FC Barcelona Training Session And Press Conference - UEFA Champions League 2023/24, Barcellona, Spain - 11 Mar 2024
Barcelona a picat cu PSG în ”sferturile” UCL, iar Xavi a surprins pe toată lumea
UEFA Champions League and UEFA Europa league - Quarter Finals Draw
10.000 de simulări: un supercomputer a aranjat cele 8 sfertfinaliste UCL în ordinea șanselor la trofeu!
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare
Fotbal Club

Video Grupele UCL, etapa a 4-a | Inter - Real 0-2 și Liverpool - Atalanta 0-2. Toate rezultatele

25.11.2020, 23:31

Barcelona, Juventus, Sevilla și Chelsea s-au calificat deja în optimile Champions League după rezultatele de marți, iar ziua de miercuri le-a mai adus în tabloul optimilor pe Bayern Munchen și Manchester City. Meciurile din Liga Campionilor au putut fi urmărite ÎN DIRECT la Digi Sport.

FC Internazionale v Real Madrid: Group B - UEFA Champions League
Jucătorii lui Real Madrid / Foto: Getty Images.
  • Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

UCL, Grupa A

Bayern Munchen - Salzburg 3-1

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 73: GOOOL Salzburg! Berisha reduce din diferență.

Minutul 68: GOOOL Bayern! Sane duce scorul la 3-0.

Minutul 52: GOOOL Bayern! Coman își trece numele pe lista marcatorilor.

Minutul 43: GOOOL Bayern! Lewandowski după ce Stankovic a respins șutul lui Muller.

Borussia M'gladbach - Sahtior Donetk 4-0

Minutul 77: GOOOL Gladbach! Wendt înscrie din lovitură liberă.

Minutul 45+1: GOOOL Gladbach! Embolo își trece numele pe lista marcatorilor.

Minutul 34: GOOOL Gladbach! Gazdele fac 2-0 prin Elvedi.

Minutul 16: GOOOL Gladbach! Germanii deschid scorul prin Stindl, din penalty.

• Borussia Monchengladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt - Neuhaus, Kramer, Lazaro - Stindl - Thuram, Embolo
  • Șahtior: Pyatov - Dodo, Kryvtsov, Bondar, Matviienko - Marlos, Stepanenko, Alan Patrick - Tete, Moraes, Solomon

Inter Milano - Real Madrid 0-2

Minutul 59: GOOOL Real Madrid! Rodrygo duce scorul la 2-0.

Minutul 34: Vidal vede două cartonașe galbene pentru proteste și este eliminat.

Minutul 7: GOOOL Real Madrid! Hazard deschide scorul din penalty.

• Inter: Handanovic - Skriniar, de Vrij, Bastoni - Hakimi, Barella, Gagliardini, Vidal, Young - Lukaku, Martinez
  • Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Nacho, Mendy - Modric, Kroos, Odegaard - Lucas, Mariano, Hazard

UCL, Grupa C

Olympiakos Pireu - Manchester City 0-1

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 36: GOOOL Manchester City! Foden deschide scorul în Grecia.

• Olympiakos: Jose Sa - Semedo, Ba, Cisse - Drager, M'Vila, Rodrigues Pepe, Rafinha - Camara, Fortounis, Masouras
  • Manchester City: Ederson - Cancelo, Stones, Dias, Mendy - Gundogan, Rodri, Foden - Silva, Jesus, Sterling

Marseille - Porto 0-2

Minutul 72: GOOOL Porto! Sergio Oliveira înscrie din penalty.

Minutul 39: GOOOL Porto! Sanusi a deschis scorul în Franța, după ce a reluat din alunecare o minge respinsă în primă fază de Mandanda.

• Marseille: Mandanda - Sakai, Alvaro, Balerdi, Amavi - Roniger, Kamara, Sanson - Thauvin, Germain - Tomaz de Lima
  • Porto: Marchesin - Manafa, Mbemba, Sarr, Sanusi - Corona, Grujic, Sergio Oliveira, Otavio - Marega, Luis Diaz

UCL, Grupa D

Liverpool - Atalanta 0-2

Minutul 64: GOOOL Atalanta! Italienii își măresc avantajul cu reușita lui Gosens.

Minutul 60: GOOOL Atalanta! Ilicic deschide scorul pe Anfield.

• Liverpool: Alisson - N. Williams, R. Williams, Matip, Tsimikas - Jones, Wijnaldum, Milner - Salah, Origi, Mane
  • Atalanta: Gollini - Toloi, Romero, Djimsiti - Hateboer, de Roon, Pessina, Freuler, Gosens - Ilicic, Gomez

Ajax - Midtjylland 3-1

Minutul 81: GOOOL Midtjylland! Danezii reduc din diferență prin Mabil, din penalty.

Minutul 66: GOOOL Ajax! David Neres înscrie.

Minutul 49: GOOOL Ajax! Mazraoui duce scorul la 2-0

Minutul 47: GOOOL Ajax! ”Lăncierii” punctează cu un șut superb al lui Gravenberch.

Minutul 90+3: Fluier final!

Minutul 54: GOOOL Lazio! Immobile înscrie din penalty, Lazio revine la un avantaj de două goluri.

Minutul 25: GOOOL Zenit! Dzyuba reduce din diferență, cu o execuție demnă de un veritabil număr 9.

Minutul 22: GOOOL Lazio! Parolo majorează avantajul gazdelor.

Minutul 3: GOOOL Lazio! Immobile înscrie pentru 1-0 cu un șut incredibil!

Minutul 1: A început meciul!

VIDEO Borussia Dortmund - Club Brugge 3-0

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanki, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Delaney - Sancho, Hazard, Reyna - Haaland
  • Brugge: Mignolet - Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Vanaken, Balanta, De Ketelaere - Lang, Krmencik

Minutul 60: GOOOL Borussia Dortmund! Haaland înscrie cu șansă pentru 3-0.

Minutul 45: GOOOL Borussia Dortmund! Jadon Sancho își duce echipa la două goluri în fața oaspeților. Execuție superbă din lovitură liberă!

Minutul 18: GOOOL Borussia Dortmund! Haaland înscrie din pasa lui Sancho.

UCL, Grupa G

VIDEO Dinamo Kiev - Barcelona 0-4

• Kiev: Bushchan - Kedziora, Zabarnyi, Mykolenko, Karavaev - Shepelev, Buyalskyy, Garmash - Shaparenko, Verbic, De Pena
  • Barcelona: Ter Stegen - Dest, Mingueza, Lenglet, Firpo - Pjanic, Alena - Trincao, Coutinho, Pedri - Braithwaite

Minutul 90+5: Fluier final!

Minutul 90+2: GOOOL Barcelona! Griezmann închide tabela la 4-0, cu un voleu din interiorul careului.

Minutul 83: Mircea Lucescu îl trimite în teren pe Tudor Băluță.

Minutul 70: GOOOL Barcelona! Braithwaite reușește dubla, după un penalty. Catalanii fac spectacol în această repriză secundă.

Minutul 57: GOOOL Barcelona! Braithwaite înscrie cu o lovitură de cap, iar totul pare terminat pentru echipa lui Mircea Lucescu.

Minutul 52: GOOOL Barcelona! Dest marchează primul său gol pentru catalani.

VIDEO Juventus - Ferencvaros 2-1

• Juventus: Szczesny - Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro - McKennie, Bentacur, Arthur, Bernardeschi - Dybala, Ronaldo
  • Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister - Siger, Somalia - Zubkov, Uzuni, Nguen

Minutul 90+4: Fluier final!

Minutul 90+2: GOOOL Juventus! Morata întoarce scorul în prelungiri, spre dezamăgirea oaspeților.

Minutul 35: GOOOL Juventus! Cristiano Ronaldo restabilește egalitatea la Torino.

Minutul 19: GOOOL Ferencvaros! Uzuni punctează pentru campioana Ungariei.

UCL, Grupa H

VIDEO PSG - RB Leipzig 1-0

• PSG: Navas - Florenzi, Diallo, Marquinhos, Bakker - Herrera, Pereira, Paredes - Di Maria, Neymar, Mbappe
  • Leipzig: Gulacsi - Mukiele, Upamecano, Konate, Angelino - Sabitzer, Haidara, Forsberg - Nkunku, Poulsen, Olmo

Minutul 11: GOOOL PSG! Neymar înscrie de la 11 metri.

Minutul 9: Penalty pentru PSG! Di Maria a fost faultat în careu, iar francezii au șansa de a deschide scorul.

VIDEO Manchester United - Istanbul Başakşehir 4-1

• Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles - Fred, Van de Beek - Martial, Fernandes, Rashford - Cavani
  • Bașakșehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli - Ozcan - Visca, Turuc, Kahveci, Chadli - Ba

Minutul 90+2: GOOOL Manchester United! James închide tabela la 4-1.

Minutul 75: GOOOL Bașakșehir! Turuc execută superb o lovitură liberă, De Gea respinde, dar Ovidiu Hațegan face semn că mingea trecuse de linia porții. Gol de onoare pentru oaspeți.

Minutul 33: GOOOL Manchester United! Rashford înscrie din penalty.

Minutul 19: GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes reușește dubla după o gafă uriașă a portarului advers.

Minutul 7: GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes deschide scorul cu un șut violent sub transversală.

UCL, Grupa E

VIDEO Rennes - Chelsea 1-2

• Rennes: Gomis - Traore, Da Silva, Nyamsi, Truffer (Maouassa 86) - Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga (Grenier 78) - Doku (Gboho 86), Guirassy (Niang 86), Lea Siliki (Del Castillo 63)
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, T. Silva, Chilwell - Jorginho, Kovacic (Havertz 76) - Hudson-Odoi (Ziyech 75), Mount (Kante 68), Werner - Abraham (Giroud 69)

Minutul 90+4: Fluier final! Chelsea se impune dramatic și își asigură calificarea în optimile UCL.

Minutul 90+1: GOOOL Chelsea! Giroud dă lovitura în prelungiri!

Minutul 85: GOOOL Rennes! Guirassy egalează cu cinci minute înainte de final.

Minutul 47: Gol anulat pentru Chelsea. Werner a trimis în plasă, dar reușita a fost anulată pentru un fault în atac.

Minutul 29: Ocazie pentru Chelsea! Mount a șutat la colțul scurt, dar portarul Gomis a intervenit incredibil.

Minutul 22: GOOOL Chelsea! Hudson-Odoi "sparge gheața" în Franța după o cursă superbă și o pasă de geniu a lui Mount.

Minutul 4: Ocazie uriașă pentru Chelsea! Timo Werner a trimis peste poartă din câțiva metri, dintr-o poziție ideală.

Minutul 1: A început partida!

VIDEO Krasnodar - Sevilla 1-2

• Krasnodar: Gorodov - Smolnikov, Martynovich, Pantaleao, Ramirez - Gazinskiy, Cabella, Olsson (Vilhena 67) - Suleymanov (Wanderson 46), Claesson - Berg (Ari 67)
  • Sevilla: Vaclik - Kounde, Gudelj, Diego Carlos, Escudero (Rekik 61) - Oscar (Jordan 53), Fernando, Rakitic (O. Torres 61) - Ocampos (Idrissi 72), Munir El Haddabi - L. De Jong (En Nesyri 72)

Minutul 90+6: Fluier final! Sevilla se impune și ea în prelungiri și este sigură de prezența în optimile UCL.

Minutul 90+5: GOOOL Sevilla! Munir înscrie și își duce echipa în faza următoare!

Minutul 56: GOOOL Krasnodar! Wanderson egalează pentru gazde.

Minutul 5: GOOOL Sevilla! Rakitic deschide scorul rapid în Rusia cu un șut superb din afara careului.

UCL, etapa a 4-a | Dinamo Kiev - Barcelona, 22:00, Digi Sport 1

Unul dintre cele mai importante meciuri ale zilei de azi este cel de la Kiev, în care Dinamo va întâlni pe Barcelona. Echipa lui Mircea Lucescu are nevoie să câştige meciul nu neapărat pentru a spera la calificare, pentru că va fi greu să o obţină. Chiar dacă ambele echipe au absenţe importante, se anunţă o dispută aprigă.

• Partida va fi pe Digi Sport 1 şi pe site.

Dar Dinamo se luptă cu Ferencvaros pentru locul 3, poziţie care i-ar permite să continue sezonul european în UEL. Ungurii joacă în deplasare, cu Juventus, partidă transmisă de Digi Sport 4. La meciul direct, la Budapesta, scorul a fost 2-2, după ce ucrainenii au condus cu 2-0 la pauză.

UCL, etapa a 4-a | PSG - RB Leipzig, 22:00, Digi Sport 2

Grupa H părea să aibă în finalista UCL din sezonul trecut o favorită certă după tragerea la sorţi, dar acolo lucrurile sunt foarte încurcate. PSG trebuie să o bată pe Leipzig pentru a continua lupta pentru primele două poziţii. Ca să nu aibă surprize, Man. United are în plan să câştige cu Istanbul Başakşehir, atât pentru a demonstra că în etapa a 3-a a fost un accident, dar şi pentru a-şi consolida primul loc.

Etichete: program ucl , video ucl , psg leipzig , dinamo kiev barcelona , ucl etapa a 4-a , clasamente ucl

Câştigătorul celor 5,86 de milioane de euro la Joker şi-a ridicat banii. Cine este, mesajul său, și ce spune despre numerele jucate

Câştigătorul premiului de categoria I la tragerea Joker din 14 martie s-a prezentat, luni, la...

gigi baluta
Gigi Becali a auzit că Radunovic a anunțat că pleacă de la FCSB și a intrat în direct: ”A venit la mine la palat”

Întrebat cine a fost cel mai bun fotbalist, Giovanni Becali a răspuns imediat: ”Numărul 1! Un geniu”
giovanni becali 7
Caz de dopaj în SuperLigă! A fost depistat pozitiv: ”Sunt uluit!” Reacția conducerii: ”Am rămas fără cuvinte”
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Cum arată "Popeye", la 3 ani după ce a recunoscut că și-a injectat ulei de motor pentru a avea bicepși uriași
Russian 'Popeye', 23, with bulging biceps from synthol injections is defeated after only three minutes in MMA contest
Gigi Becali s-a convins, după prima etapă din play-off: "Ea e principala adversară, fără să supăr pe nimeni!"
FOTBAL:PREZENTARE BOGDAN ANDONE LA FCSB (5.06.2019)
ilie

Video Exclusiv Ionuț Negoiță, atac dur la Mircea Lucescu. ”N-are măsura cuvintelor. Pun pariu că nu va investi la Dinamo”
lucescu-negoita
E gata! Viitorul lui Ionuț Radu a fost decis deja: ”Nu e bine pentru el”. Ce se va întâmpla cu portarul român
ionut-radu
Presa din Ungaria a reacționat după ce Cosmin Matei, jucătorul lui Sepsi, a fost depistat pozitiv
cosmin-matei
Cum a apărut un mire la ședința foto organizată după nuntă. Imaginile au stârnit ample controverse: „Ar trebui să divorțezi de el!”
Louis Munteanu la Rapid! Șucu vrea să-i dea lovitura lui Gigi Becali. „E ținta noastră la vară”
Toate detaliile transferului lui Louis Munteanu. Sumă de achiziție + salariul: doar Șucu și Becali și-l permit
A fost deschis testamentul lui Matthew Perry. Cine sunt cei patru beneficiari ai averii actorului din „Friends”
Fosta iubită a lui Dorian Popa, în bustieră albă, o fustă minusculă și cizme până la coapse. Babs strălucește la 41 de ani
Bizarerii marca FRF. Se știu echipele care prind locurile de promovare în Superliga, înainte de startul play-off-ului
De ce spun maghiarii că românii trăiesc ca în America Latină? Ce i-a enervat atât de rău?
Gigantul francez care deschide o nouă fabrică în România. Investiția extraordinară vine cu sute de locuri de muncă și salarii pe măsură