

lucescu avion

VIDEO Portarul lui Mircea Lucescu a egalat pentru Ucraina în minutul 90+3, dar reuşita i-a fost anulată!

gol ucraina pyatov portar

VIDEO Mircea Lucescu: ”Ca tehnicitate, jucătorii români sunt peste cei din Europa de Est și Europa Centrală”

mircea Lucescu 26

Dan Capră a confirmat excluderea lui Hoban: ”A sărit la bătaie!”. Mijlocașul ar putea ajunge la Craiova

hoban

VIDEO Răzvan Lucescu: ”Am jucat slab, fără luciditate. Este o palmă pentru noi!”

captura lucescu

Il Luce vrea zeci de milioane pentru un jucător de la Şahtior: "E mai bun decât James Rodriguez!"

douglas costa mircea lucescu

VIDEO Mircea Lucescu a venit să vadă Petrolul lui Răzvan în meciul cu Botoșani

Mircea Lucescu antrenează, la Șahtior Donețk, cel mai rapid fotbalist de la CM!

darijo srna croatia rapid

Cum arăta fotbalul în 1967, ultima dată când Liga 1 a avut 14 echipe. Steaua lua titlul, Anglia cucerea CM!

geoff hurst

VIDEO Lucescu le refuză pe Galatasaray și Fenerbahce: "Mai am un an de contract"

domnul mircea lucescu

VIDEO Finala, obiectiv ratat. Răzvan Lucescu nu e supărat pe Morar: "A greşit, dar nu din cauza lui am pierdut"

razvan lucescu cupa astra - petrolul

VIDEO Șahtior - Viktoria Plzen 1-2. "Il Luce", eliminat din Europa League, după un meci cu ratări exasperante!

sahtiorr

Șahtior - ȚSKA Moscova 2-1. Echipa lui Mircea Lucescu a câștigat un turneu în Israel

lucescu.sahtar.don

Mircea Lucescu, despre greșelile comise în favoarea Stelei: "Arbitrii au o teamă la meciurile echipelor mari"

mircea lucescu arbitrul

VIDEO Șahtior urează fanilor 'la mulți ani' cu o animație inedită. "Il Luce" e pianist!

lucescu shaktior

Man. United - Șahtior (21:45), Digi Sport 1. Mircea Lucescu vrea calificarea și revanșa