989 rezultate pentru eticheta

roger federer

VIDEO Roger Federer a fost eliminat în optimi la Monte Carlo

VIDEO Favoriţii s-au calificat fără emoţii în optimile de finală de la Monte Carlo

federer monte carlo

FOTO Halep și Federer, pe unul din afișele oficiale ale turneului din Madrid. "Veniți să vedeți stelele!"

vino sa vezi stelelemic

Nadal atacă titlul la Miami, ÎN DIRECT la Digi Sport. În lipsa lui Federer, ibericul e al doilea favorit

rafa nadal

Djokovic: "Să-l învingi pe Federer e întotdeauna o provocare, la fel cum e şi cu Nadal. Sunt jucători mari"

djokovic fedex 1

VIDEO Djokovic, campion la Indian Wells a 4-a oară! Finală spectaculoasă cu Federer

djokovic finala

Milos Raonic l-a eliminat pe Rafael Nadal și va juca în semifinale la Indian Wells cu Roger Federer

raonic

VIDEO Federer și-a luat revanșa în fața lui Seppi, dar italianul a reușit punctul zilei

seppi federer poza

Primii trei jucători ai lumii au confirmat prezența la Monte Carlo, în turneul transmis în aprilie de Digi Sport

nadal fed djoko

VIDEO Federer şi Nadal s-au calificat lejer în şaisprezecimi la Indian Wells

federer-1

VIDEO Hănescu a ratat şansa unui posibil meci cu Federer. A fost eliminat în turul 2 la Indian Wells

hanescu-1

VIDEO Tecău, despre victoria contra lui Federer: "Mi-am blocat toate sentimentele de admirație pentru el"

federer

Roger Federer a câștigat al doilea său turneu ATP în anul 2015. L-a învins pe Djokovic

federer 1

Federer și Wawrinka nu vor juca în Cupa Davis, după ce au adus titlul anul trecut

federer waw

VIDEO Federer a obţinut victoria 1.000 a carierei, la Brisbane. Al treilea jucător care atinge această bornă

federer 1000

Federer s-a calificat în finala de la Brisbane! Dacă învinge, elvețianul ajunge la 1000 de succese în circuitul ATP

federer brisbane

Federer nu-și va obliga copiii să joace tenis. A dezvăluit ce l-ar convinge să se retragă

roger federer mirka copii

VIDEO Primii doi jucători ai lumii, spectacol în Liga Mondială! Federer și Djokovic, duel și la dublu

roger novak

Federer și Hewitt vor juca un demonstrativ într-un format revoluționar, testat de ATP

federer hewitt

VIDEO Federer, după ce l-a învins pe Gasquet și Elveția a câștigat Cupa Davis: “Aș fi preferat să pierd”

stan roger

Federer: "Sunt fericit pentru colegi și pentru momentul istoric. Eu am multe trofee"

federer 2

Roger Federer l-a învins fără drept de apel pe Gasquet și a adus Elveției prima ei Cupă Davis din istorie!

roger federer cupa davis

Roger reloaded! Federer și-a revenit și a câștigat meciul de dublu, alături de Wawrinka. Elveția are 2-1

federer wawrinka

Federer explică eșecul cu Monfils: "Nu am jucat de mult timp pe zgură." Ce spune despre accidentare

federer davis cup

Federer a pierdut clar primul meci din finala Cupei Davis. Victoria lui Wawrinka i-a salvat pe elvețieni

federer elvetia

S-a stabilit programul finalei în Cupa Davis. Tsonga joacă împotriva lui Wawrinka, în primul meci

cupa davis

VIDEO Federer nu vrea să rateze finala Cupei Davis. Elvețianul a ieșit la prima oră la antrenament

roger federer 1

Spectatorii de la finala Turneului Campionilor vor primi înapoi o parte din bani

02 arena fani

VIDEO Federer vrea să joace în finala Cupei Davis: “Sunt pași mici, sper să îmi revin”

federer-davis

VIDEO Wawrinka a trecut peste incidentul cu Mirka: ”Nu sunt probleme între noi”

wawrinka feder

Roger Federer e incert pentru finala Cupei Davis, după abandonul de la Londra

federer davis

Este a 3-a oară în carieră când Federer se retrage înaintea unui meci din ATP. E prima finală decisă astfel, după 6 ani

federer forfait

VIDEO Federer a renunțat să mai joace finala Turneului Campionilor, cu mai puțin de o oră înainte de marele meci

federer pa

VIDEO Federer și Djokovic joacă AZI finala Turneului Campionilor! Elvețianul a salvat 4 mingi de meci

roger federer elvetia

VIDEO Elvețienii sunt cei mai fericiți fani de la Londra. Dar miza e Cupa Davis! "Ar fi o nebunie pentru noi și Roger"

captura elvetieni

VIDEO Federer, a doua cea mai clară victorie din istoria Turneului Campionilor: 6-0, 6-1 cu Murray

roger-1

VIDEO Federer și Nishikori s-au calificat în semifinalele Turneului Campionilor din grupa B

roger federer tenis

VIDEO Federer se apropie de victoria 1000, iar Murray trebuie să-l învingă pentru a merge în semifinale

murray federer elvetia

VIDEO Roger Federer nu i-a dat nicio șansă lui Nishikori la Turneul Campionilor

VIDEO Federer, despre rivalitățile sale din circuitul ATP: "Cu Rafa simt că am o conexiune specială"

roger federer rafa nadal

VIDEO Federer, după victoria cu Raonic: "Din fericire, el n-a jucat la fel de bine ca la Paris"

roger raonic

VIDEO Nishikori l-a învins pe Murray, la Londra! Federer a câștigat fără emoții cu Raonic

roger

Federer, Murray și Bautista Agut vor fi premiați la Londra. Elvețianul, preferatul fanilor

federer premii

VIDEO Sferturi de finală de top la Mastersul de la Paris: Federer - Raonic, Djokovic - Murray și Nishikori - Ferrer

federer raonic

VIDEO Victorie muncită pentru Federer în primul meci de la Paris. Rezultatele zilei

federer paris

Reacțiile după finală. Federer, înapoi pe locul 1 ATP? "Așa speram să joc din nou!"

federer tenis

VIDEO Federer a câștigat trofeul de la Shanghai și are 81 de titluri în carieră! În finală l-a învins pe Simon

federer - simon premiere

VIDEO Federer a jucat fantastic și l-a învins pe Nole în semifinale la Shanghai. Finala, cu Simon!

federer shanghai

VIDEO Federer urcă pe locul 2 ATP! A salvat 5 mingi de meci cu Mayer, care a plâns la final

captura mayer 2

Federer a calificat Elveția în finala Cupei Davis. Șansă imensă pentru Roger!

Șansa lui Federer! Elveția, favorită în duelul cu Italia, pentru finala Cupei Davis!