Video Cupa României, "16-imi" | CS Hunedoara - FCSB 3-3 (3-5 în prelungiri). Roș-albaștrii au avut 3-0. Echipa de Liga 3, gol de UCL
articol scris de Digi Sport22.09.2021, 23:55
Ce nebunie de meci! Deși a condus cu 3-0, FCSB a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de echipa din Liga 3, CS Hunedoara, în "16-imile" Cupei României.
![hunedoara - fcsb](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDkl/MkYyMiUyRjEzODg1MTFfMTM4ODUxMV9o/dW5lZG9hcmEtZmNzYi5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9MDMzNzg2Yzk5ZDVhOGE5YmM3MjBiZjFkMzJhMzIzZGY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Cupa României, "16-imi" | CS Hunedoara - FCSB 3-3 (3-5 în prelungiri)
Partida a început cum era și normal, având în vedere diferența de valoare, cu roș-albaștrii la conducerea jocului, iar Ianis Stoica și Budescu a avut primele ocazii.
Hunedorenii au avut și ei o șansă prin Hergheligiu, însă cei care au înscris au fost elevii lui Edi Iordănescu. Ianis Stoica și Oaidă au marcat în minutele 19 și 31.
Gazdele au avut ultima oportunitate a primei reprize, însă partea secundă a început cu golul aceluiași Ianis Stoica. Când totul părea o simplă formalitate pentru FCSB, a venit golul hunedorenilor, din minutul 58, reușit de Antonio Vlad.
Ambele echipe au mai avut câte o ocazie, însă Hunedoara a mai înscris o dată în minutul 70 și gluma se îngroșa. Ba mai mult, echipa lui Florin Maxim a ratat două ocazii mari.
Cupa României, "16-imi" | CS Hunedoara - FCSB 3-3 (3-5 în prelungiri)
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În cele din urmă, micuțl stadion din Hunedoara, care a fost plin-ochi, a explodat în minutul 83, când Simon a făcut 3-3 cu un gol de poveste, demn de Champions League.
Până la finalul timpului regulamentar, FCSB a avut 3 ocazii mari, prin Cordea, Vali Gheorghe și Musi, dar portarul Letfer, de doar 16, ani a avut reflexe senzaționale.
Astfel s-a ajuns în prelungiri, unde FCSB a ratat prima șansă. A înscris însă Musi, în minutul 95, urmat de Vali Gheorghe, în minutul 98.
Până la final, roș-albaștrii au mai avut două ocazii, dar ultima mare șansă le-a aprținut hunedorenilor, care au nimerit bara. în minutul 119. FCSB s-a calificat astfel în optimi le Cupei României.
VIDEO cu rezumatul meciului CS Hunedoara - FCSB 3-3 (3-5 după prelungiri):
Etichete: 16-imi cupa romaniei , cs hunedoara , cs hunedoara - fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...