turul frantei

Tour de France 2023 - Stage 21 PARIS, FRANCE - JULY 23 : Vingegaard Jonas (DEN) of Jumbo-Visma pictured with the yellow

A câștigat de două ori Turul Franței și are clauză de 100 de milioane de euro!

Tour of Flanders 2023 Cycling Race

Video&Foto Copenhaga, "invadată". Moment unic pentru câştigătorul Turului Franţei. Două avioane de luptă au flancat zborul său privat

Collage Maker-27-Jul-2022-09.36-PM

295506811_1411575785992001_1651790976288066531_n

Video Accidente urâte în Turul Franţei. O ciclistă s-a ales cu două vertebre rupte, iar alta şi-a spart capul

accident

profimedia-0709536889

Video Gest cu rar se vede! Un ciclist a căzut în Turul Franței, însă a avut parte de o surpriză peste un minut

jonas

Video Un câine a provocat un accident urât în Turul Franței. În urmă cu câteva zile, un ciclist și-a fracturat gâtul

caine

Video Incident în Turul Franței! O mașină de poliție a luat foc pe traseu

FJ5vLXMWQAAxNcR

Performanță remarcabilă pentru Tadej Pogacar! Rutierul a câștigat Turul Franței pentru a doua oară consecutiv

Cycling Tour De France 2021 Last Stage 21, Saint-Emilion, France - 18 Jul 2021

(P) Tur încheiat după o săptămână? Avans uriaș al lui Pogacar după primele etape montane

210705_Tour_de_France_week2_DigiSport

Problemele nu se mai termină la Turul Franței! Ce s-a întâmplat la câteva zile de la cel mai mare accident din istoria competiției

profimedia-0619378637

Prima reacției a spectatoarei care a provocat accidentul teribil din Turul Franței

accident-turul-frantei

Spectatoarea care a provocat accidentul din Turul Franței a fost arestată! Riscă închisoarea + Reacția cicliștilor

Video&Foto O spectatoare a provocat unul dintre cele mai mari accidente din istoria Turului Franței! Cicliști răniți + Ce riscă vinovata

turul-frantei

Video Reacţia lui Egan Bernal după ce un biciclist a murit, lovit şi aruncat de pe pod de o maşină care a plecat de la locul faptei

profimedia-0555283050

Tadej Pogacar, cel mai tânăr câștigător al Turului Franței din 1904 încoace

Tour De France Fever Of Cycling Fans Amid Coronavirus

La 21 de ani, slovenul Tadej Pogacar preia tricoul galben în Turul Franței, cu o etapă înainte de final

Caleb Ewan, câștigătorul etapei a treia din Turul Franței, Julian Alaphilippe păstrează tricoul galben

21st Santos Tour Down Under 2019 - Stage 2

"M-am dopat pentru prima oară la 21 de ani. Nu știu dacă asta mi-a produs cancerul". Lance Armstrong, dezvăluiri în premieră

La Ruta de Los Conquistadores

Ce se întâmplă cu Turul Franței după anunțul președintelui Emmanuel Macron

6th Tour de France Saitama Criterium 2018

"Avalanșa" Bernal. Columbianul e noul tricou galben în Turul Franței, după ce etapa a 19-a a fost neutralizată pe Col de L'Iseran

bernal

Turul Franţei 2019, mai deschis ca niciodată. Cine se impune anul acesta?

le tour

Un mare campion, arestat. Imaginile spun tot. Ce s-a întâmplat

Detenido Jan Ullrich por allanamiento y amenazas al actor Til Schewiger

Geraint Thomas, la doar o etapă de câștigarea Turului Franței! Dumoulin s-a impus în contratimpul individual

Geraint Thomas Turul Frantei

Turul Franţei va avea alt "rege". Quintana a câştigat etapa a 17-a, Froome nu mai are şanse să câştige

collage froome

Julian Alaphilippe, a doua victorie de etapă în Turul Franței. Încă o zi în galben pentru Geraint Thomas

Alaphilippe

Fără precedent! Baloții de paie aruncați pe șosea și gazele lacrimogene au oprit etapa a 16-a din Turul Franței

Tur bun

Geraint Thomas s-a impus în etapa a 11-a din Turul Franței și a devenit lider în clasamentul general!

Geraint Thomas

Julian Alaphilippe a câștigat prima etapă din Alpi, a 10-a din Turul Franței 2018

Julian Alaphilippe

Dylan Groenewegen, triumf în etapa a şaptea din Turul Franţei

Dylan Groenewegen

Dan Martin, la al doilea succes în Marele Tur! Van Avermaet rămâne în galben și după etapa a 6-a

Dan Martin TF 2018

Slovacul Peter Sagan câștigă a doua sa etapă în Turul Franței 2018! Van Avermaet rămâne în ”galben”

Sagan

BMC a câștigat contratimpul pe echipe din etapa a 3-a a Turului Franței. Van Avermaet, noul tricou galben

bmc

Team Sky şi un fost câştigător al Turului Franţei, acuzaţi de dopaj de o comisie parlamentară britanică

dopaj sky wiggins

Chris Froome și-a asigurat, pe Stade Velodrome din Marseille, a patra victorie în Turul Franței!

christ froome

Barguil a câștigat etapa a 18-a din Turul Franței. Froome, pas important către victoria finală

barg

Un fost săritor cu schiurile a câştigat etapa a 17-a din Le Tour. Schimbări la general, abandon Kittel

etapa 17 le tour

Foto Ce diferență! Cum arată picioarele unui ciclist în vacanță și în Turul Franței

picioare ciclist

Michael Matthews a câștigat etapa a 16-a din Turul Franței. Froome a rămas lider la general

Cel mai echilibrat Tur al Franţei din istorie intră în ultima săptămână. Trei etape decisive pentru tricoul galben

froome1

Mollema a câștigat etapa a 15-a din Turul Franței. Froome a fost aproape să piardă tricoul galben

mollema

Kittel nu are rival în Turul Franței. Neamțul a câștigat etapa a 11-a și a bifat a 5-a victorie

kittel-2

Kittel a câștigat etapa a 10-a din Turul Franței. A 4-a victorie pentru neamț în această ediție

kittel-1

Verdict crunt al medicilor pentru Richie Porte: fractură de pelvis şi claviculă

verdict porte

Victorie la fotografie pentru Uran, în etapa a noua din Le Tour. Accident teribil pentru Porte

porte

Prima victorie în Turul Franței pentru Lilian Calmejane! Froome a rămas în galben

calmejane

Marcel Kittel a câștigat etapa a 6-a din Turul Franței și a bifat a doua victorie din acest an

kiettel

Fabio Aru a câștigat prima etapă montană din Turul Franței. Froome a preluat tricoul galben