Toni Kroos a surprins, după Manchester City - Real Madrid: ce a spus despre Antonio Rudiger la interviu
Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
A venit oferta pentru ”perla” lui Real Madrid, imediat după victoria dramatică cu Man. City
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

Video Bayern şi Atletico, în semifinalele Ligii. Barcelona, eliminată. Urmează tragerile la sorți

05.04.2016, 09:29

Barcelona, deţinătoarea trofeului în Ligă, a fost eliminată de Atletico, trupa lui Simeone reuşind să întoarcă rezultatul din tur (1-2). Madrilenii s-au impus cu 2-0 pe Vicente Calderon, într-o partidă în care catalanilor li s-a refuzat în prelungiri un penalty clar (arbitrul a văzut henţul lui Gabi în afara careului).

collage cl
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

În cea de-a doua partidă, Bayern a avut emoţii mai puţin de o repriză la Lisabona, Vidal şi Muller aducându-le bavarezilor a treia calificare în "careul de aşi" al Ligii, sub comanda lui Guardiola.

În penultimul act se calificaseră deja de aseară Real Madrid şi Manchester City.

Manchester City, Real Madrid, Bayern şi Atletico Madrid vor intra în urne la Nyon, vineri, de la ora 12:30. Nu va exista vreo restricţie sau capi de serie, astfel că orice echipă poate întâlni oricare dintre adversari.

Finala UEFA Champions League va avea loc pe 28 mai, pe San Siro din Milano.

Echipele de start în partidele de miercuri

Benfica - Bayern 2-2 (Jimenez '26, Talisca '76/ Vidal '38, Muller '52) VIDEO

Ederson - Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu - Fejsa, Renato Sanches, Salvio, Carcela - Pizzi - Jimenez

Neuer - Lahm, Kimmich, Martinez, Alaba - Alonso, Vidal, Thiago Alcantara - Costa, Ribery, Muller

Atletico - Barcelona 2-0 (Griezmann '36 şi '87) VIDEO

Oblak - Juanfran, Godin, Lucas, Filipe Luis - Augusto, Gabi, Saul, Koke - Griezmann, Carrasco

Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Busquets, Iniesta, Rakitic - Neymar, Messi, Suárez

Real Madrid şi Manchester City sunt primele două echipe care şi-au câştigat "biletele" pentru careul de aşi al Ligii Campionilor. Formaţia lui Zidane a reuşit să întoarcă rezultatul din tur graţie lui Ronaldo, în timp ce englezii şi-au salvat sezonul cenuşiu cu o calificare în premieră în semifinalele competiţiei.

Echipele de start

Real Madrid - Wolfsburg 3-0, 0-2 în tur (Ronaldo '16, '17 şi '76)

Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Cristiano

Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez - Luiz Gustavo, Guilavogui, Henrique - Arnold, Draxler, Schurrle

Manchester City - PSG 1-0, 2-2 în tur (De Bruyne'76) VIDEO

Trapp - Silva, Marquinhos, Aurier - van der Wiel, Di Maria, Motta, Rabiot, Maxwell - Cavani, Ibrahimovic

Programul returului "sferturilor" UEFA Champions League:

Miercuri, 13 aprilie, ora 21:45:

Benfica - Bayern (în tur 0-1)
Atletico Madrid - Barcelona (în tur 1-2)

Rezumatele partidelor din UEFA Champions League pot fi urmărite la Sport.ro, începând cu ora 23:50.

Duelurile din semifinale vor fi aflate pe 15 aprilie, de la ora 13:00. Meciurile din penultimul act se vor disputa pe 26/27 aprilie şi 3/4 mai.

UPDATE: 23:36: A luat sfârşit duelul dintre Wolfsburg şi Real Madrid. Nemţii s-au impus cu 2-0, aceasta fiind cea mai mare surpriză a acestei ediţii de UEFA Champions League şi prima înfrângere a spaniolilor în acest sezon european.

UPDATE: 23:35: S-a terminat meciul de la Paris: PSG şi Manchester City au terminat la egalitate, 2-2, în prima manşă a sferturilor de finală a UEFA Champions League.

Wolfsburg - Real Madrid 2-0 VIDEO

UPDATE: 23:13: GOOOOOOL MANCHESTER CITY!!!!! Fernandinho marchează după o greşeală în lanţ a apărării gazdelor!!! PSG - MANCHESTER CITY 2-2, în minutul 72.

VIDEO CU GOLUL MARCAT DE FERNANDINHO

UPDATE: 23:01: GOOOOOOOOL PSG!!!!! Rabiot îl învinge pe Hart cu un şut din apropiere!!!! PSG - MANCHESTER CITY 2-1, din minutul 60.

VEZI AICI GOLUL LUI RABIOT

UPDATE: 22:46: A început repriza a doua pe cele două arene.

UPDATE: 22:32: Pauză pe ambele stadioane. Wolfsburg - Real 2-0 şi PSG - Manchester City 1-1.

UPDATE: 22:25: GOOOOOOL PSG!!!!! Zlatan înscrie după o greşeală imensă făcută de Fernando!!!! PSG - MANCHESTER CITY 1-1, din minutul 41. Acesta a fost al 49-lea gol marcat de Zlatan în UCL, care a ajuns astfel pe locul 9 în istoria golgheterilor Cupei Campionilor, la egalitate cu Alfredo di Stefano.

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE ZLATAN

UPDATE: 22:23: GOOOOOOL MANCHESTER CITY!!!!! De Bruyne primeşte o pasă perfectă pe culoar de la Fernandinho şi îl învinge pe Trapp cu un şut în forţă!! PSG - MANCHESTER CITY 0-1, din minutul 38.

VEZI AICI GOLUL LUI DE BRUYNE

UPDATE: 22:09: GOOOOOOOL WOLFSBURG!!!!! Arnold îl învinge şi el pe Navas cu un şut din apropiere. Wolfsburg - Real Madrid 2-0, din minutul 25.

VEZI AICI GOLUL LUI ARNOLD

UPDATE: 22:01: Penalty pentru Wolfsburg, după un fault făcut în careu de Casemiro asupra lui Schurrle. GOOOOOL WOLFSBURG!!!! Rodriguez îl învinge pe Navas cu un şut imparabil. Wolfsburg - Real 1-0, din minutul 18.

VEZI AICI GOLUL LUI RODRIGUEZ

UPDATE: 21:57: Penalty pentru PSG, după ce David Luiz a fost faultat în careu de Sagna. Zlatan execută în forţă, dar Hart intervine incredibil şi scorul rămâne egal, 0-0, după primele 14 minute. Acesta a fost al treilea penalty consecutiv apărat de internaţionalul englez, în UEFA Champions League.

VEZI AICI PENALTY-UL RATAT DE ZLATAN

UPDATE: 21:47: David Luiz a fost avertizat în primul minut, după un fault făcut asupra lui Aguero, şi va rata meciul retur. Acesta a fost cel mai rapid cartonaş galben acordat în istoria UEFA Champions League (12 secunde).

UPDATE: 20:45: Echipele de start:

Wolfsburg - Real:

Woflsburg (4-2-3-1): Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez - Guilavogui, Gustavo - Henrique, Arnold, Draxler - Schurrle

Real Madrid (4-3-3): Navas - Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modric - Bale, Benzema, Ronaldo

PSG - Manchester City:

PSG (4-3-3): Trapp - Aurier, Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi - Di Maria, Ibrahimovic, Cavani

Manchester City (4-2-3-1): Hart - Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas, De Bruyne, Silva - Aguero

Primele meciuri din manşa tur a sferturilor Ligii Campionilor s-au disputat în această seară. Barcelona s-a impus pe teren propriu, scor 2-1 cu Atletico, după o decizie controversată a arbitrului, care l-a eliminat uşor pe Torres, în timp ce la Munchen, Bayern a obţinut de asemenea o victorie la limită, scor 1-0, în confruntarea cu Benfica.

FINAL! Barcelona întoarce de la 0-1 și câștigă după dubla lui Luis Enrique. Bayern câștigă la limită cu un gol marcat de Vidal încă din minutul 2. Returul se joacă la Madrid și Lisabona miercuri, 13 aprilie.

UPDATE: GOOOOOOL BARCELONA! GOOOOOOL LUIS SUAREZ! Combinație din prima Messi - Luis Suarez - Dani Alves, Ultimul centrează din vole și Luis Suarez trimite cu capul, din alergare, de la 11 metri, în plasă. Min. 74: Barcelona - Atletico 2-1!

VIDEO CU AL DOILEA GOL MARCAT DE SUAREZ

UPDATE: GOOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL LUIS SUAREZ! Barcelona a început repriza a doua în careul lui Atletico, unde a stat permanent, ratând multe ocazii. Luis Suarez a egalat în cele din urmă, după un  șut ratat al lui Jordi Alba mingea lovindu-l pe atacantul uruguayan, la 7 metri, în fața porții goale. Min. 63: Barcelona - Atletico 1-1.

VIDEO CU PRIMUL GOL AL LUI LUIS SUAREZ

UPDATE: Pe ambele stadioane a început repriza a doua.

UPDATE: E pauză pe ambele stadioane.

UPDATE: ELIMINARE ATLETICO! ELIMINARE FERNANDO TORRES! Pentru două galbene, autorul golului lui Atletico e trimis la cabine de Felix Brych. Numai că al doilea cartonaș, pentru un fault la centrul terenului asupra lui Busquets, nu se impunea. Min. 35: Atletico e în 10.

VIDEO CU ELIMINAREA LUI FERNANDO TORRES

UPDATE: GOOOOOOL ATLETICO! GOOOOOL FERNANDO TORRES! Koke i-a pasat vertical lui Fernando Torres, acesta pătrunde și de la 15 metri șutează printre pricioarele lui ter Stegen. Min. 25: Barcelona - Atletico 0-1.

VIDEO CU GOLUL LUI TORRES

UPDATE: GOOOOOOL BAYERN! GOOOOOOOL VIDAL! Bernat a centrat de pe stânga, Vidal a intrat în centru în careul oaspeților și a trimis cu capul, imparabil. Min. 2: Bayern - Benfica 1-0!

VIDEO CU GOLUL LUI VIDAL

Echipele de start în meciurile de marţi

Barcelona

Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Busquets, Rakitic, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

Atletico Madrid

Oblak - Juanfran, Lucas, Godin, Filipe Luis - Gabi, Saul - Koke, Carrasco, Griezmann - Torres

Bayern

Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat - Thiago, Vidal - Ribery, Muller, Costa - Lewandowski.

Benfica

Ederson - Andre Almeida, Lindelof, Jardel, Eliseu - Fejsa, Renato Sanches - Pizzi, Gaitan, Jonas - Mitroglou

Etichete: uefa champions league , sferturi ucl , rezultate ucl , sferturi uefa champions league , live uefa champions league , program sferturi uefa champions league , live sferturi ucl

Germania avertizează că Rusia produce mai multe arme decât are nevoie în Ucraina: „Ajung în depozite. Putin ar putea avea alte planuri”

Rusia produce deja mai multe arme și echipamente militare decât are nevoie pentru războiul său...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii
wanda5
A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
adrian mutu

Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare
andrei-vlad
Foto Olimpiu Moruțan a rupt tăcerea chiar de ziua lui, după accidentarea horror care îl lasă acasă la EURO
ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
”17.000.000€”. Marius Șumudică a vorbit despre lovitura reușită într-un an și jumătate
marius
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Motivul pentru care Florinel Coman poate refuza prima de 500.000 de euro oferită de Gigi Becali: „Vor fi riscuri mari”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Adrian Porumboiu, dur cu Istvan Kovacs, după arbitrajul de la Barcelona - PSG: ”A ajuns acolo și tot nu înțelege”

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”