13757 rezultate pentru eticheta

real madrid

Cristiano speră ca fiul său să-i calce pe urme: "Vreau să fie un fotbalist de top, la fel ca tatăl său"

copil cristiano ronaldo

Video Pique și Casillas au vorbit cu fanii înainte de meciul de la Cluj: ”La finala din 2014 am spart un TV”

pique casillas

Pep Guardiola vrea un "galactic" la Manchester City. Kroos e primul pe listă

kroos-1

Video Cedevita - Fenerbahce 89-59. Surpriză mare în Euroliga. A doua înfrângere pentru turci

fener

Video James Rodriguez a marcat, în Bolivia, golul cu numărul 100 al carierei

james

Morata cere ca situaţia sa să fie clarificată: "Vreau să ştiu unde îmi cumpăr casă"

morata juve real

Realul îl va răscumpăra pe Morata de la Juventus şi îl va vinde pe 50 de milioane €

morata

Toni Kroos negociază cu PSG. Germanul este dorit şi de cele două cluburi din Manchester

kroos psg

Lukaku, înlocuitorul lui Benzema? Real Madrid pregăteşte o ofertă uriaşă pentru belgian

lukaku real

În sfârșit, i-a convins. Real Madrid nu-l mai vrea pe De Gea. ”Keylor e favoritul fanilor”

keylor

Barcelona, record de penalty-uri în Top 5 campionate și în istoria La Liga

penalty barca

Real vrea să îi prelungească înţelegerea lui Bale. Salariu fabulos pregătit pentru galez

bale-1

Video Benzema a marcat golul 250 al carierei! Niciun francez n-a înscris mai mult ca el în acest sezon

karim benz

Spaniolii anunţă că Hazard s-a înţeles cu Real. Sumă uriaşă de transfer

eden hazard

Real a făcut primul pas pentru repatrierea lui Morata! Motivul pentru care a fost sunat

alvaro morata

Catalanii ironizează ”norocul” Realului la tragerea la sorți: ”Nu i-a picat Charleroi pentru că nu era în urnă”

freixa

Video Barcelona - Real Madrid 72-65. ŢSKA Moscova a câştigat derby-ul grupei F, cu Laboral Kutxa

barca

Performanţă pentru Spania: are 6 echipe în "sferturile" celor două competiţii europene

colaj spania

Gest superb făcut de Real şi Ronaldo. I-au îndeplinit visul unui puşti palestinian

cr7

Blestemul numărului 10 la Real Madrid. James Rodriguez, a 5-a victimă

james rodriguez

Real Madrid şi Chelsea pregătesc un schimb spectaculos de jucători

schimb

Aubameyang continuă să-i facă ochi dulci echipei lui Zidane: ”Nu am un acord cu Real, dar...”

aubam

Primul jucător care și-a anunțat plecarea de la Real: "Nu voi mai sta mult timp aici"

arbeloa real madrid

Video Las Palmas - Real Madrid 1-2. Casemiro a adus victoria în minutul 89!

Ronaldo Las Palmas

Gareth Bale are nevoie de un singur gol pentru a depăşi un record vechi de trei decenii

bale

Real Madrid îl apără pe Nadal după acuzaţiile fostului ministru Roselyne Bachelot

nadal cristi

Răspuns prompt al ultimei ținte a Realului: "Merg pe jos până la Madrid"

wendell

Ziarul de casă al Realului anunţă pe prima pagină o nouă ţintă. Cu cine negociază madrilenii

wendell leverkusen

Video Victorii pentru granzii spanioli în Euroligă, dar Barcelona rămâne în afara locurilor de play-off

euroliga

Cele 12 nume de pe lista de transferuri a Realului. Cu unii deja au început negocierile

real-1

Luis Enrique îi ia apărarea lui Nadal: "Are un singur defect. Echipa cu care ţine"

luis enrique

Prima reacţie a lui Aubameyang, după informaţia conform căreia s-a înţeles cu Real Madrid

auba real

Renunţă la De Gea? Real Madrid se pregăteşte să-i ofere lui Navas prelungirea contractului

prelungire navas

Real Madrid a fost refuzată de doi atacanţi care nu vor să împartă vestiarul cu Ronaldo

ronaldo refuz atacanti

Real Madrid a încheiat un acord cu unul dintre cei mai în formă atacanți din Europa

aubame

Video Ronaldo a înscris în acest sezon din UCL mai multe goluri decât AS Roma. Topul marcatorilor

000 8L5TO

Campioana Chinei are cea mai mare valoare bursieră din lume, peste Real și Manchester United

guangzhou

Zidane, după prima calificare ca antrenor în UCL: "Acum putem să ne destindem, ne trebuie odihnă"

zidane liga campionilor real

Navas a urcat pe locul 2 la numărul de minute consecutive fără gol primit în UCL

navas

Video Real Madrid - Roma 2-0. Italienii au ratat ocazii uriaşe, dar au primit două goluri în 5 minute

real roma

Zidane, despre eventuala plecare a lui CR7: "Eu sunt antrenorul şi îl vreau pe Cristiano"

zidane ronaldo

Allegri, cel mai bun tehnician al sezonului în Italia, a dezvăluit unde va antrena în sezonul viitor

allegri

Video Poliţia, în cantonamentul Realului! Ce a făcut o familie pentru un autograf al lui CR7

cristiano

Video Real Madrid - Celta Vigo 7-1. 4 goluri în 25 de minute pentru Ronaldo

cr7

Bale revine în lotul lui Zidane, dar Real i-a pierdut pe Kroos și Modric pentru meciul cu Celta

g bale

Bale a revenit la antrenamentele Realului. Zidane: "E o bucurie pentru toată lumea"

bale real

Video Tensiuni între Cristiano şi Pepe, la finalul meciului cu Levante

pepe cristiano

Cum arată golul la care visează Cristiano? "Ar fi ca pe PlayStation"

ronaldo-1

În mintea lui Florentino Perez

Florentino Perez

Doi foşti antrenori de la Real Madrid se vor lupta pentru semnătura lui James Rodriguez, în vară

james united bayern

Ronaldo şi Ramos au cerut să fie lăsaţi să plece de la Real Madrid, la finalul sezonului