Dan Petrescu, criză de nervi! Și-a jignit staff-ul în timpul meciului
articol scris de Digi Sport29.11.2023, 14:51
Jeonbuk (Coreea de Sud), formația pregătită de Dan Petrescu (55 de ani), a câștigat duelul cu Kitchee (Hong Kong), din etapa a cincea a Ligii Campionilor Asiei, scor 2-1.
![dan-petrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTEl/MkYyOSUyRjE4NTA5MTFfMTg1MDkxMV9k/YW4tcGV0cmVzY3UucG5nJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTdiYTY4ZjQzN2I2ZWI5OGI3M2NiZGM5MzI0Yzg4M2I5.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Dan Petrescu și-a jignit colaboratorii
Trupa lui Petrescu a deschis scorul rapid, în minutul 2, prin Moon Seon-Min, și și-a dublat avantajul până la pauză grație reușitei lui Song Min-Kyu. În ultimul minut al primei reprize, Jeong Tae-Wook, fundașul central al lui Jeonbuk, a fost eliminat direct după un fault din postura de ultim apărător, ceea ce i-a provocat o criză de nervi antrenorului român.
Centralul uzbek Riskullaev a așteptat confirmarea deciziei sale din camera VAR, iar aceasta a venit în aproximativ două minute. Când a văzut că nimic nu se schimbă, Dan Petrescu a izbucnit la adresa colaboratorilor săi și le-a transmis: ”Staţi ca proştii pe bancă toţi”, nervos că niciunul nu protestează alături de el, notează as.ro.
Jantscher a redus din diferență în minutul 69, însă în cele din urmă Jeonbuk s-a impus și ocupă poziția a doua în grupa F, cu 9 puncte, la o lungime în urma liderului Bangkok United, dar care are un meci mai puțin disputat.
”Ți-a fost greu să lucrezi cu Dan Petrescu?”. Răspunsul oferit de fostul secund al ”Bursucului”
În ultimul său mandat la CFR Cluj, Dan Petrescu a lucrat cu Costin Curelea (39 de ani), actualul selecționer al naționalei de U20 a României.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Întrebat dacă i-a fost dificil să lucreze cu Dan Petrescu la CFR Cluj, Costin Curelea a explicat cum a fost experiența lângă tehnicianul ajuns acum în Coreea de Sud.
”Colaborarea nu a fost dificilă. Volumul de muncă e mare, își pune și dânsul o presiune suplimentară.
Te ajută ca antrenor. Noi știam ce aveam de făcut. Nu a avut reacții față de noi. Presiunea jocului își spune cuvântul.
E un om care ne-a învățat cum să luăm decizii. Din comportamentul lui am învățat mult. Are spiritul să câștige”, a spus Costin Curelea, la Liga Digisport.
Etichete: dan petrescu , dan petrescu nervos , liga campionilor asiei , jeonbuk
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...