Reacția celor de la U Craiova 1948, după 0-0 cu Dinamo: "Cu tot respectul, Dinamo nu mai e unde a fost"
articol scris de Digi Sport18.10.2022, 23:55
U Craiova 1948 nu a reușit să o învingă pe divizionara secundă Dinamo, în prima etapă din grupele Cupei României. S-a terminat 0-0, iar oltenii sunt dezamăgiți, cu toate că cei care au jucat mai închegat și au avut mai multe șanse au fost dinamoviștii.
![drag](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTAl/MkYxOCUyRjE2MDQ1OTdfMTYwNDU5N19k/cmFnLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD0yZmY3OTk2MWQ2NzgwYTUzOGVmYjZmZGMwNDZkNmVlMw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Reacția celor de la U Craiova 1948, după 0-0 cu Dinamo: "Cu tot respectul, Dinamo nu mai e unde a fost"
Oltenii au părut însă fără vlagă, mai ales că pe bancă nu a mai fost Marius Croitoru, care a plecat după 0-1 cu Chindia.
"Nu e exact ce ne-am dorit, dar trebuie să fim realiști, atât s-a putut, din păcate. Mai puțin important e ce spun eu, important e ce s-a văzut, echipa atât a putut azi.
Cu sigurantă că echipa a resimțit (n.r.: plecarea lui Croitoru), dar nu avem ce face. Așteptăm să vină cineva și sper să reușească să redresese cumva.
Nu știu să vă spun cine trebuie să vină, întrebați conducerea. E posibil ca asta să fi influențat situația echipei.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Eu sunt angajatul clubului, dar dacă se decide altceva, nu e nicio problemă, noi suntem obligați să venim zi de zi la serviciu.
Normalitatea era ca FC U să câștige împotriva unui Dinamo, care nu mai e ce era odată, cu tot respectul. Nu știu să vă spun cine poate să vină, chiar îmi pare rău", a spus Florin Drăgan, unul dintre "secunzii" rămași după plecarea lui Marius Croitoru.
Paul Răducan: "A fost un joc fair-play, fără faulturi grosolane"
Însă celălalt secund, Paul Răducan, a surprins cu o declarație. El a lăudat ambele echipe pentru jocul "curat", dar pare că a uitat de acea talpă a lui Dudea pe umărul lui Ganea.
"Este o altă competiție, felicit ambele echipe, pentru că au fost fair play, nu au existat faulturi grosolane, injurii și alte aspecte, s-a afișat un joc frumos", a spus Răducan.
Secundul Craiovei a rămas însă surprins că echipa sa nu a marcat împotriva unei echipe de Liga 2, chiar dacă numele ei este Dinamo.
"E surprinzător, pentru că noi suntem de Liga 1, iar Dinamo e de Liga 2, dar o parte din jucători au jucat puține minute, poate nici nu au debutat, ca Zanfir.
Dar chiar și așa, noi trebuia să câștigăm. Nu am marcat nici acum, aici e supărător. Nu am pierdut, dar trebuia măcar să marcăm. Implicit, am fi câștigat acest joc", a spus Răducan.
VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo - U Craiova 1948 0-0:
Etichete: dinamo - u craiova 1948 , paul raducan , florin dragan
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)