brazilia - haiti 7-1

Video Brazilia a făcut scorul acestei ediții de Copa America în fața naționalei din Haiti: 7-1!

Video Cea mai titrată echipă din istoria Copei America, eliminată încă din grupe!

Messi

Video Messi a jucat 30 de minute și a devenit golgheterul Copei America. Primul hat-trick la un turneu final!

uruguay

10.06.2016, 09:28

Uruguay, cea mai titrată echipă din istoria celei mai vechi competiții inter-țări din lume, cu 15 titluri, a fost eliminată încă din faza grupelor la Copa America, ediția centenară. Trupa celeste a pierdut și al doilea meci din grupa C, 0-1 cu Venezuela, acumulând zero puncte după două runde și rămânând fără șanse matematice de calificare.

Mexic și Venezuela sunt echipele calificate în turul următor, ambele având câte șase puncte după două partide. Rămâne de stabilit, după ultima rundă, ordinea calificării din grupă.

Salomon Rondon a marcat singurul gol al meciului cu Uruguay, în minutul 36. Luis Suarez, starul naționalei celeste, nu a fost folosit nici în această partidă, la fel ca și în precedentul meci, cu Mexic, pierdut de Uruguay cu 1-3.

Vezi mai jos golul marcat de Salomon Rondon:

Vezi reacția lui Luis Suarez pe banca Uruguayului:

Rezultatele de azi noapte de la Copa America:

Mexic-Jamaica 2-0 (grupa C)
Au marcat: Chicharito (18), Peralta (81)

Uruguay-Venezuela 0-1 (grupa C)
A marcat: Rondon (36)

Meciurile din această noapte la Copa America:

Chile-Bolivia, ora 2:00 (grupa D)

Argentina-Panama, ora 4:30 (grupa D)

3 echipe sunt calificate deja în optimile de finală ale Copei America ediția centenară, după două runde disputate din faza grupelor: Columbia, Mexic, Venezuela

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Video Valverde surprinde. Victoria de pe Bernabeu nu e printre momentele preferate la Barça

real barcelona 0-3

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”

suarez-pique

Video Faza zilei în Premier League: un fotbalist a greşit ziua meciului. ”Frate, jucăm mâine”