Nicolae Dică, la un pas să demisioneze de la FC Argeș după înfrângerea de la Horezu, din Cupa României
12.09.2019, 15:43Nicolae Dică este foarte supărat după eliminarea echipei sale, FC Argeș, în turul 4 al Cupei României. Piteștenii au pierdut meciul cu Flacăra Horezu, cu 1-2. Antrenorul piteștenilor se gândește să demisioneze de la echipa pe care a preluat-o în vară și va avea o discuție cu conducerea pe marginea acestui subiect.
![dica](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwOSUyRjEyJTJGMTExMzQ3OV8xMTEz/NDc5X2RpY2EtMS5qcGcmdz0xMDYwJmg9/NjM2Jmhhc2g9ZWRmOGQ3MjEyMTdkMThhODFkMTkwNjM0MjNiYTYxNGU=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Nicolae Dică nu și-a ascuns dezamăgirea după prestație elevilor săi în meciul de la Horezu. "Sunt multe elemente care mă determină să mă gândesc să renunţ. Voi avea o discuţie în acest sens cu conducerea clubului. Sunt foarte trist. Ştiu că suporterii sunt dezamăgiţi, îi înţeleg, dar eu sunt mult mai supărat decât ei", a spus Nicoale Dică în cadrul unei conferințe de presă.
Nicolae Dică i-a amenințat pe jucători
Nicolae Dică și-a avertizat jucătorii. "Dacă voi mai rămâne la această echipă, pe mulţi dintre jucători nu-i veţi mai vedea îmbrăcând tricoul acestei formaţii. Am avut o discuţie cu ei, atâta timp cât eu sunt aici şi muncesc, încercând să le ofer condiţii, atât cât se poate, aştept şi răsplata. Trebuie să dea totul pentru această echipă", a mai spus antrenorul.
Nicolae Dică a vorbit și despre situația echipei din Liga 2. "În ceea ce priveşte campionatul, stăm bine, venim după două victorii consecutive, dar a venit meciul de Cupă şi trebuia să dăm cu piciorul la tot ce am făcut bun până acum", a declarat tehnicianul.
Nicolae Dică (39 de ani) a preluat echipa din Trivale în luna iunie. În perioada iunie 2017 – decembrie 2018 a antrenat la FCSB.
Etichete: nicolae dica , demisie nicolae dica , antrenor fc arges , turul 4 cupa romaniei , flacara horezu fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...