Video Chindriș a enervat pe toată lumea în mai puțin de 10 secunde. Cum a fost eliminat în UTA - FCSB. ”Ce am făcut?”
articol scris de Digi Sport20.10.2022, 10:51
Andrei Chindris (23 de ani) a fost rezervă neutilizată în meciul UTA - FCSB 2-2, din Grupa B a Cupei României, dar a fost eliminat în minutul 88 în mai puțin de 10 secunde.
![chindris eliminare11](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTAl/MkYyMCUyRjE2MDU0OTZfMTYwNTQ5Nl9j/aGluZHJpcy1lbGltaW5hcmUxMS5ibXAm/dz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9MDJiZjQ4/Njc1ODMyNDdmOGIzNTM5MTcyYWQ3MTU5NTA=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fundașul central, cel mai probabil, a vociferat la deciziile pe care le-a luat arbitrul, iar ”centralul” Adrian Cojocaru a fost înștiințat de colegul său de la margine, Rareș Vidican.
Chindriș a enervat pe toată lumea în mai puțin de 10 secunde. Cum a fost eliminat în UTA - FCSB. ”Ce am făcut?”
Galerie Foto
Arbitrul din Galați a venit la margine și i-a arătat lui Chindriș cartonașul galben. Jucătorul s-a ridicat în picioare și părea a fi înțeles motivul pentru care a fost sancționat, numai că ce a urmat a enervat pe toată lumea prezentă în zonă.
Chindriș a lăsat capul în pământ, dar și-a ridicat brațele la nivelul umerilor și l-a aplaudat scurt pe Cojocaru, după care a luat loc pe bancă. Dialogul dintre arbitru și jucător a mai continuat, pentru că fotbalistul l-a mai aplaudat o dată pe arbitru.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
A fost momentul în care ”au explodat” și colegii lui Chiricheș, aflați pe margine. ”De ce faci asta?” i-a urlat un coleg.
În aceste condiții, conform regulamentului, Cojocaru i-a arătat lui Chindriș al doilea cartonaș galben și, implicit, pe cel roșu.
Chindriș nu înțelegea nimic din ce i se întâmplă. În fața atâtor fețe, care-i acuzau gestul, jucătorul a replicat: ”Ce am făcut?”.
Apoi, Chindriș a plecat spre vestiare.
Chindriș eliminat pentru un gest identic cu cel făcut de Bouhenna
Faza eliminării lui Chindriș s-a produs la doar cinci minute după ce și Rachid Bouhenna a fost eliminat pentru un gest similar. În minutul 83, la 2-1 pentru FCSB, algerianul a părut că vrea să execute o lovitură liberă indirectă, însă a sărit peste minge pentru a-l lăsa pe Andrei Vlad să degajeze.
Arbitrul Adrian Cojocaru a considerat că Bouhenna a recurs la acest gest pentru a trage de timp, astfel că i-a arătat algerianului cartonașul galben. La doar câteva secunde, fundașul a mai primit un cartonaș galben. Motivul? L-a aplaudat ironic pe arbitru pentru decizia luată și a plecat mai repede la cabine.
VIDEO cu eliminarea lui Andrei Chindriș, din UTA - FCSB 2-2
Etichete: adrian cojocaru , andrei chindris , uta-fcsb 2-2 video , chindris eliminare , bouhenna eliminare
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...