"E deranjant!" MM Stoica a punctat marea problemă a lui FCSB, după calificarea en fanfare
03.08.2018, 00:11FCSB - Rudsar 4-0 | Despre succesul la scor al echipei lui Nicolae Dică în fața slovenilor de la Rudar, scor 4-0, a vorbit și Mihai Stoica, directorul sportiv el "roș-albaștrilor". Oficialul s-a arătat mulțumit de calificarea în turul 3 al Europa League, unde se va duela cu Hajduk Split, dar consideră că Rudar a fost un adversar mult prea slab pentru a stabili un nivel la care se află echipa.
![FOTBAL:FCSB-NK RUDAR VELENJE, LIGA EUROPA (2.08.2018)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwOCUyRjAzJTJGOTU1NjE4Xzk1NTYx/OF9NTS1zaS1UZWl4ZWlyYS5qcGcmdz0x/MDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9YTc5M2U0MWY3MzQxYjM4YzZmY2Y4Mzg2Zjg3ZjJiNGI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"MM" are, totuși, și o nemulțumire. Echipa a încasat 9 cartonașe galbene în dubla cu Rudar, iar FCSB poate avea de suferit în play-off, dacă va reuși să treacă de croații de la Hajduk.
"Adversarul a fost modest, la nivelul ligii secunde la noi. Golurile au fost foarte frumoase, atitudinea excelentă, dar adversarul a fost slab și nu știm unde ne aflăm. Deranjant e faptul că am primit 9 cartonașe galbene în această dublă. 9 cartonașe galbene! E un viciu de regulament, pentru că se contabilizează. Vin adversari grei și noi strângem din greu cartonașe galbene. Sper ca jucătorii importanți să nu acumuleze 3, pentru că vor fi suspendați", a declarat Mihai Stoica, la Pro X.
FCSB și Hajduk s-au mai întâlnit o singură dată, în grupele Ligii Campionilor, sezonul 1994-95. La Bucureşti, croaţii au câştigat, scor 0-1, graţie golului marcat de Aljosa Asanovic în minutul 89. În ultima etapă din faza grupelor, când roş-albaştrii erau deja eliminaţi, formaţia antrenată de Dumitru Dumitriu s-a impus, scor 4-1.
FCSB va juca în turul III cu formația croată Hajduk Split, pe 9 august, în Croația, și 16 august, la București. Dacă va trece de Hajduk, FCSB va juca în play-off-ul Europa League, tragerea urmând să fie luni.
Etichete: mihai stoica , turul 2 , cartonase galbene , rudar , fcsb-rudar 4-0
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...