"Voi reveni, dar nu cât timp e el acolo!". Rednic a dezvăluit echipa la care visează să se întoarcă

stanciu chipciu-1

Video Anderlecht - Genk 0-1. Stanciu și Chipciu au fost lăsați din nou pe bancă

razvan

21.10.2017, 00:10
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Neînvins de peste o lună în campionatul Belgiei, Mircea Rednic a cedat tocmai în faţa unui român. Răzvan Marin a fost decisiv pentru Standard Liege în succesul cu 3-1 de la Mouscron. La gazde, Dorin Rotariu a jucat doar prima repriză.

Răzvan Marin a fost printre eroii lui Standard Liege, în victoria de pe terenul lui Mouscron, formaţia antrenată de Mircea Rednic. Internaţionalul român a centrat excelent pentru golul de 2-1 al oaspeţilor, marcat de Orlando Sa.

Până atunci, Rednic a încasat prima lovitură chiar de la unul dintre jucătorii săi: Locigno şi-a dat autogol în prima repriză. Mouscron a egalat în minutul 50 prin Selim Amallah, însă nu a rezistat forcingului de final al lui Standard.

După golul care l-a avut coautor pe Răzvan Marin, a venit penaltyul din prelungiri, scos şi transformat de Junior Edmilson. Mouscron - Standard s-a terminat 1-3, înfrângere dureroasă pentru Rednic, contra fostei sale echipe.

Autostrada Bucureşti-Piteşti seamănă acum cu un câmp de luptă, o spun chiar muncitorii.

Video Standard - Eupen 3-2. Pasă de gol pentru Răzvan Marin. Victorie în prelungiri a gazdelor

Razvan Marin

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video Răzvan Marin e pe val în Belgia! A fost desemnat "jucătorul lunii" de Standard

Video Răzvan Marin, încă un gol în Belgia! A fost aproape și de o reușită antologică