sumi

Video Conflict între Șumudică și fanii Viitorului! Obiecte și înjurături grele au zburat spre antrenorul Astrei

Foto Accidentare horror a lui Junior Morais

cupa romaniei

A fost stabilit programul semifinalelor Cupei României: CS U Craiova - Voluntari, Astra - ACS Poli Timişoara

picior morais

31.03.2017, 16:03
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Partida din Cupa României dintre Viitorul și Astra, încheiată cu victoria giurgiuvenilor cu scorul de 3-1, s-a lăsat cu urmări grave pentru Junior Morais. Fundaşul Astrei a suferit o accidentare gravă în timpul meciului cu echipa lui Hagi. Chiar și așa, Morais a ținut să termine jocul în teren, iar ulterior a publicat pe contul său de Instagram o fotografie în care se văd clar urmele lăsate de adversari.

În minutul 73 al partidei din sferturile Cupei României, jucătorul de 30 de ani a rămas întins pe gazon după o ciocnire violentă cu fundașul echipei lui Gică Hagi, Sorin Rădoi, iar după ce a primit îngrijiri medicale preț de câteva minute a revenit pe teren, fiind nevoit însă să-și schimbe șortul.

Junior Morais va fi începând din vară jucătorul echipei finanțate de Gigi Becali, lucru dezvăluit de finanțatorul celor de la FCSB și confirmat ulterior de către fundașul stânga. Acesta va ajunge la roș-albaștri liber de contract.

Morais a ajuns la Astra în 2011 și a evoluat de atunci în 249 de partide pentru campioana României, reușind să marcheze 6 goluri și să le ofere colegilor 33 de pase de gol.

1,8 milioane de euro este cota de piață a lui Morais, conform transfermarkt.com.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video Edi Iordănescu, supărat după înfrângerea cu CFR. "Nu pot să arunc noroi"

edi iordanescu

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Se întâmplă în Liga 1. Luni au meci cu Viitorul, la Ovidiu, dar au venit să se pregătească în Bucureşti

botosani

Hagi crede că fiul său poate câştiga "Balonul de Aur": "Am mare încredere în el"