989 rezultate pentru eticheta

roger federer

VIDEO Slammers - Royals 23-27. Federer a fost în formă și a câștigat două din trei seturi în care a jucat

sammers royals

Totul pentru titlul olimpic. Roger Federer renunţă la 4 turnee importante, pentru a fi în forma maximă la Rio

Aşteptarea a luat sfârşit: Federer şi Hingis vor face pereche la Jocurile Olimpice

federer martina

Hingis vrea să joace dublu mixt cu Federer, la JO 2016: "Decizia nu e în mâinile mele"

federer hingis

Ajuns la 34 de ani, Federer va mai juca cel puţin până în 2017: "Mi-am dorit mereu să evoluez la acel turneu"

fedex

VIDEO&SONDAJ Cele mai frumoase 3 puncte de la Turneul Campionilor. Votează schimbul favorit

federer-1

VIDEO Djokovic l-a învins pe Federer şi a câştigat Turneul Campionilor pentru al patrulea an consecutiv

novak djokovoc

VIDEO Federer a 3-a victorie în grupe, la Turneul Campionilor. L-a învins pe japonezul Nishikori

federer nishikori

Tensiuni între Djokovic şi Federer: "I-am pus victoria pe masă" / "Cred că din cauza mea a jucat slab"

federer djokovic

VIDEO Federer l-a învins clar pe Djokovic şi s-a calificat în semifinale la Londra

federer londra

Renunţă Simona la vacanţă? Ar putea participa la un turneu, alături de cele mai mari nume din tenis

halep-1

VIDEO Roger Federer a mai câştigat două trofee oferite de ATP. E cel mai iubit jucător

VIDEO Djokovic, marele favorit al grupei Stan Smith: "Am jucat bine la Londra în ultimii doi ani"

djokovic londra

VIDEO John Isner a servit 27 de ași și l-a eliminat pe Roger Federer, la Paris

federer isner

O nouă performanţă pentru Djokovic! Sumă record câştigată din tenis, în 2015

nole-1

Federer, eliminat în turul 2 la Shanghai. A pierdut cu un adversar venit din calificări

fed shanghai

După ce a stat în comă 11 ani, un fan al lui Roger Federer e uimit că acesta încă mai joacă la nivel înalt

Djokovic l-a învins pe Federer în finala de la US Open si a câştigat al zecelea titlu de Grand Slam

nole-1

Roger Federer - Stanislas Wawrinka, a doua semifinală de la US Open

federer wawrinka

Murray lipseşte din sferturile unui Grand Slam pentru prima oară în 5 ani

murray

Lupta Federer-Murray pentru locul 2 ATP, mai strânsă ca niciodată! Un singur român în top 200

federer murray tenis

Federer despre Halep: ”E foarte drăguță și dulce. Și îmi place cum joacă. O urmăresc de câte ori pot”

federer halepa

Federer a revenit pe locul 2 în ierarhia ATP după victoria de la Cincinnati. Copil, cel mai bine clasat român

federer

VIDEO Djokovic, după a 5-a finală pierdută la Cincinnati: "Aștept să se retragă Roger"

djokovic abatut

Roger Federer a câştigat titlul la Cincinnati, după ce l-a învins în finală pe Djokovic

Federer peste toți! Top 15 cel mai bine plătiți sportivi de către sponsori. Primul fotbalist apare pe locul 9

roger federer bogat

VIDEO Finală de vis la Cincinnati, Djokovic – Federer, în direct la Digi Sport 3, de la ora 20:00

collage-1

VIDEO Federer îl critică şi el pe Kyrgios, după incidentul cu Wawrinka: "Nu se face aşa ceva în tenis"

federer kyrgios

VIDEO Novak Djokovic, după succesul de la Wimbledon: "Acest meci a fost una dintre marile provocări"

VIDEO Federer i-a recunoscut superioritatea lui Djokovic: "A fost tare în punctele decisive"

roger federer-1

VIDEO Murray a pierdut cu Federer, dar a câştigat cel mai spectaculos game

murray-1

Roger Federer - Andy Murray este prima semifinală de la Wimbledon. Elveţianul, a zecea oară în penultimul act

federer murray

VIDEO A durat ceva! Roger Federer şi-a pierdut propriul serviciu după 116 game-uri

VIDEO Federer, în ”sferturi” la Wimbledon. Meciul lui Djokovic, întrerupt la 2-2 din cauza întunericului

federer

VIDEO Federer și Murray continuă cursa spre trofeu la Wimbledon. După victoria cu Nadal, Brown a pierdut

roger federer wimbledon

VIDEO Încă un moment de magie din partea lui Roger Federer! Lovitura cu care l-a surprins pe Sam Querrey

captura federer

VIDEO Debut în forță pentru favoriți. Nadal, Federer și Murray s-au calificat lejer în turul 2 la Wimbledon

nadal

VIDEO Federer ţinteşte al optulea titlu al carierei la Wimbledon, primul după 3 ani

federer wimbledon

Roger Federer a cucerit pentru a opta oară titlul la Halle. E turneul pe care l-a câștigat de cele mai multe ori

federer halle

Federer s-a calificat pentru a 10-a oară în finala de la Halle. Victoria cu numărul 50

Federer îl contrazice pe Becker: "Nu ştie ce spune. Nu am nicio problemă cu Novak"

djokovic federer

Tecău şi Mergea nu joacă împreună, dar sunt principalii favoriţi în proba de dublu la Halle!

horia tecau florin mergea

Federer s-a calificat în sferturi la Roland Garros şi îl va întâlni pe Wawrinka

federer 1

FOTO Federer este furios pe organizatorii de la Roland Garros, după ce un spectator a intrat pe teren! "E jenant"

federer poza principala

VIDEO Federer, în grafic spre primul său trofeu la Masters-ul de la Roma. Programul semifinalelor

semifinale roma

VIDEO Djokovic, Nadal şi Federer s-au calificat în sferturile de la Roma

novak djokovic

VIDEO Federer, Murray şi Nadal s-au calificat în optimile turneului de la Roma

federer

VIDEO Victorii pentru favoriți în prima zi de la Roma. Grigor Dimitrov și Gilles Simon, în turul al doilea