Cei de la Dortmund își freacă mâinile! Câți bani mai au de încasat de pe urma transferului lui Bellingham la Real Madrid
Erling Haaland of Manchester City during the friendly match for the benefit of the ALS between FC Barcelona and Manchester City played at Spotify Camp Nou Stadium on August 24, 2022 in Barcelona, Spain. (Photo by Sergio Ruiz / PRESSIN)
Anunțul lui Pep Guardiola despre Erling Haaland
Decizia luată de FRF, după ce Andrei Burcă a suferit o ruptură musculară înainte de EURO 2024
Etapa 7 Superliga: Petrolul-Botosani
Play-out

Video Maşina de gol Erling Haaland nu se opreşte! Norvegianul a reuşit o "dublă" şi a ieşit în ovaţiile suporterilor din Dortmund

01.02.2020, 18:00

Erling Haaland rămâne incorigibil chiar şi când joacă titular! Pentru prima oară în formula de start a Borussiei Dortmund, atacantul norvegian a marcat din nou - Haaland a majorat diferenţa în partida de pe teren propriu cu Union Berlin, scor 2-0 după primele 45 de minute.

Borussia Dortmund v 1. FC Koeln - Bundesliga
Erling Haaland a ajuns la 6 goluri marcate pentru Borussia Dortmund/Foto:Getty Images)
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Jadon Sancho a deschis scorul pentru gazde în minutul 13, iar 5 minute mai târziu fenomenul care a provocat furori de la venirea în Bundesliga a înscris simplu din centrarea lui Julian Brandt. A fost al 6-lea gol al lui Haaland în tricoul lui Dortmund, dar primul ca titular. Asta după ce gruparea germană a renunţat deja la un atacant, Paco Alcacer, care a semnat cu Villarreal în această iarnă.

Vezi aici primul gol al lui Erling Haaland:

Erling Haaland şi-a trecut în cont dubla cu un sfert de oră înainte de final - a înscris pentru 5-0, scor final, şi apoi a fost schimbat în ovaţiile suporterilor Borussiei Dortmund. Reus şi Witsel au marcat golurile 3 şi 4 după pauză.

Vezi aici golul al doilea al lui Erling Haaland:

Până acum, atacantul de 19 ani marcase de 5 ori într-un interval de doar 59 de minute petrecute pe gazon.

Cel care a deschis scorul, Jadon Sancho, este primul fotbalist din istoria Bundesliga care ajunge la 25 de goluri marcate înainte de împlinirea vârstei de 20 de ani.

Erling Haaland, cel mai rapid jucător din istoria Bundesliga care a marcat 5 goluri

Haaland este primul fotbalist din istoria primei ligi din Germania care reușește să înscrie de cinci ori la primele două meciuri jucate! Mai mult, nordicul are o acuratețe de 100%, după ce a marcat de cinci ori din cinci șuturi!

După ce a reușit un hat-trick la debut, în deplasare pe terenul celor de la Augsburg, într-un meci terminat cu scorul de 5-3 pentru Borussia, Haaland a marcat o dublă și în fața propriilor fani, cu Koln, scor 5-1.

Atacantul a marcat cinci goluri în 57 de minute și este cel mai rapid fotbalist care a ajuns la cinci reușite în Bundesliga.

Borussia Dortmund este invincibilă pe teren propriu în acest sezon - în optimile UEFA Champions League trupa lui Lucien Favre va întâlni campioana Franţei, PSG.

Etichete: borussia dortmund , lucien favre , borussia dortmund union berlin , erling haaland

Un italian și-a adunat toate lozurile necâștigătoare cumpărate de-a lungul vieții și a calculat câți bani a pierdut

Un italian din Brescia, care a colecționat toate lozurile necâștigătoare pe care le-a cumpărat de-a...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”
profimedia-0868753464
”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”
andreea-prisacariu2
Gigi Becali: ”Vine!”. A doua mutare a verii confirmată la FCSB
Screenshot 2024-04-28 at 16.43.12

E gata! Înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool a semnat
Deventer, The Netherlands. 25th Apr, 2024. Deventer - Feyenoord coach Arne Slot during the Eredivisie match between Go Ahead Eagles v Feyenoord at De Adelaarshorst on 25 April 2024 in Deventer, The Netherlands. Credit: box to box pictures/Alamy Live News
A auzit că-l vrea Gigi Becali la FCSB și i-a dublat salariul. ”Ar fi putut semna oriunde”
gigi becali cruce
Live Video&Text Petrolul - FC Botoșani 1-1, ACUM, Digi Sport 1. Irobiso a restabilit egalitatea după șapte minute
botosani
Roy Keane ”l-a descalificat” din nou pe Erling Haaland, după Nottingham F. - Man. City 0-2: ”Jucător de liga a 2-a!”
Salford City v Crawley Town - Sky Bet League Two
Real Madrid s-a decis! L-a pus pe lista de transferuri pe unul dintre jucătorii sosiți vara trecută
Real Madrid vs FC Barcelona, Barca - LaLiga EA Sports 2023/2024 MADRID, SPAIN - APRIL 21: Jude Bellingham of Real Madrid
Are 77 de ani, dar nu se sfiește să-și arate silueta în rochii mulate: „Sunt criticată zilnic pentru felul în care mă îmbrac”
Alarmă la națională! Are ruptură musculară și este în pericol să rateze EURO 2024!
Horațiu Moldovan dă din lac în puț! Atletico îl vinde pe Oblak, dar Simeone a luat decizia transferului unui alt gigant
Sofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger
Mariah Carey, în cea mai scurtă rochie, pe tocuri, în Vegas. Artista a împlinit recent 55 de ani și e în formă maximă
România, la ani-lumină de un trend global: Londra tocmai a realizat un record la care nici nu putem visa
Una din cele mai frumoase femei din lume ucisă de traficanți. Camerele au surprins momentul
O nouă monedă în România, bani noi de la BNR. Ce valoare are, cu ce ocazie s-a lansat
Neluțu Varga face anunțul mult așteptat: ”Petrescu se va ocupa de mâine ”