176 rezultate pentru eticheta

turul frantei

Arnaud Demare, prima victorie în Le Tour. Cavendish a căzut după un duel cu Sagan

demare 4

Kittel a câștigat primul sprint din Turul Franței 2017. Froome și Bardet, prinși într-o căzătură

kittel

Valverde a abandonat chiar în prima etapă a Turului Franței. Accident grav pentru spaniol

Valverde

ASO a anunțat traseul primelor etape din Turul Franței 2018! Contratimp crucial pentru favoriți

grand depart 2018

A murit Roger Walkowiak, unul dintre cei mai surprinzători câștigători din istoria Turul Franței

walkowiak

Se știu toate echipele care vor participa în Turul Franței. Patru formații invitate

Turul Frantei steag

Nairo Quintana a confirmat că va încerca să facă ”dubla” Giro - Tour în 2017

nairo quintana

Rivalii lui Peter Sagan, gata să capituleze: ”Dacă aflați cum poate fi bătut, spuneți-mi!”

matthews sagan

Povestea lui Gigi Dumitrescu, ciclistul care a pedalat alături de Fausto Coppi, şi care ne-a părăsit înainte de Crăciun

c dumitrescu

Greipel a câștigat ultima etapă din Turul Franței. Froome, primul care își păstrează titlul după Indurain

Froome echipa

Tour de Froome! Britanicul lui Sky şi-a securizat al treilea Tur al Franţei din carieră. Ion Izaguirre, victorie de etapă

collage froome

Romain Bardet s-a impus în etapa a 19-a a Turului Franței. Modificări pe podiumul clasamentului general

bardet turul frantei

Froome a câştigat etapa a 18-a a Turului Franţei. Britanicul şi-a mărit avansul în clasamentul general

froome

Sagan a câștigat dramatic a treia sa etapă din Turul Franței. De cine a fost felicitat

Sagan Turul Frantei

Pantano a câștigat etapa a 15-a a Turului Franței. Froome rămâne lider la general

Pantano

Cavendish, la a 30-a victorie de etapă în Tour de France. Doar Merckx are mai multe

cavendish

Tom Dumoulin a câștigat etapa a 13-a din Turul Franței. Ce au decis organizatorii

Dumoulin-1

Foto Froome, implicat într-un incident incredibil în Turul Franței. Britanicul s-a ales cu bicicleta ruptă!

Froome pe jos

A doua victorie de etapă pentru Peter Sagan în Turul Franţei. Chris Froome păstrează tricoul galben

sagan ciclism

Contador ratează JO de la Rio: "E practic imposibil să particip"

contador

Michael Matthews a câștigat etapa a 10-a din Turul Franței. Froome rămâne lider la general

Michael Matthews

Tom Dumoulin a câștigat etapa a 9-a a Turului Franței. Cum arată clasamentul general

Dumoulin

Șoc în Turul Franței! Alberto Contador a abandonat în etapa a 9-a

Contador

Chris Froome a câştigat etapa a 8-a din Turul Franţei şi a preluat tricoul galben

froome le tour

Cummings a câștigat etapa a 7-a din Turul Franței. Cum arată clasamentul general

Cummings

Cavendish a câștigat etapa a 6-a a Turului Franței! Cum arată clasamentul general

Cavendish-1

Mark Cavendish a câștigat prima etapă a Turului Franței. Cum arată podiumul

Cavendish

Turul Franței va lua din nou startul din Germania, după 30 de ani

tour de france germ

Preşedintele UCI îi ia apărarea lui Froome: "Chris, ţinta unor agresiuni dezgustătoare"

froome-1

Chris Froome a câștigat a ediția 102 a Turului ciclist al Franței. I-a devansat pe Quintana, Nibali și Contador

froom

Lista premiilor din Turul Franței. Învingătorul de la Roland Garros câștigă cât toți rutierii din "Marea Buclă"

Alberto Contador: "Normal ar fi să nu câştig Turul Franţei"

contador-1

Lance Armstrong șochează: "Dacă m-aș întoarce în timp, m-aş dopa din nou"

lance

Vincenzo Nibali a câștigat Turul Franței. Victorie după 16 ani pentru un italian

nibali-1

Tony Martin s-a impus lejer în proba de contratimp din Turul Franței. Clasamentul general

tony martin

Rafal Majka, la a doua victorie în Turul Franței. Nibali este lider în continuare

Majka

Michael Rogers a câștigat etapa 16-a din Turul Franței. Nibali este lider la general

Rogers

Alexander Kristoff a câştigat etapa a 12-a a Turului Franţei 2014

kristoff

Francezul Tony Gallopin a câştigat etapa a 11-a a Turului Franţei. Nibali rămâne lider

gallopin

Nibali a câştigat etapa a 10-a din Turul Franței şi a redobândit tricoul galben

nibali

Turul Franței a rămas fără primii doi favoriți. Contador a abandonat. Are fractură de tibie și va fi operat

contador accidentat

Blel Kadri a câștigat etapa a 8-a din Turul Franței. Nibali rămâne cu tricoul galben

kadri

Matteo Trentin s-a impus în etapa a 7-a a Turului Franței. Nibali rămâne lider

victorie trentin

Lars Boom a câștigat "etapa pavatelor" din Turul Franței, Nibali rămâne în galben

boom

Froome a abandonat Turul Franței după ce a căzut de două ori în etapa a 5-a

froome

Turul Franţei: Kittel, imbatabil la sprint! Nibali păstrează tricoul galben

marcel kittel germania

Turul Franţei: Froome a căzut în etapa a 4-a şi s-a accidentat la încheietura mâinii drepte