Video Gică Hagi s-a enervat la finalul meciului cu CFR Cluj: ”A fost o regie frumoasă. Să ne lase să jucăm!”
articol scris de Digi Sport07.12.2022, 23:16
Gică Hagi a avut o ieșire nervoasă la finalul meciului Farul - CFR Cluj, încheiat 0-0, în Grupa C a Cupei României.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTIl/MkYwNyUyRjE2MzY5NzJfMTYzNjk3Ml9o/YWdpLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD00M2I3Y2UxM2RlZmE2YzUzMjM3Y2UwNDk3MWQ4MDcxOA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
- În urma rezultatului înregistrat cu CFR Cluj, Farul a fost eliminată din Cupa României încă din faza grupelor.
Gică Hagi, un car de nervi la finalul meciului Farul - CFR Cluj, din Cupa României
”Regele” Hagi și-a spus nemulțumirea la finalul meciului cu CFR Cluj din Cupa României. Acesta s-a referit la faza din minutul trei, când Borza a văzut direct cartonașul roșu.
”Cei mai puternici suntem noi acum, respectați-ne, vă rog frumos! Din cauză că am luat roșu (n.r. - s-a terminat la egalitate meciul cu CFR Cluj). Nu s-a verificat, nu s-a vrut. Nu a fost fault grosolan și jucătorul acela a continuat să joace. Acel jucător a jucat tot meciul. Noi am încercat să jucăm.
Înainte de meci, nu s-a discutat deloc de meciul nostru cu CFR. Chiar așa? Nu se poate! CFR cu Farul era derby-ul, trebuia să se vorbească toată ziua. Nu se vorbea de derby. Zero! Zero!
Lipsă totală de respect! Farul e pe primul loc și noi nu reprezentăm nimic. Nu pot să tac! Așa ne ducem în groapă cu fotbalul românesc. Sau suntem în groapă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Să ne lase să jucăm! Chiar așa ușor să dai un jucător afară, în minutul trei? În derby? Eu ce am văzut... jucătorul advers a jucat toate minutele. A făcut regia aia cu targa, o regie frumoasă. După aia s-a întors pe teren, nu avea nimic. Contează intensitatea cu care a fost făcut faultul.
Lasă că ies eu să vorbesc, să mă faceți cu ouă și oțet. O să ne fie frică să spunem ceva! Să nu uitați, Farul a jucat cu jucători tineri, români, mulți. Am făcut față. Jucători de 2003, 2005, 2006.
Noi suntem nașii CFR-ului. I-am bătut de 12 ani. Nu știu dacă e vreo echipă ca noi. Eu am câștigat la CFR acum trei luni. Ce să facem, să stăm drepți? Noi muncim, ne dorim, vrem”, a spus Gică Hagi, la finalul meciului cu CFR Cluj, din Cupa Românei.
VIDEO cu discursul lui Gică Hagi de la finalul meciului cu CFR Cluj
Clasamentul Grupei C din Cupa României
![clasament final grupa c cupa romaniei](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTIl/MkYwNyUyRjE2MzY5NThfMTYzNjk1OF9j/bGFzYW1lbnQtZmluYWwtZ3J1cGEtYy1j/dXBhLXJvbWFuaWVpLmpwZyZ3PTU5MCZo/YXNoPTJkN2ZlNGI2NWU2MzFiZDg5ZDcxOWRiZmRiZmZlNTk1.thumb.jpg)
VIDEO Rezumat Farul - CFR Cluj 0-0
Etichete: gica hagi , farul cupa romaniei , farul - cfr cluj , reactie gica hagi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...