Un nou contract pentru Jurgen Klopp. Unde este așteptat antrenorul lui Liverpool
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Du 24.05.2020 15:30

Schalke - Augsburg 0-3. "Minerii" au suferit o nouă umilință în Bundesliga

24.05.2020, 16:15

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Schalke a suferit o nouă umilință în Bundesliga, 0-3 cu Augsburg, după ce în runda precedentă a pierdut la Dortmund, scor 0-4.

Spectacolul din Bundesliga continuă și astăzi pe canalele Digi Sport ! Vineri și sâmbătă au avut loc primele șase meciuri din runda cu numărul 27, iar astăzi se joacă alte trei dueluri tari.

Meciurile din Bundesliga și 2.Bundesliga pot fi urmărite pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS și pe aplicația DigiOnline.

LIVE VIDEO Schalke - Augsburg, de la 14:30, pe Digi Sport 1

Gazdele speră la un loc de Europa League, însă primul meci de după reluarea campionatului nu a oferit semne bune pentru echipa lui David Wagner. Schalke a pierdut derby-ul cu Borussia Dortmund, scor 0-4, și a rămas pe locul 8, cu 37 de puncte.

Augsburg a înregistrat și ea un eșec la reluarea Bundesligii, scor 1-2, pe teren propriu, contra celor de la Wolfsburg. Oaspeții sunt pe locul 14, cu 27 de puncte, și îl vor avea pe bancă pe Heiko Herrlich, aflat la debut. Antrenorul a ratat meciul din weekend-ul trecut, după ce a încălcat regulile privind carantina.

În partida tur am avut parte de un duel spectaculos. Augsburg a condus de două ori, cu 1-0 și 2-1, însă Schalke a întors rezultatul și s-a impus cu 3-2.

Programul meciurilor din Germania. Spectacolul din Bundesliga și 2. Bundesliga continuă la Digi Sport!

• 90+3 final

Fluier final. Schalke - Augsburg 0-3. "Minerii" au suferit o nouă umilință în Bundesliga

• 90 g g

GOOOL! Cordova profită de o gafă a gazdelor și închide tabela pentru 3-0. După 0-4 cu Borussia Dortmund, Schalke suferă o nouă umilință.

• 76 g g

GOOOL! Intrat în minutul 59. Sarenren-Bazee a reușit să marcheze pentru 2-0. Schalke are un golaveraj de -6 în primele două jocuri de la reluare.

• 70 s s

Schimbare la Augsburg. Intră Cordova, iese Lowen.

• 60 cg cg

Cartonaș galben pentru Carlos Gruezo.

• 59 s s

Schimbare la Augsburg. Intră Bazee, iese Vargas.

• 57 s s

Schimbare la Schalke. Intră Kutucu, iese Serdar.

• 46 sr2 sr2

S-a reluat partida!

Pauză! Augsburg conduce după primele 45 de minute, după eurogolul lui Lowen.

• 28 oc oc

Ocazie pentru Schalke. Matondo a ratat dintr-o situație excelentă.

• 8 cg cg

Cartonaș galben pentru Ruben Vargas.

• 7 g g

GOOOL! Augsburg începe perfect meciul cu Schalke. Eduard Lowen marchează superb din lovitură liberă.